Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért használják egyre ritkább...

Kaszásgabi kérdése:

Miért használják egyre ritkábban az autósok az irányjelzót?

Figyelt kérdés
2021. aug. 8. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Na épp ez az: megbújik egy gyalogos az oszlop mögött, de jönne át, te meg pont felé váltasz sávot, index nélkül és kész is a gázolás, mehetsz tárgyalásokra, kihallgatásokra meg javittatni a kocsidat és még a lelkiismereted is basztatni fog, hogy egy apró mozdulatot spóroltál meg, mégis ott hagyta valaki a fogát…
2021. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
11%

"Meg persze van az a típus, amelyik cska kakor használja, ha bekérezkedik, ha simán sávot vált, lekanyarodik, stb., akkor les.zarja."


Igen pontosan, én mondjuk így csinálom. Bőven elég ebben a formában.

2021. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

12:

Neked igen, de más meg szív miattad, pl. körforgalomban, de sok más helyen is, és te is szívnál, ha mások is így s.zarnának bele.

2021. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%
Miért teszel fel teljesen alaptalan állításokra alapuló kérdést?
2021. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
50%
Le lettem pontozva, de értelmes választ senki nem adott, hogy miért nem használja... :)
2021. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
19%
Pedig villognak ugyan úgy. De inkább a vészvillogót nyomkodják agyba-főbe össze-vissza ész nélkül, pedig azt csak és kizárólag akkor szabadna, ha lerobbantak. De akkor is a háromszög kirakása a kötelező, a vészvillogó csak ajánlás, mert oldalról megtévesztő lehet.
2021. aug. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy miért használják az autósok ROSSZUL az irányjelzőt? Használják sokan csak kérdés minek, ha azt sem tudják mire jó. Akkor kapcsolja, amikor már átment a másik sávba, vagy éppen elkanyarodott villantja a sávváltás funkciót, netán amikor egyértelmű az irányváltoztatás. Az igazi kedvenceim, azok, akik az utolsó pillanatban kapcsolják be és akik tükörbe sem néznek.

Úgyhogy a fentiek jellemzik a magyar közlekedést, ugyanakkor ahogy észrevettem azok, akik ritkán használják legalább belenéznek a tükörbe, illetve kellő rutin mellett felismerik azokat a forgalmi helyzeteket, amikor érdemes használni. Ez hozzávetőlegesen 20%, amikor van értelme használni, a többi csak túlbiztosítás semmi más.

Tanulók, nyugdíjasok, rutintalanok állandó játékszere.

Én is azt képviselem, hogy elég nagyon indokolt esetben használni, azonban akkor kellő időben megkezdve, ami már sokaknak nem megy.

Engem ez az állandó össze-vissza használat legalább annyira idegesít, mint a fölösleges fényszóró-használat fényes nappal. De hát ugye vakok vagyunk, jogosítványt is semmire adnak. Mindenesetre ki, hogy érzi...

2021. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

1/17-nek.Magam is sokat közlekedem.Amikor a körforgalomból is 10-bő,7-en jönnek ki irányjelző nélkül,akkor én ezt szaporodó dendenciának látom. de a kedves válaszadók írásaiból is kitűnik.

2/17-nek.Nem lehetséges,hogy a kresz nem véletlenülerőlteti?

2021. aug. 15. 17:54
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

#18 hagyjuk már ezt a körforgalmat nagyon rá vagy izgulva.


Ha egy kocsi a körforgalom bejáratánál áll elsőként, akkor pontosan nem látja jól az érkezőnél azt, hogy jobbra indexel, mivel rossz szögben áll. Vagyis eleget tesz egy szabálynak, aminek a másik valóságban nem veszi hasznát. A második meg a harmadik már jól látja, csak semmit sem tud vele kezdeni. Ellenben ha azt látja az első, hogy az érkező bent fog maradni, akkor nem fog kimenni elé. Több értelme van a bent maradást jelezni, mint ahogy azt teszi a román, olasz, francia stb. Itt ez megint nem életszerű...

2021. aug. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
De sikítunk piszkosúl,ha egy másik közlekedő vétkezik ily módon,vagy ha a kerékpáros nem rakja ki a rezét!!!
2021. aug. 15. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!