Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek dudálni? Mire jó az?

Figyelt kérdés
A baleset elkerülésénél azt mondom OK, mert az indokolt helyzet (ilyenre még nem volt példa) de amikor állok az elsőbbségadás táblánál, közben mint az árvíz jönnek jobbról-balról, akkor miért kell dudálni? Hogyan haladjak addig tovább? Ha belémmennek én leszek a hibás. A rendőrnek nem mondhatom, hogy "elnézést, de sietett a többi autós"
2021. júl. 24. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Sok az idegbeteg,frusztrált sofőr. Náluk ez a természetes.
2021. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Ilyen szituban egy idő után ki kell pofátlankodni, különben ott állhatsz estig.

Én is dudáltam már ilyen helyzetben, amikor az előttem álló nem mert a lassan csorgó kocsisorba besorolni.

2021. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Én is dudálok ilyen esetben is, mert egykét szerencsétlen miatt ott állhatnék estig is akár.

Na meg nevelő célzattal, ha valaki hülye volt.

"baleset megelőzésére"

Ez a legritkább esetben van, szinte soha, inkább manőverezzen az ember, mint a dudán tenyerel.

Amúgy akkor minek találták volna ki a dudát?

Falun nyomkodni, hogy csá béla, vagy megjöttem/elmentem, és jelezni mindenkinek?

2021. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek, a sürgetés parasztság. Nyilván nem mindenki egyformán jó sofőr, de ha egy eleve bizonytalan vezetőt tovább stresszelsz a dudálással, annak nagyon csúbya vége is lehet. Utána meg a megdurvább közúti terminátornak is lelkiismeret-furdalása lesz egy esetleges baleset miatt, csendes éjszakákon.


Ezzel együtt én szívesen használom a dudát visszajelzésnek. Ha valaki a testi épségemre tör, ki fogom fejezni a nemtetszésemet. Ha valaki egyértelműen, vitathatatlanul pofátlan, az is tudni fog róla, hogy ez nekem nem tetszik. Ugyanis hiába hiszik sokan, hogy egy-egy notórius szabálysèrtőt nem fog èrdekelni holmi dudálàs, az emberi psziché nem ilyen: minél több negatív visszacsatolást kap, annál inkább igyekszik változtatni a viselkedésén.

2021. júl. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Azért, amiért egyes kultúrában tánccal kérik az esőt.
2021. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ennél rosszabb is: tegnap a jó pénteki csúcsidő közepén, belvárosban a lehető legnagyobb lámpás kereszteződésben, jópár tucat emberrel pár méteren belül, egy retardált kamionos beletenyerelt a dudába, ahogy a gyalogosok mentek át a zebrán. Nyilván szinte az összeset a szívbaj kerülgette. Nem tudtam mi történt, de egy jó 10 másodperccel később mikor elindultunk, akkor láttam, hogy még mindig erőteljesen röhögött.


Na az ilyet kérdés nélkül ott helyben rántanám ki a kormány mögül, ha rendőr lennék és szemtanúja lennék. A kürt nagyon hasznos, engem már kétszer is "megmentett" (belső sávból úgy akart kívülre sorolni, hogy ott voltam mellette és a kürt hatására még éppen időben visszasoroltak belülre), de aki retardáltan használja, azt kezeljük retardáltként és vegyük el a jogsiját.

2021. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

én nem dudálok, minek? aki pofátlan, az mindenképpen az..megasztán sok ember félreértheti, azt hiszi neki dudáltak..


éltem Ázsiában, ahol több országban a duda volt az alap. Ott én is dudáltam, de csak picikét, jelzés szerűen..ott buszt vezettem, a jelző dudálás alap volt...de...soha nem volt még karcolásos balesetem sem.


itt más a szitu, aki ideges, vagy megijedt, az dudál..pedig felesleges.

2021. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én sosem értettem a sok retkes parasztot akik dudaszóval sürgetik a másikat.


Nyilván nem ok nélkül áll ott az illető, ha sürgeted azzal zavarod és veszélyhelyzetet teremtesz. Ezt kellene felfogni.


Értelme nincs, mert előbb úgy sem fog elindulni a másik.


Nekem hiába dudálnak, nem fogok csak azért belemenni egy veszélyes manőverbe, mert őnagyságának mögöttem fontosabb az ideje mint az én életem és biztonságom.


Sajnos az a baj, hogy a sofőrök jelentős része alkalmatlan a vezetésre. Hiszen aki képtelen higgadtan közlekedni és eldurran az agya mindenen az egyszerűen nem való a volán mögé.


Én is azt mondom, mint az előttem szóló, az ilyet ott helyben kellene kiszedni a forgalomból. Egyszerűen azért mert az idegbetegségével másokat veszélyeztet.

2021. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hasonló a káromkodáshoz szerintem, "megnyugvást" kelt. Én is szoktam dudálni, ha valaki kivág elém (és intenzív fékezésre kényszerít), de pl. azt a biciklist is le szoktam, aki a "kerékpárral behajtani tilos" tábla mellett teker el...
2021. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!