Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek kinek a hibája...

Szerintetek kinek a hibája volt, mi a véleményetek erről a dologról?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, pár hónapja csinálom a jogosítványt. Decemberben történt velem egy olyan, hogy vezettem egy jobbról balról erdővel határolt úton ahol azthiszem 90-el lehet menni maximum. Kb. 17:00 óra lehetett de már korom sötét volt. Jöttek mögöttem is és a szembelevő sávban is sokan, ezért nem volt reflektor kapcsolva. Az oktatóm telefonozott mellettem én pedig nem vettem észre hogy egy elütött nőstény szarvas fekszik az úton, figyeltem az utat de az utolsó pillanatban láttam meg ahogy az oktatóm is, annyit mondott “mi a k***a anyja az” én pedig áthajtottam rajta.:( Kicsit repült az autó de nem lett baja, de nagyon ijesztő helyzet volt végig remegtem hazafelé. Azt mondta ezt ne mondjam el senkinek. Szerintetek ki hibázott és hogy lehetett volna elkerülni ezt a balesetet?
2020. máj. 31. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Úgy tudom az autó vezetője az oktató, tehát neki kellett volna észrevennie. Persze neked is, de ha valami lett volna az oktatót veszik elő.
2020. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Az oktató hibája, hisz hivatalosan ő a jármű vezető. Persze ha nem ül melletted az oktató, akkor te lettél volna a hibás, szóval még nem állsz készen az önálló vezetésre.


Vadveszélyes szakaszon lassabban kell menni és fokozottan figyelni kell, így sem garantált, hogy nem ugrik ki eléd valami, de mást nem tehetsz.

2020. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Az oktató felel az autóért és minden másért is.

Ettől függetlenül nagyon gáz szerintem ha nem vettél észre egy szarvast.


Más kérdés, hogy biztos nem szarvas volt, mert azon át nem ment volta az autó károsodás nélkül, hacsak nem egy Niva-val tanultál vezetni

2020. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nőstény szarvas volt tehát nem volt nagy. Én őznek hittem az oktató mondta hogy szarvas.
2020. máj. 31. 21:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tényen nem változtat, hogy őz vagy szarvas. Az állat teste fekve is van 30-40 cm magas és 100-200 kg minimum
2020. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2es válaszra visszatérve ez még a tanulásom elején volt, persze hogy nem álltam készen az önálló vezetésre.

#3 akkor lehet lett baja az autónak csak nem mondta el az oktató, amúgy egy honda civiccel tanultam vezetni.

2020. máj. 31. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nagy lángész lehetett aki elütötte és otthagyta...

Teljesen a sáv közepén volt?


Meg az oktató is, aki a legveszélyesebb, erdős szakaszon nem figyel.


Én erdős szakaszon, ha nem tudok refivel mennyi, max.60-nal megyek, úgy hogy ABS van az autómban.

2020. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen a sáv közepén volt keresztbe feküdt szegény.

Az oktatómat le is váltottam közben, egyszer egy mezős helyen mentünk és megszólalt hogy nézd de cuki őzek én pedig oda néztem és mire előre néztem már ment az árok fele az autó 😄

Én kb. 70el mentem

2020. jún. 1. 10:26
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
KRESZ 26. §. (4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.
2020. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak a hibája, aki elütötte, majd csakúgy otthagyta az út közepén. Ha nem akarja kézzel megfogni, vagy akármi, akkor meg: vészvillogó, és hív (hivatalos) segítséget. Ha mást nem, hívja a 112-őt, és a telefonos vagy küld valakit, vagy megmondja, hogy kit kell hívni.


KRESZ szerint úgy kell menni, hogy meg tudj állni előtte, de mivel valakivel 50 év alatt sem történik ilyesmi, ez nem egy olyan dolog, amire mindenki számít (Max mélyen legbelül).


De ha mondjuk emiatt frontális ütközést okozol, akkor te (illetve az oktatód) lettél (lett) volna hibás.

2020. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!