Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek a hibája lett volna?

Kinek a hibája lett volna?

Figyelt kérdés
Mind a ketten egy-egy kis utcából akartunk kikanyarodni(egymással szembe voltunk) Ő jobbra, én balra(tehát egy irányba). Mind a kettőnknek elsőbbség adás táblája volt. Amikor én elindultam szép lassan néztem balról senki, szemből senki, jobbról senki, már kint voltam a főúton, és kanyarodtam, akkor ért oda szemből a faszi, ő meg kanyarodott jobbra, de nem tudtam elengedni már.. Szerencsére baj, vita nem lett belőle . Kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy én hibáztam-e.
2021. jún. 23. 07:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
tehibáztál... ő jobra kanyarodott te balra. ilyenkor neki elsőbbsège van. Ha egymással szemben voltatok, akkor hogy lehetsèges az, hogy szemből senki. mert vagy ott van vagy nincs.
2021. jún. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
amúgy elsőbbsèg adás elmúlasztása a hivatalos neve... de ez egy alap kresz. ez opyan hogy ha látod hogy ott van akkor reflexből tudnod kell, ha nem látod akkor meg ciki... amit nem látsz annak nem adsz elsőbbsèget...
2021. jún. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha elkezdtél kanyarodni és akközben ért oda, akkor le kell szrni, be kell fejezni minél hamarabb a kanyarodást, így cselekszel jól. Ha ott volt ő is és úgy kezdted el a kanyarodást, akkor te hibáztál, mert ő jobbra kis ívben kanyarodott, te pedig balra nagy ívben, neki van elsőbbsége. Kivéve, ha mondjuk te magasabbrendű úton haladsz, netán főúton. Akkor neked lesz elsőbbséged.
2021. jún. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amikor már kanyarodtam balra ő akkor ért oda. Nem láttam előtte h jon. Ha látom nyilván elengedem. Van egy kanyar a kereszteződés előtt, ahonnan ő jött ki. Köszönöm a válaszodat.
2021. jún. 23. 07:18
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha már elkezdted a kanyarodást (és valóban úgy van, hogy még nem ért oda, így lehetőséged sem volt elsőbbséget adni), akkor ő a hibás, te már a főútvonalon voltál.

Egyszer egy rendőr így magyarázta: ha van egy barom, aki egy kereszteződésben elkezd körözni (vegyük úgy, hogy egyíven meg lehet oldani), akkor teljesen mindegy, mekkora hülye, elsőbbsége akkor is neki van, ő használja a védett utat.

2021. jún. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valóban akkor ért oda, mikor kanyarodtam. Elég hülye szitu. Nem tudtam volna megadni a neki járó elsőbbséget. Köszönöm a választ neked is.
2021. jún. 23. 07:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kisívben kanyarodónak van elsöbbsége.

De mivel "akkor ért oda, mikor kanyarodtam" így már neked van elsöbbséged.

2021. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha ilyen helyzetben baleset következne be, az bizony roppant nehéz helyzetbe hozHAT téged, mint balra kanyarodót.


Bizonyítanod kellene, hogy ti már nem voltatok elsőbbségi viszonyban: például azt, hogy ő nagy (ún. megtévesztő) sebességgel érkezett a kereszteződéshez. Azt is bizonyítanod kellene, hogy te mindent megtettél a baleset elkerülése érdekében, pl. tényleg a lehető legnagyobb mértékben felmérted a szemből èrkező forgalmat. Vagy épp azt kell bizonyítanod, hogy ő ugyan észlelte a szituációt, lett volna lehetősége pl. lassítani, mègsem tette ezt meg. Ilyesmi opciókat kellene végigzongorázni egy jogi eljárás esetében.

2021. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen esetben a kissebb ívben kanyarodónak van elsőbbsége, vagyis nem neked.
2021. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Alapból neki van elsőbbsége. Persze ha te már bent vagy a kereszteződésben, mire felbukkan a szembejövő, akkor ez nem érvényes.


Viszont elég nehez tudom elképzelni a helyzetet. Benézel szembe, nem is látod az autót. Elkezdesz kikanyarodni, majd mielőtt befordulnál, majdnem neked megy az autó. Namost egy autó nem szokott odateleportálni a kereszteződés elé, és valószínűleg nem is 140-nel jött, főleg mivel a neki balról jövőnek elsőbbséget is kell adnia. Szóval valószínűleg indokolatlanul sokat tököltél a kanyarodással. A kanyarodás megkezdése előtt odanézel, nincs ott autó. Akkor ha normális tempóval mész, már régen bekanyarodsz háromszor, mire ő odaér, lelassít, szétnéz, és megkezdi a kikanyarodást. A konkrét elsőbbség szempontjából nem vagy hibás ettől függetlenül, de biztosan bénán vezetsz.

2021. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!