Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt már úgy, hogy nem bírtad...

Volt már úgy, hogy nem bírtad ki, hogy ne szólj bele másnak a vezetésébe?

Figyelt kérdés

Van nekem egy ismerősöm, elvitt magával mert segíteni kellett egy ismerősének, és mentünk 20km-t kb. aztán én nem tudom miért.. én 23 éves vagyok akiről szó van 42 éves 3 éves jogsija van. Féltem , ilyet én nem szoktam, de megyünk főúton előttünk 200 méterre kitette a csávó a balra indexet mi meg csak mentünk, erre nem akartam mondani, hogy fékezzünk mert belemegyünk, hanem köhögtem és azonnal nyomott egy satut, aztán mentünk le ilyen dombról ahol 60-as tábla van erre bedobja üresbe a Swiftet.. nekem is Swiftem van ha gyári fék van rajta is igaz az a mondás, hogy "jobban megy mint ahogy megáll", pedig nem egy gyors autó..


Komolyan inkább mobiloztam, meg hívtam random ismerőst, hogy mi van vele, beoltatja e magát meg hallotta e, hogy védettségi igazoláshoz kötnek sok mindent.. nem mertem nézi amit művel. Már jöttünk haza amikor városba fékez egy autó , erre mondom " fékez" aztán megbántam, erre monda, hogy rosszabb vagyok mint a felesége, az is mindenbe beleszól, persze csak így viccesen, bár én passzív agresszívnek véltem.


Lényeg, hogy para volt.


2021. ápr. 23. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
3 év nem sok, majd belejön. Pl. az, hogy üresbe teszi jól mutatja, hogy nem ért még hozzá.
2021. ápr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer. Rokonnal mentünk valahova vidéken és felkanyarodott a főútra egy kombájn, 20-szal. Jó sokadikok voltunk a sorban mögötte, szemben meg nagy volt a forgalom, úgyhogy lassan haladt a kielőzgetés. Elment mögötte vagy 10 perc, mikor másodikok voltunk. Az első kielőzött, drága jó sofőröm meg vakon utána. Az első is éppen hogy csak be tudott sorolni időben elé, mi meg ott maradtunk a szembe sávban, jobbunkon egy kombájn, előttünk szembeforgalom, mögöttünk meg már felzárkóztak a kombájnra, nem tudtunk visszasorolni, meg lehet idő sem lett volna rá. A szerencsénk az volt, hogy a balunkon pont volt egy leállósáv, oda rántotta be. Hát akkor el lett küldve a halál f*szára.
2021. ápr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostani eset, még fiatalabb voltam. Keresztanyámmal autókáztunk át egy másik településre szemészetre. Szokásához híven ezúttal is későn indultunk el így kétes volt, hogy oda érünk-e. Természetesen lakott területen kívül azonnal padlót nyomott és 140-el hasítottunk a kissé göröngyös útszakaszon. A kanyarok előtt pedig mindig úgy lassított, hogy leugrott a gázról, beletaposott a fékbe, megmarkolta a sebváltót aztán remegő kézzel 90-es sebességnél visszarakta 3.-ba, közben majd lefejeltem a kesztyűtartót.

Nem szoktam félni autóba, a nagy sebesség sem zavar de akkor szó szerint remegtem :D Mondtam is neki, hogy már nem csodálkozom miért van a kocsitoknak állandóan kínja :D

2021. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenbe beleszólós vagyok sajnos az élet minden területén ami néha jó néha rossz. Ráadásul az anyós ülésből mindig másképp értékeli a sofőr a másik sofőrt.


Amit alapvetően nem szeretek az a sietség és az agresszív vezetés.

Még úgy is, hogy én is tudok menni ha akarok.


Alapvetően igyekszem nem beleszólni, főleg idegeneknél nem, de néha nehéz megállni.


Oszkár telekocsin voltak érdekes tapasztalataim.


Egyik gyerek úgy jött végig, rossz állapotú kocsi, nagy tempó. A fényszórók alig világítottak, néztem, szinte vaksötétben jöttünk pályán. Srác meg végig vagy telefonált vagy messengerezett.


Másik srác meg 160-170-el jött végig. Már az elején ledudált egy Pesit taxist és végig agresszívan ment. Villogott, dudált. Még ki sem soroltak előle, már bent volt a másik mellett. Aki nem sorolt ki időben arra ráhúzta a kocsit.


Gondoltam írok róla lehúzós értékelést, de nem láttam értelmét. 1-2 ember írt, ők is ugyanezt hogy veszélyeztet, jobbról előz, leállósávból, büntetőzik. Erre embernek állt feljebb, hogy neki olyan ne pofázzon akinek jogsija sincs...

2021. ápr. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában igyekszem, hogy ne szóljak bele, főleg hogy tudom, hogy egy nálam jobban vezető személy abba is bele tudna kötni, hogy én hogy vezetek.

Minden esetre van egy utca, ahol kb. havonta kétszer járunk, és édesapám ott valamiért nem figyel, nem veszi észre, nem jegyzi meg, hogy van egy fekvőrendőr, ezért rá szoktam szólni, mielőtt rámegy 40-nel. (Egyébként elég érdekes helyzet, nem lakó-pihenő vagy 30-as övezet, igazából semmi sem jelzi, hogy a védett úton sebességkorlátozás nélkül egyszer csak lesz egy fekvőrendőr, és sárgára sincs festve, mint normális helyen, szóval felteszem, hogy mások sem veszik észre, apa viszont megjegyezhetné, ha én is meg tudtam.)

Illetve egyszer rákiáltottam egy ismerősömre, hogy "VIGYÁZZ", de ez igazából fölösleges volt, mert ő is pontosan látta, hogy egy barom nagy lendületből elénk akart kanyarodni.

2021. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!