Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért használják egyre ritkább...

Kaszásgabi kérdése:

Miért használják egyre ritkábban az autósok az irányjelzót?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 18:44
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
5/20-nak: A "miért"kérdőszó egyérteklmüvé teszi szerintem,hogy ez egy világos kérdés. A kérdés feltétele,pedig saját tapasztalatomon alapszik.
2021. aug. 15. 18:11
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem reprezentatív a tapasztalatod. Naponta több 100 ezer jármű halad át körforgalmokon, te ebből látsz 10-20-at és ez alapján vonsz le következtetést.

Pl. Én nem igazán látom ezt a növekedő tendenciát, pedig lassan 10 éve van jogsim. Szerintem 10 éve is sokan nem indexeltek és ez nem változott érdemben.

2021. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
59%

19:

Egyrészt nem csak sorban érkezhetnek autók, ha pl. egyedül érkezel az adott irányból, akkor lehetsz ott, aho la második vagy harmadik lenne a sorban, és onnan látod, hogy a másik autós épp kifelé indexel, így behajthatsz a körforgalomba. Ezen kívűl a körforgalom elrendezésétől, méretétől és az autó alakjától, indexlámpájanak elrendezésétől függően első helyen is sokszor látni az indexet.


De egyébként nem a te dolgod mérlegelni, hogy minden esetben segít-e masnak, nyilván nem mindig lehetsz tisztában az összes többi közlekedő látószögével. Pl. van hogy egs gyalogosnak, kerékpárosnak segítesz, ha indexelsz, úgy hogy ő már észrevett téged, te még őt nem. De mindez teljesen mindegy, neked egyetlen feladatod betartani a szabályt, és kifelé indexelsz körforgalomban. Ha nem akarod, és inkább meg próbálod magyarazni, akkor nem kötelező vezetned, nem kell legközelebb meghosszabbítanod a jogsid, mert ezzel a hozzáállással alkalmatlan vagy a vezetésre. Ezzel semmi probléma, én sem vagyok alkalmas pl. vadászgép pilótájának.

2021. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
22/23-nak.A 10-20 jármű számát nyugodtan javítsuk 200-300-ra.Körforgalom belátható közelében lakom.Mindamellett naponta minimum négyszer részt is veszek a körforgalom közlekedésében.
2021. aug. 22. 18:55
 25/25 A kérdező kommentje:

23: Bocs elrontottam a megitélésedet.

Egyetértek a véleményeddel.

2021. aug. 22. 18:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!