Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mièrt keverik az emberek a...

Mièrt keverik az emberek a fogalmakat?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem. Ketten voltunk rèsztvevők. Fiatalabb sràc odajött hogy jól vagyok e (Hozzàm jött màsodiknak. Minden tiszeletem az övè ettől függetlenül, ha komoly a baj akkor kell az ilyen ember.) nekem annyi volt hogy a bal ablakot lefejeltem,ezèrt felszakatt a homlokom meg szèdülès, a màsik nő meg lefejelte kormànyt mert nem volt bekötve eltört az orra.A srác jól mondott szinte mindent, annyi hogy 23 nak nèzet de 30 vagyok (de ez nem lényeg) Ami magyobb hiba volt hogy sokkos állapotot mondott a diszpècsernek, ez viszont nem volt igaz. Kèt főt mondott sokkosnak, enyhèn zavart voltam, de sokkos nem :) Azt hozzáteszem inkább hívjon pl újra èlesztèshez mentőt, a legrosszabb esetben az lesz... de a srác a sokkos állapotra azt èrtette hogy ledöbben, megijed, fèl, leblokkol...

mièrt kevernek ilyen dolgokat az emberek?


2021. aug. 9. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne reklamáljál... Szerintem ez volt a legkisebb gond abban a helyzetben. Egyébként ő is lehetett "enyhén zavart" állapotban.
2021. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ezèrt is mondtam... csak sokan alaphelyzetben is keverik.... de tökös srác volt, viszonylag higgadt, segítőkèsz, nem blokkolt le a vèr látványától, segítet a nőt ellátni... apró pici hiba, nem osztott nem szorzott... nem negatívnak akartam írni a kèrdèst ha úgy hangzik akkor elnèzèst kèrek...
2021. aug. 9. 12:34
 3/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy ha estleg nincs elsősegèlyben tapasztalata, tudása (pl elsősegèly vizsga) akkor (nállam) nagyom is plusszos teljesítmèny volt
2021. aug. 9. 12:41
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
NApi kamu sztori megvolt, lépjünk tovább.
2021. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

ritkán olvasni ennyire felesleges kérdést

érdekes sztori és örülök hogy minden rendben lett, de a feltett kérdésednek annyi értelme van, mint egy szatyor tyúxarnak

milyen választ szeretnél rá? mire vagy kíváncsi?

ennek így semmi értelme...

2021. aug. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ritkán? Há' ilyen haszontalan kérdésekkel van tele a gyakori...
2021. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Definiáld már miaz a sokkos állapot, jó?

Ha tőlem kérdezték volna, azt mondom honnan tudjam, tiszta vér, jöjjön már a mentő.

2021. aug. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a sokk az egy állapot. A vèrkeringès összeomlik, ezèrt nem jutt a legfontosabb szervekbe oxigèn. Ez az állapot az elejèn visszafordítható, de kèsőbb ez csak tartós károsodás árán. Ha nem kezelik halál a vège. Több fajtája van:

kardiogén ez a szívvel van összefüggèsben, trauma sok trauma miatt, szeptikus-toxikus ez baktèriumok miatt, anafilaxiás ez allergia miatt alakul ki,hypovolémiás es asszem a vèrvesztesèg? talán.... A sokkhoz nem kötelező a vèrvesztesèg pl anafilaxiás sokknál... 3 fázisa van: amikor visszafordítható károsodás nèlkül, károsodással fordítható csak vissza, illetve rövid időn belül meghal az illető.... mindegyiknek más más tünete van... az orvèrzès, törès esetèn járhat nagy vèrzèssel, de egy felrepedt homlok viszonylag kicsi vèrzès, ami fennálhat mèg az agyrászkódás. Súlyos esetben egy koponyaűri vèrzès lehetet, aminek az első jelei a fejfájas, zavart gondolkozás eszmèletvesztès,hányinger, hányást okozhat. Ez traumától fordulhat elő. Illetve az agyrázkódás veszèlye volt fent.ez ha jól tudom aluszèkonysák zavartság, rosz kordináció kèpessèg, rosz memória (a beleset utánra nem emlèkszi) fülcsengès, nem tud felálni, talán mintha ugyan az a kèrdès többször teszi fel...

2021. aug. 9. 16:46
 9/12 A kérdező kommentje:
így hirtelenjèbe ennyi jut eszembe... azt tudom hogy mèg van 2-3 sokkfajta, illetve a mèrtèkère van szakszavak.... de kb ennyit tanultunk elsősegèlyen...
2021. aug. 9. 16:50
 10/12 A kérdező kommentje:
illetve rengetegszer lehet olyan hírt hallani amibe sokk kifejezèst használnak... illetve hètköznapokon is inkább ezt használják...
2021. aug. 9. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!