Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a közlekedési szituációb...

Ebben a közlekedési szituációban mi lett volna a helyes és ki hibázott?

Figyelt kérdés

Képpel szemléltetve: [link]


A lényeg: mellérendelt útról akartam balra kanyarodni, közeledek a kereszteződéshez, lassítok, előttem egy kocsi már balra kanyarodik én is balra akartam kanyarodni. Amikor az előttem lévő kikanyarodik és megközelítem jobban a kereszteződés torkolatát (ahol még egy keresztező kerékpársávnak is elsőbbséget kell adni) akkor látom, hogy a kamion a védett útról akar jobbra kanyarodni arra az útra ahonnan én ki akarok kanyarodni. És látva a kamiont már előre próbálok minél jobban lehúzódni jobbra, hogy a fordulóköre miatt be tudjon kanyarodni. Viszont nem indul, hiszen nincs elég helye én pedig hiába húzódtam jobbra (jézus akkor mi lett volna ha nem húzódom le), mégse tud rákanyarodni és inkább ledudál miközben tolatni se tudok vissza, mert már 2 autó a seggemben van. Szóval minden mindegy alapon nagy gázzal kikanyarodom remélve, hogy balról takarásban senki nem előzi ki a kamiont.


Mégis mi a fészkes fenét kellett volna csinálni a lehúzódáson kívül mikor pont akkor akart kanyarodni a kamion jobbra, amikor én balra?



2021. ápr. 30. 21:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem írni, hogy én vagyok a sárgával jelölt a seggemben pedig a kék, a kamion pedig a piros (szemléltetve mindkettőnk fordulókörét).
2021. ápr. 30. 21:16
 2/20 A kérdező kommentje:

És még azt is elhiszem, hogy esetleg intett, hogy menjek ki előtte, de hiába néztem a fülkét annyira tükröződött, hogy nem is láthattam volna.

Gondolom ismerős ez: [link]

2021. ápr. 30. 21:19
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Mivel nem fér el, ki kellett volna engedjen egy villantással és utána bekanyarodni. Nem mehet át csakúgy a te sávodba, főleg, hogy általában ott záróvonal van. Tehát kienged téged, mögötted levő nem megy előrébb, hogy be tudjon kanyarodni a kamion és mindenki megy tovább útjára.
2021. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Kiengedett a kamionos, hogy mindketten elférjetek, ő is, meg te is. Ezt dudálva adta tudtodra. Jól tetted, hogy kikanyarodtál. Kamiont, tanulóvezetőt ilyen esetben szerintem nem sokan kockáztatják meg, hogy megelőzzenek.
2021. ápr. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Pontosítok, nem kiengedni, mert nem kerülnétek forgalmi viszonyba, hanem megvárnia, míg elmész. Neked meg fél sávot bemenni és benézni a kamion mellé, hogy előzik-e.
2021. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

" Szóval minden mindegy alapon nagy gázzal kikanyarodom remélve, hogy balról takarásban senki nem előzi ki a kamiont."

Te jó ég, életveszélyes vagy!

Mit kellett volna csinálni? Meggyőződni róla, hogy jobbról nem jön senki és LASSAN, folyamatosan balra figyelve kikanyarodni.

2021. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Lassan, óvatosan megkezded a balra kanyarodást.

Ha te eltűntél, akkor a kamion már kényelmesen be tud kanyarodni.

2021. máj. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Mint volt kamionos válaszolok.


Kamionnal egy sávból egy sávba nem lehetséges jobbra kis ívben kanyarodni a fordulókör miatt. Vagy két sávból egy sávba (pl. kétszer két sávos útról a belsőből megkezdve a jobbra kanyarodást egy egyirányú utcába, ahol az egyik sávban parkolnak, és csak egy sávba tudok érkezni), vagy pedig egy sávból két sávba. Ez utóbbi helyzet állt elő most. Hiába húzódtál le, az nagyon kevés, mind a két sávra szüksége van (a szembejövőre). Megállt, várta, hogy felismerd ezt a helyzetet, és ÓVATOSAN kikanyarodj, a mögötted lévő pedig mozdulatlanul maradva helyet hagy, és egy sávból két sávba érkezve végrehajtja a bekanyarodást. Nem ismerted fel a helyzetet, nincs ezzel semmi gond, legközelebb már ezt is jobban fogod csinálni. Ilyenkor mit tehet az ember, nyom egy dudát, hogy gyere már, mert nem férek el így sem. Ne vedd magadra.

2021. máj. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy táblával jelzett fő útról van-e szó?

Mert akkor hatalmas marhaságot csináltál.

Ott szabályosan előzhették volna a kamiont.


Belátható kereszteződés?

Mert ha igen, én már amikor az első autó kifordult , már tolattam is volna hátra.

A védett útról érkezőt mindig engedjük bekanyarodni!

A környékünkön van ilyesmi hely, ahol buszok kanyarodnak jobbra. Ekkor balra kanyarodáskor is jobbra sorolok be, hogy tudjon kanyarodni. Mivel védett útról érkezik, ő kanyarodhat először.


Gyakorlott kamionos meg úgy kanyarodik, hogy még a védett úton kiteszi az indexet balra, behúzódik középre és utána jobbra index és kanyarodik.

Van aki a járdára is felhúzza a pótot, ha kell.

2021. máj. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Ezek igen szar helyzetek, én ilyenkor nagyon-nagyon lassan engedem ki az autóm orrát és röviden dudálok is, hátha azon múlik ….
2021. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!