Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora kockázat ezeket a...

Mekkora kockázat ezeket a gumikat használni?

Figyelt kérdés

A nyári szettem rázza az autót, hiába centírozom ki. Több lehetőség kizárása alapján ez vagy azért van, mert hibás a gumi (nem valószínű, de lehetséges), vagy mert a felni baromira nem rá való (99%, hogy ez a baj).


Vettem 4 tökéletes állapotú gyári felnit, de ki szeretném zárni annak a lehetőségét, hogy a gumi a rossz, ezért mielőtt felteszem az új felnikre a gumijaimat, előtte fel szeretném rakni a felniket azokkal a gumikkal, amivel jött. Ez 4 darab Michelin, 7 évesek, szóval picit öregek, viszont szerintem 500 km-nél többet nem mehettek vele, 8mm profilmélység, puha mint egy vadiúj, szóval amúgy tökéletes. A baj csak az vele, hogy szimmetrikus gumi és mikor levették, nem feliratozták, hogy melyik gumi melyik oldalra megy. Én úgy tudom, hogy a szimmetrikus gumikat ha egyszer felrakják egy oldalra és használják, akkor utána csak ugyanarra az oldalra mehet vissza, mert ha másik oldalra kerül és megfordul a forgásirány, akkor a gyárilag forgásiránnyal jelölt gumikhoz hasonlóan szálszakadáshoz vezethet. Ezt meg nyilván nem akarom, hisz a kiegyensúlyozottság ellenőrzéséhez kellene nyomni legalább egy 130-140-et, ilyen tempónál meg nem akarok durrdefektet.


Szóval a kérdés az, hogy ha eredeti forgásiránnyal szembe kerül fel a gumi, akkor mekkora a VALÓS veszélye annak, hogy szakad? Figyelembe véve, hogy nagyon keveset futhatott a gumi, talán szinte semmi, de azért ha valaki jobban ért hozzá, leírhatná, hogy ez gond-e.


2021. jún. 8. 06:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Egy jó gumis a kezét végighúzva a futófelületen megmondja, hogy melyik irányba forgott. Egyébként a szálszakadás csak hosszabb idő után szokott előjönni és nem mindegyik gumi hajlamos rá. Ráadásul ritkán jár defekttel, előbb kezd el rázni és akkor már úgy sem fogsz vele száguldozni.
2021. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A 7 éves gumik lassan így is úgy is csereérettek.


Két dolog van az autóban amivel nem játszunk: a fék és a gumi.

2021. jún. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Igen ezt hallottam én is, csak nem tudom, hogy melyik irányban sima és melyik irányban érdes. :D


#2 Nem is akarom én használni őket, mivel a saját gumijaim első illetve második szezonosok. Csak egy "tesztkör" erejéig használnám a 7 éves Michelineket.

2021. jún. 8. 07:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Jaa, így más, szerintem egy gumis simán megmondja merre futott.
2021. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most hirtelen én sem tudom melyik irányból sima. Esetleg próbáld megnézni a rajta lévőn, hátha érzed.
2021. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd rövid ideig, nem lesz baj. Az előző felniket görgőznk kellett volna.
2021. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon biztos nem lesz abból baj, különben rettegnénk a tolataszol :)

Ha fordítva használod, de hosszú tavon sem biztos.

2021. jún. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Ránézésre (megforgatva) egy apró ütés sincs benne, centírozó gép 5 grammot kért a belső oldalra. Nincs mit görgőzni.


Köszi mindenkinek!

2021. jún. 8. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy , nincs jelentősége hogy hogy van felrakva.

A gumikat egyébként is szokták cserélni , forgatni hogy egyenlően kopjon.

Vannak kötött forgásirányú gumik , azokat egyirányba lehet csak felrakni.

2021. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!