Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért használják egyre ritkább...

Kaszásgabi kérdése:

Miért használják egyre ritkábban az autósok az irányjelzót?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 18:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
Mi alapján állítod, hogy egyre ritkábban használják?
2021. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%

Mert egyébként nem sok értelme van ha nem dugóban, tömött úton vezetsz. Ha előtted és utánad is sok méterre van halad valaki annak nem jelzel semmit, meg szerintem nem is muszáj, csak hát ezt erőlteti a kresz. Rám soha nem dudált senki ha mellé érve még nyomtam egy kis gázt és index nélkül bementem elé 10-15 méterrel, nem kényszerült semmiféle vészfékezésre, hanem ugyanúgy haladhatott.

Én erősebb autóknak gyakrabban jelzek mert náluk már nem mindig működik a módszerem.


Motoron meg nem is részletezem, ott még tükröket sem nézek nagyon.

2021. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tapasztalom ezt. Szerintem nem ez a legnagyobb probléma.


Inkább az agresszivitás fokozódott.

2021. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem csak a nem használattal van bajom (az esetek nagy részében látszik, hogy valaki irányt akar váltani) hanem az agresszivitással, amikor jobbra-balra rángatja előttem a Fittipaldi a kocsit, mert éppen az egyik aztán éppen a másik sáv van előrébb 50 centivel.


Illetve sokan nem az irányváltási szándékot jelzik, hanem a tényt közlik, hogy "én most irnyát váltok". Nem azt mondom, én is van, hogy ahogy teszem már váltok is, de ez balesetveszélyes, hiszen olyan mintha ki se tenném, nincs a másiknak ideje reagálni. Próbálok leszokni róla.

2021. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
2021. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Egyre többent nem tapasztaltam, csak alkalmanként egy-kettőt.
2021. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

#2 teljesen egyet értek. Sok értelme nincs használni ha a tükröket és a holtteret figyeled. Én csak akkor használom ha valós segítséget tudok vele közölni és akkor időben bekapcsolom. Egyébként nem használom.

A baj azzal van hogy kapcsolgatják minden hülyeség miatt ráadásul rosszul használják. Jah igen és nem szándékot jeleznek vele hanem tényt... tükörbe bezzeg nem néznek.

2021. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

#7

Miért nem kötöd ki a féklámpát is? Az se fontos.

2021. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

Én csak azt nem értem, hogy aki nem használja az miért nem használja?

Azon kívül, hogy "nincs értelme". Pénzbe kerül, díjat szednek érte?

2021. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Én is tapasztalom, hogy egyre többen nem ismerik az indexet. Sőt, itt is megjelent egy-kettő egyszerű, aki szerint minek. Közben simán van, hogy nem is látod, kinek hasznos, ha indexelsz, pl. gyalogosként is simán van hogy plusz infót ad az autós nekem azzal, ha indexel.


Az is gond, hogy kai úgy áll hozzá, hogy itt meg ott minek, az leszokik róla, és akkor sem fog, amikor nagyon fontos lenne.


Meg persze van az a típus, amelyik cska kakor használja, ha bekérezkedik, ha simán sávot vált, lekanyarodik, stb., akkor les.zarja.

2021. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!