Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsga ADHD-sként?

Forgalmi vizsga ADHD-sként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem van egy figyelem- illetve fókuszzavarom, és néha előfordul velem, hogy nem tudok minden táblára, és közlekedési szabályra figyelni hirtelen, ami sajnos az adhdból ered valószínűleg :(

Lassan meglesz a 40. órám, és hó végén megyek forgalmi vizsgára, de aggódom, hogy élvezek valamit.


Az oktatóm sokszor dicsér, mert jól vezetek, csak meg is dorgál, mert ugye kimaradnak néha dolgok...


Alkalomadtán nagyon elkap a figyelemzavar, és akkor teljesen szétesek.



Van erre valami megoldás?

Mert annyira nem vészes, de könnyen a forgalmi vizsgába kerülhet.


Előre is köszi!!



2021. júl. 6. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Most itt le lehet pontozni, de te ne ülj autóba.. egyszer elnézel valamit és ember életbe kerülhet a hibád. Azt sem értem, hogyan iratkozhattál be a tanfolyamra. Remélem, hogy nem fogják megadni a jogsit, mert nem való az utakra ilyen ember!
2021. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ohm, szerintem valamit félreértettél, mert ha ez így volna, azt az oktatóm már jelezte volna.

Levezettem már majdnem a teljes óráimat, és vizsgára alkalmasnak talál.


Szimplán én magam nem érzem biztosnak, és szeretnék jól teljesíteni.


Bárkivel megesik, hogy hibázik, elnéz egy táblát, ehhez nem kell ADHD-snak lenni.

2021. júl. 6. 23:43
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Ennek nem az oktató előtt kell kibuknia, hanem az orvosi alkalmasságin.

Kérdező, ezt mondtad az orvos előtt? Ha igen, mit mondott rá?

Ha tudott róla és alkalmasnak tartott, akkor fogadjuk el ezt. De ha nem tudott róla, akkor elég kellemetlen a helyzet. Ha őhozzá nem is lehet visszamenni, legalább a háziorvosoddal jó lenne beszélned erről. Később úgyis ő újítaná meg az orvosi alkalmasságidat.

2021. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Laylah ***** válasza:
100%
3.: Ugyan már, én úgy kaptam orvosi alkalmasságit, hogy orvost se láttam.
2021. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3-as engem ki sem vizsgáltak orvosi alkalmasságin, szerintem nagyrészt úgy van ahogy nálam, csak lerakod a pénzt, kitölti a papírt, oszt mehetsz, senkit sem érdekel, hogy amúgy szemüvegs vagyok mert nem akarok szemüvegben vezetni. Figyelemzavarom nekem is van, pont ma voltam vezetni és mindent elrntottam egyik pillanatról a másikra, pedig jól megy a vezetés. Emellett alacsony vérnyomásom is amitől elálmosodok, de attól még nem ütök el senkit. :D Remélem holnap sikerül a vizsga.
2021. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

" ha ez így volna, azt az oktatóm már jelezte volna. "

Tévedsz az oktatót meg senkit nem érdekel ez, az a lényeg hogy befizesd amit kell és ha megszerzes a jogosítványtr, majd akkor te fogsz felelni mendenért.

Persze ez sovány vigasz azoknak akiket esetleg nyomorékká törsz.

2021. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján amit leírtál, nem tűnik vészesnek a dolog. Kezdőként ADHD nélkül is van, hogy nem veszel észre egy-két dolgot időben. Teljes szétesésre is láttam már példát egészséges emberektől, akik nagyon benéztek valamit, és félre kellett húzódniuk, hogy lehiggadjanak. Ha 30+ órát levezettél úgy, hogy az oktatód szerint biztonságosan vezetsz, akkor jó vagy. Ezen túlmenően nyilván a te felelősséged, hogy vezetőképes állapotban ülsz-e az autóba, szeded-e a gyógyszereidet.

A forgalmi vizsga alapvetően stresszes szituáció, ez mindenképpen nehezítés (bár van, akit egy kis stressz serkent és jobban figyel). Cserébe rövidebb, mint egy átlagos, duplaórás vezetés, így kevésbé fáradsz el. Az útvonalakat ismered, a manővereket begyakoroltad, az oktatód szerint kész vagy, úgyhogy hajrá. Ha nem sikerül, akkor nekifutsz újra.

2021. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy a vizsga nem lesz egy egyszerű menet... Tudatosan kell a figyelmet arra irányítanod, ami másoknak szinte ösztönös. Ellenben ha rutint szereztél a vezetésben, akkor az ADHD előnyt is jelenthet.
2021. júl. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!