Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi lenne a helyes ilyenkor?

Mi lenne a helyes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tegnap este a sokat havazott. Az átjáró előtt hiába fékeztem, nem tudtam megállni, ezért hogy ne üssék el az előttem lévőt elfordította teljesen a kormányt és felmentem a járdaszegelyre. Az előttem lévő azt állítja, hogy hozzáért az autóm orra az ő autójához. Ez nem így volt. Az ő autóján látszik egy hosszú csík, ami sima festék repedés, nem ütés vagy horzsolás. Az általam vezetett autón semmi nem látszik, csupán egy kis folt ahol a lakk jött le, de ez már régebbi dolog.


Szerintetek rám akarja verni, hogy csináltassam meg az ő autóját?


2021. márc. 25. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Helyszínelőt kellett volna hívni.

Szerelj kamerát az autóba.

2021. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Megsütheti, ha nem hívtatok kéket bizonyítsa be valahogy, hogy te voltál. Ha tényleg tuti biztos, hogy nem te voltál akkor fejen is állhat, nehogy már te fizess egy korábbi sérülésért.
2021. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy aki havas úton nem képes visszavenni bőven a tempóból, meg is érdemli az ilyen helyzeteket.
2021. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, ezt nem lehet variálni, vagy hozzáértél, vagy nem? Ha tényleg hozzáértél, ki kell tölteni egy betétlapot, és kész, hadd csináltassa meg, úgyis fizeti a biztosító. Te meg örülj, hogy nem lett semmi baja a te autódnak.

Amúgy hol havazott a tegnap?

2021. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3. kommentelő, mivel céges autóval voltam ezért szolnom kellett a főnöknek, főképp hogy a bal első felni enyhén megsérült. Ő visszanézte a sebességem az adott időben. 17 km/H.

Mindjuk a hozzád hasonló megnyilvánulók túlnyomó részéről kiderül, hogy jogosítványa sincs, de azért szereti osztani az észt.



4-es kommentelő

Erdélyben lakom. 19 oratol körülbelül fel 10ig folyamatosan havazott, ami nem sokkal kesobb teljesen ráfagyott az aszfaltra, ezert nem tudtam megállni.

2021. márc. 26. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Pacsi akkor, én is most Kolozsváron élek, este hatalmas pelyhekben hullott a hó, azonnal elolvadt, reggel pedig a nyomvájúkba úgy befagyott a víz, hogy korcsolyázni lehetett volna rajta. Kicsit ijesztő volt így vezetni. Ha céges autó, meģinkább azt mondom, hogy majd a biztosító perkál, ne fájjon a fejed. Persze attól is függ, milyen a főnököd.
2021. márc. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ha 17 km/h akkor mi van? A történtekből látszik, hogy az adott közlekedési helyzetben ez túl gyors volt, nem szabadott volna ennyivel menned. A követési távolságot úgy kell megválasztani, hogy az előtted levő vészfékezése esetén is meg tudj állni. Nyilván itt figyelembe kell venni a sebességeket és az útviszonyokat is. Egy gépkocsivezetőtől elvárható, hogy nem okozzon neki meglepetést, ha a havas/jeges úton megnő a féktáv. Lehet. hogy az autóján már ott volt korábban a sérülés és te hozzá sem értél, de ettől függetlenül hibáztál, nem próbálj össze-vissza kifogásokat keresni.


A konkrét esetben, ha nem töltöttetek ki betétlapot, és rendőrt sem hívott, akkor utólag nem sok mindent tud tenni.

2021. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!