Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyitott motorháztetővel, el...

Nyitott motorháztetővel, el lehet indulni?

Figyelt kérdés
A kreszbe ütközik-e az, ha felnyitom a motorháztetőt, ès elindulok. Ha a kresz tiltja, bemásolnátok egy szabályt? (Gyakorlatban tudom neeeeee....)
2021. júl. 18. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Elindulhatok, a KRESZ nem tiltja.
Nem indulhatok el, a KRESZ közvetlenül, vagy egy szabályból adódóan tiltja.a.
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Így nevesítve megnevezve nem szerepel a kreszben a nyitott motorháztető, de van sok olyan kitétel, ami közvetve tiltja. Pl amiatt, hogy nem látsz ki előre a felnyitott motorháztetőtől.
2021. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Néhány Ladával vagy BMW E30-cal simán :D
2021. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha meg tudod nekem muatni, hol szerepel a KRESZ-ben a Volkswagen, Audi, Fiat stb. szó, akkor én is megmutatom, hol van benne a felnyitott gépháztető.
2021. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha van pénzed az új szélvédőre, akkor csináld...

Nekem, mivel elég trükkösen lehet lezárni és ezt nem mindenki tudja, pont nemrég baszta fel a menetszél 90-nél😅

Szóval most van szép új motorháztetőm, meg szélvédőm😂

2021. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell mindenhez kresz szabály, logikusan is lehetne gondolkozni.

A kresz azt se írja elő hogy menetközben tilos kiszarni az oldali ajtón és még se ezen meditálnak az emberek.

2021. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Pl.: "3. § * (1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

(...)

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon."

Felhajtott motorháztetővel ez nem nagyon fog menni.

2021. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha tudsz így a közlekedési szabályokat betartva közlekedni, akkor el lehet így indulnod.


Azért haladunk szépen az amerikai szint felé. Ahol kártérítést kérhet és megítélik annak, aki elindulás előtt nem vette le a szélvédő mögül a napvédőt, és a sajátján kívül másik két autót is összetört. Az ítélet szerint a napvédő gyártója nem volt elég körültekintő, mert bár - számítva az „okosokra” - mindkét oldalra ráírta, hogy elindulás előtt vedd el a szélvédő mögül, de nem volt tükrözve az írás és a „károsult” éppen úgy tett oda, hogy fejjel lefelé volt az írás, így nem tudta elolvasni.


Van alapja annak, amit nemrég olvastam: ötven évvel ezelőtt a gépkocsi kezelési könyvében ismertették a szelepállítást. Ma már az van benne, hogy ne idd ki az akkumulátorsavat!

2021. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erről a Need for Speed jut eszembe, amikor neki megyek valaminek, feljön a motorháztető, kell még egy póznát keressek aminek mégegyszer neki megyek frontálisan, hogy teljesen le repüljön, mert 200 km/h-nál nem látom a felnyíló motorháztetőtől az utat 🤣
2021. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!