Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Négyévszakos gumi jól viselked...

Négyévszakos gumi jól viselkedik ebben a kánikulában? biztonságosan meg lehet vele állni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 15:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

20: csak a logika kedvèèrt:

a baràzdàk mintàja miatt jobb a tapadàs?

2021. jún. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21-es igaz nem a 20-as vagyok, de hadd válaszoljak.


Hóban igen, a mintázaton múlik minden, azzal kapaszkodik meg.

Nyárinál meg a vizenfutást akadályozza meg a nyári mintázat, azzal hogy kivezeti a vizet.


Ezért is nem érdemes nyárival télen, télivel nyáron menni.

Ha nyárival mész télen, és ráfutsz egy latyakos havas részre, nem fog megkapaszkodni, mert a mintázata nem erre van tervezve, lényegében csúszni fog.

Télivel nyáron meg az a helyzet ha ráfutsz egy pocsolyára, vagy durván szakad az eső, fellép a vizenfutás, gyakorlatilag elkezd csúszni a vízen az autó, mivel a gumi nem vezeti el a vizet.


A gumi anyaga alapvetően lényegtelen ezekben az esetekben, egyes egyedül akkor lényeges a gumi anyaga és a hőmérséklet, ha teljesen tiszta aszfalton akarsz fékezni/elindulni, de télen ilyen nagyon,nagyon ritkán van.


Szóval igen, kijelenthetjük hogy télen, hóban illetve nyáron esőben a mintázat miatt jobb a tapadás, nem pedig az anyaga miatt.


A 4 évszakossal meg az a helyzet hogy tudja mintában mindkettőt, kapaszkodik és vizet vezet el, viszont kicsit gyorsabban kopik, bár futásteljesítményben(km) nem sokkal marad el a nyáritól, vagy a télitől.

2021. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Meton ***** válasza:
43%
Igen, a mintázat segít, de csak kicsit. Amikor a barázdák megtelnek, már semmit sem számítanak. Hóban a téli gumi is nagyon hamar elkapar, és a nyári gumi is igen hamar megcsúszik a tócsákon. De vegyük csak a sima száraz időt. Hideg időben a száraz aszfalton is könnyen megcsúszik a nyári gumi. Nyáron a téli guminak leginkább annyi a hátránya, hogy nagyobb az ellenállása, tehát kicsit több a fogyasztás, kicsit zajosabb és gyorsabban kopik. De amúgy nyáron nyugodtan járhatsz téli gumival is. Tócsába meg a nyári gumival se menj bele, mert ugyanúgy megcsúszik. Ha meg fékezni kell, melegben bármilyen gumi jól tapad. Ott nem számít a vízelvezetés.
2021. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ha nem akarok évente 2 szer 10000 ezret fizetni a gumisnál az átrakásért akkor inkább 4 évszakos gumit veszek.Én általában max 120 al megyek de azt is csak pályán.Nem sietek sehová sem.Időben elindulok ez a trükje.
2021. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!