Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a helyes?

Ilyenkor mi a helyes?

Figyelt kérdés

Nemsokára vizsgázni fogok majd forgalmibol. Minden teljesen jól megy, viszont nem rég egy órán amikor sávot váltottam volna, ugye a tükörbe néztem. Jött kocsi, lassítottam, majd villantott hogy menjek. Így is tettem volna, amikor az oktató beletaposott a fekbe, és a kormányt is elkapta, hogy jön hátulról kocsi mit képzelek. Persze mondtam,intett és villantott. De erre az volt a válasza, hogyha ilyen csinálok a vizsgán akkor instant megbukok stb.

Ha vizsgán ugyan ez a szituáció lenne, hogy jön a kocsi hátul, de villant ezért sávot szeretnék váltani, de az oktató belenyul a kormányba, és a pedálokba akkor megbuktam?


2021. máj. 1. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha beavatkozik az oktató, az instant bukás.
2021. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor is ha az ő hibája, hogy nem látta villantani a mögöttem lévőt hogy kienged?
2021. máj. 1. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A villantás nem szabályos dolog, ha baleset lesz belöle, akkor ugyanúgy bíráljak el, mintha nem villantott volna.

Szóval ezt nem szabad figyelembe venni, csak a hivatalos közlekedési szabályokat.

2021. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Villantás önmagában nem elég és félrevezető (több országban pont az ellenkezőjét jelenti, mint itt), úgyhogy, ha ilyen szituációba kerülsz, előbb győződj meg róla, hogy ténylegsen le is lassított és hagyott neked elég helyet a szabályos sávváltáshoz.
2021. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Megállt és úgy villantott, de az oktatom utána nyúlt bele,hogy mit képzelek. Mivel ő nem látta nem történt meg.

2021. máj. 1. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
A lényeg, hogy tudod ilyenkor bele fog nyúlni vizsgán is, úgyhogy inkább várd meg hogy jóváhagyja a manővert ("elenged, mehetsz").
2021. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgán inkább ne válts sávot, hanem várd ki a megfelelő helyzetet. A villantás nem kötelez téged semmire...
2021. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
vizsgàn nem vàltasz sàvot, ha megvan a jogsi akkor igen. ez a kettő között a különbsèg...
2021. máj. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
A vizsga más mint a való élet. Ezt tudja az oktatók is. De neki nem csak az a dolga hogy megtanítson vezetni, hanem hogy átmenj a vizsgán. Ilyen esetben inkább próbáld meg kerülni a kritikus helyzeteket.
2021. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért vigyázz a való életben is a másik autó villantásával!

Sok országban ezt jelenti:"ott maradsz ahol vagy, állj meg!"


Sok kamionostól hallottam, ha bizonyos országokban rávillantasz valakire, az nem fog kimozdulni a sávjából, lehet, hogy meg is fog állni.

2021. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!