Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a közlekedési szituációb...

Ebben a közlekedési szituációban mi lett volna a helyes és ki hibázott?

Figyelt kérdés

Képpel szemléltetve: [link]


A lényeg: mellérendelt útról akartam balra kanyarodni, közeledek a kereszteződéshez, lassítok, előttem egy kocsi már balra kanyarodik én is balra akartam kanyarodni. Amikor az előttem lévő kikanyarodik és megközelítem jobban a kereszteződés torkolatát (ahol még egy keresztező kerékpársávnak is elsőbbséget kell adni) akkor látom, hogy a kamion a védett útról akar jobbra kanyarodni arra az útra ahonnan én ki akarok kanyarodni. És látva a kamiont már előre próbálok minél jobban lehúzódni jobbra, hogy a fordulóköre miatt be tudjon kanyarodni. Viszont nem indul, hiszen nincs elég helye én pedig hiába húzódtam jobbra (jézus akkor mi lett volna ha nem húzódom le), mégse tud rákanyarodni és inkább ledudál miközben tolatni se tudok vissza, mert már 2 autó a seggemben van. Szóval minden mindegy alapon nagy gázzal kikanyarodom remélve, hogy balról takarásban senki nem előzi ki a kamiont.


Mégis mi a fészkes fenét kellett volna csinálni a lehúzódáson kívül mikor pont akkor akart kanyarodni a kamion jobbra, amikor én balra?



2021. ápr. 30. 21:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9: Nem főút volt. Sima városi védett útszakasz.

De nem értem ezt a főút dolgot. Én úgy tudom nemcsak főúton de bármilyen szakaszon is lehet kereszteződésnél előzni és ha karambol van, akkor ilyenkor is az alárendelt útról érkező a hibás. Akkor nem lehet kereszteződésben előzni, ha az illető balra akar fordulni. Ilyenkor csak jobbról kerülheti meg.

2021. máj. 1. 11:51
 12/20 anonim ***** válasza:
38%

Te is az a tipikus rugalmatlan vagy akit nem érdekel hogy segitse a közlekdőket csak az orrod hegyéig látsz el.

Mert ha nem tud bekanyarodni, te hiába állnál ott egy hétig akkor se férne be.

Ezt olyan nehéz megérteni és felfogni.

Ezt azért tudom mert én is kamionozok és tele vannak az utak ilyen töketlen autósokkal és semmi ráérzés vagy logika nincs bennetek .

SZóval ha intenek neked akkor menjél minél gyorsabban mert csak feltartod a többit is.

2021. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
#11: rosszul tudod. Főúton és védett útszakaszon lehet csak.
2021. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg azért dudált, mert lefagytál, mint sokan szoktak, ha valami szokatlan történik az úton. Nem állni kellett volna, mint a tök, aztán meg nagy gázzal átvágni, hátha nem jön senki, hanem amikor látod, hogy nem fértek el, akkor kikanyarodni óvatosan és kész.

Engedd el, alapvetően nem hibáztál nagyot, ő meg türelmetlen volt, tanultál belőle, ennyi.

2021. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#13: Védett útszakasz = minden útszakasz amelyen haladóknak elsőbbséget kell adni. Nem is értem a kommentet. Evidens, hogy a kamion is védett szakaszon volt máskülönben nem kellett volna nekem elsőbbséget adni.


Vagy mire gondolsz van harmadik fajta is? :D


Minden főút (aminek saját táblája van) védett útszakasz, de nem minden védett útszakasz főút.

2021. máj. 1. 15:06
 16/20 anonim ***** válasza:
Védett úton akkor lehet előzni a kereszteződésben, ha a védett úton is ki van rakva a tábla, ami azt jelzi, hogy a kereszteződésben az az út a védett út (rakéta becenevű tábla). Ahol csak az alárendelt úton van macisajt, de a védett úton nincs kirakva semmi jelzés, ott nem lehet előzni.
2021. jún. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel védett útról érkezik, ő kanyarodhat először."

Hülyeség, ha ő jobbra kanyarodik a védett útról, te balra az alárendelt útról, akkor egyszerre lehet menni, semmilyen szabály sem mondja ki, hogy ő kanyarodhatna előbb.

2021. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Aki a #17 válaszomat lepontozta, cáfoljon meg KRESZ idézettel!! Gyerünk!
2021. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#17-18: Nyilván azért lettél lepontozva mert nem sikerült értelmezni a kérdést. Az elmélet szép és jó, sőt a kresz szerint még helyes is a megállapítás, de a kérdés arról szól, hogy mi van, amikor fizikai korlátai vannak a szabályok merev betartásának. B/szhatja az elsőbbségét a kamion, ha a kérdező útban van neki és fizikailag nem tud bekanyarodni tőle
2021. okt. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18:

"28. §

(2) A másik jármű érkezési irányától függetlenül elsőbbséget kell adni az útkereszteződésben

...

b) az olyan útról érkező járművel, amelyen az útkereszteződés előtt „Elsőbbségadás kötelező” vagy „Állj! Elsőbbségadás kötelező” jelzőtábla van, a keresztező - illetőleg a kiegészítő táblán vastag vonallal jelzett - útról érkező jármű részére;"


Ez megfelel?

2021. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!