Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért veszik el a friss...

Miért veszik el a friss jogsisok kedvét a tapasztalt sofőrök?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek. Tök jól vezetek, értem a kreszt, egyre jobban érzem az autót, de hányingerem van amikor írják itt is, facen is mindenhol, hogy mert a vezetéshez érzék kell. Akkor én már nem is lehetek jó sofőr, amiért nincs különleges tehetségem hozzá? Gyakorgathatok én, tehetek bármit, úgysem leszek jobb?
2021. aug. 15. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Az elején még tök jól vezetsz, a végére már nem leszel jobb?

Először szerintem tisztázni kellene, hogy végülis mennyire tudsz vezetni. Aztán jöhet a többi.

A vezetéshez ugyanúgy kell egy fajta érzék/affinitás/hajlam, nevezzük bárminek, mint a sporthoz, művészetekhez vagy bármi összetett tevékenységhez. Ahogy ezeknél, úgy a vezetésnél is a gyakorlat egy bizonyos szintig kompenzál.

Nem kell ezt túlgondolni

2021. aug. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondoltam magamról 3 éves balesetmentes jogsival a kézben, mígnem egy esős őszi napon fejre nem álltam egy kanyarba mert azt hittem, hogy elég 80-ra lassítani.


Azóta viszont tényleg tudok vezetni.


Semmi gond nincs egyébként ezzel, hogy így érzel, nagyon jó dolog, csak emellett a nagy magabiztosság mellett legyél mindig körültekintő. Ne menj bele 100-al kanyarba, csak azért mert tök jól vezet. Pont, hogy azért lassíts mert jól vezetsz.

Ne feledd! Az a sofőr a jó aki mindig épségben haza is ér.

2021. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy szerintem nem kell hozzá hajlam. De az amit mostanában ezzel a kijelentéssel csinálnak... Régen ez nem volt divat. Van érzéke hozzá egy jó barátomnak, mert tényleg pöpecül vezet, de biztosan nem olyan jól mint Hamilton. Viszont ha megakarná tanulni, én tudom, hogy tudná. Ezzel azt akarom mondani, hogy att mert valakinek az első 100 km nem a legjobb (nem azt mondom, hogy balesetveszélyes, az máy tésztal, pl. lefullad, korrigál parkolásnál, vagy nem mer 70-el menni lakott területen belül. Erre simán rávágják, hogy ülj vonatra/buszra nincs hozzá érzéked. Miért? Már nem is olvasok kommenteket. Persze ha egy tapasztalt kamionos csinál balesetet, oda nem kommentelnek az ilyenek.
2021. aug. 15. 08:24
 4/19 A kérdező kommentje:

"emellett a nagy magabiztosság mellett legyél mindig körültekintő."


Nem vagyok magabiztos, de igyekszem ésszerűen vezetni.

2021. aug. 15. 08:28
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 "Persze ha egy tapasztalt kamionos csinál balesetet, oda nem kommentelnek az ilyenek"


Dehogynem kommentelnek, nézd meg st22lacika balesetes videója alatt a facebook kommenteket. Állandóan szidják.

2021. aug. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit elragadtattam magam. Csak egyszerűen nem értem, miért kell erre felvágni, hogy neki érzéke van, mindenki más törje ketté a jogsiját...
2021. aug. 15. 08:43
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen saját végleteiket, határaikat feszegető emberkék nem lesznek hosszú életűek a vezetésben.

Azt hiszik, az a jó sofőr, aki még úgy be tud venni egy kanyart, hogy nem repül be a susnyásba.

Nem, az a jó sofőr, akinek eszébe nem jut kockáztatni.

És vigyáz a saját, és mások tulajdonára, nemhogy az életére.

De amíg ilyen lazán osztogatnak jogosítványt, a sok versengésben felcseperedett ödönke nem fog agyilag túllépni ezen a közlekedésben sem.

2021. aug. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem olvastam, hogy érzék kéne hozzá, pedig rendszeresen járok ide. Jó, egy alapvető mechanikai érzék kell, hogy megértsd mit csinál a kormány, váltó és pedálok, de ennél több, minek?
2021. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Kell a fenét. Annyi, hogy nem kell félni. Meg nem kell foglalkozni mással.
2021. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Most tulajdonképpen mi a problémád?


A vezetéshez alapvetően nem érzék, hanem józan felfogás és érettség kell. Én is azt mondom, hogy a jó sofőr nem az aki "határon autózik" hanem aki tudja hol a határ és mindig alatta marad a biztonságos tartományban.

2021. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!