Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért bicikliznek sokan a...

Miért bicikliznek sokan a járdán és a zebrán?

Figyelt kérdés
Közlekedési ügyekben az okoskodók mindig a KRESZ-re hivatkoznak. Abban ez is pontosan le van írva. Ezt a szabályt is be kell tartani. A zebrán és a járdán nem szabad biciklizni. Bármilyen öreg és kövér is vagy, le kell tudni szállni róla és ki kell merni menni a forgalomba.
2021. máj. 30. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű: nincsenek tisztában azzal, mennyire láthatatlanok ők a többi közlekedő számára. Ugyanis messze ez a legnagyobb veszély ebben: hogy hiába aránylag elterjedt jelenség ez, egyszerűen nem számítasz a járdán vagy járdáról semmire, ami 15-20 km/h tempóval érkezik .
2021. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

1) Nem ismerik a szabályokat.

2) Az agresszív, türelmetlen autósok miatt nem mernek az úttesten menni.

2021. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

,,Lakott területen csak ott szabad járdán kerékpárral közlekedni, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, és akkor is csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel. Fontos még tudni, hogy amennyiben egy úton tilos kerékpározni, az nem jelenti azt, hogy akkor ott a járdán szabad kerékpározni, kivéve 12 éven aluliaknak főút mellett.“

Kérdés, mitől minősül kerékpáros közlekedésre alkalmatlannak egy út.

Egyébként semmi gond nem lenne a járdán kerékpározással, ha legalább ott lassan mennének (max. 10km/h), ahol többen vannak, vagy könnyen kiléphet bármikor egy gyalogos. Példa: amikor nem tudtam, hogy a Dombóvárin a Budafokin túl folytatódik a kerékpárút a Szerémi felé, akkor a Budafoki út mellett tekertem a járdán, de a buszmegállón a legnagyobb óvatossággal mentem át kb. 5-tel, mert tudom, hogy egy buszra várakozó nem számít rám (teljesen jogosan).

2021. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Beidéznéd a KRESZ-ből azt a részt, ahol le van írva, hogy a zebrán nem szabad biciklizni? Segítek, nincs ilyen. A gyalogosnak van csak elsőbbsége, de attól még a kerékpáros is átmehet rajta, ha üres az út.
2021. jún. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 : Tessék: [link]
2021. jún. 2. 11:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az élet szerintem gyakran felülírja a szabályokat. Legalábbis nekem így 20 éves fejjel ez a meglátásom. Itt nálunk a falu főútján nincs kerékpárút (csak a két település között). A főúton a többség úgy közlekedik, hogy nem érzem magam biztonságban kerékpáron. Relatív szűk az út eleve, hiába tekerek gyorsan (még ebike-al is), valaki mindig kis oldaltávval meg akar előzni. Én a biztonság kedvéért inkább a járdát választom. Szerencsére szűk/ráláthatatlan kapubejárók nincsenek, látom, ha valaki ki akar jönni vagy ki akar állni kocsival. Gyalogos ha jön, megállok, elengedem. De én nem kockáztatom saját testi épségem a főúton, ahol a többség hetvennel megy az ötven helyett, és még oldaltávot sem hagy (tisztelet a kivételnek persze, mert vannak bőven). Nagyjából 15 km/h-val megyek a járdán, de folyamatosan figyelek. Kis falu, nincs tömeg a járdán. Rendőr sem állított meg sosem (pedig lett volna alkalmuk), szerintem ő sem szívesen menne ki egy forgalmas, szűk főútra kerékpárral.

Az persze teljesen más, ha mondjuk egy eleve szűk pesti utcában a járdán a kapualjak előtt 20-al elsuhan egy biciklis, mert az eléggé veszélyes, és itt nem is támogatom a járdán kerékpározást (kivéve, ha mondjuk tempósabb gyaloglási sebességgel teker, és lassít kapualjaknál).

2021. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5: ez nem KRESZ paragrafus, csak egy aktatologató rendőr (félre)értelmezése.
2021. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Alex Fly ***** válasza:
100%

@3: "Kérdés, mitől minősül kerékpáros közlekedésre alkalmatlannak egy út." - közlekedésre akkor alkalmatlan, ha azon nem lehet folyamatosan haldni. Ha nem tudod eldönteni, akkor nézd meg, van-e forgalom az adott úton. Ha igen, akkor az alkalmas a közlekedésre...


Egyébként pedig a kerékpárosok jelentős része azért halad a járdán, mert egyszerűen félnek az úttesten a sok szabálytalan gépkocsi között, inkább a járdát választják, ahol nincs autó. Ez a szubjektív, hamis biztonságérzet az oka...

2021. jún. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 : Mit válaszoltak a bejelentésedre?
2021. jún. 8. 20:52
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
tegnap piroson 9 ember ment át a piroson.... kiszoltam, hogy "nem zavar hogy piros a lámpa? semmi reakció.... majd jött a 10. ès elsodorta egy autó mert takarásból lèpet ki (èn takartam)...
2021. jún. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!