Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt le kell szállni a kerékpár...

Itt le kell szállni a kerékpárról?

Figyelt kérdés

[link]


Ha jövök balról itt le kell szállni a kerékpárról vagy áttekerhetek? Ha jól látom ez egy biciklis átkelő is, nem csak zebra. Jött egy autós a hídról, megállt, intett, hogy mehetek. Ekkor én elindultam, majd az úriember elkezdett dudálni és elindult felém. Közben mutogatta, hogy le kell szállnom, nem tekerhetek át. Igaza volt ilyenkor? Én úgy tudtam eddig, hogy áttekerhetek ilyen helyen. Nyilván zebrán le kell szállni, csak úgy van elsőbbsége a KRESZ szerint a bringásnak. Azt is látom, hogy adj előnyt táblám van, amit be is tartottam, mivel megálltam, elsőbbséget adtam az autósnak. Viszont ő megállt, intett, hogy átenged, megköszöntem, majd ezek után mint már írtam elindult felém dudálva. Kinek volt igaza? Köszi.


2021. ápr. 22. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A sárga kockás felfestésnél nem kell leszállni.
2021. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Áttekerhetsz, de elsőbbséget kell adnod az autósoknak (van egy táblád is rá).
2021. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
De persze ha megállt én intett, az eléggé utal arra, hogy lemondott az elsőbbségéről. Mindent jól csináltál, az elmondásod alapján az autós volt az idióta.
2021. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

"Kinek volt igaza?"

Neked.

2021. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nincs kint a kerékpárút vége tábla, ezért folytatódik a kerékpárút, nem kell leszállnod. Ez a szabály akkor is segít, ha teljesen lekopott a felfestés.


Te szabályosan közlekedtél, elsőbbséget adtál amiről ő lemondott. Sajnos összeakadtál egy idiótával - ilyenkor tedd fel a kezed és tekerj el minél gyorsabban, nincs értelme felhúzni magad!

2021. ápr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem indultál el elég gyorsan és türelmetlen volt?
2021. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
sárgán tekerhetsz, sima zebrán nem. nem volt jogos a didálás. (èn nem dudáltam volna rád, max magamba mondtam volna(csak zebrán) hogy mièrt nem tud leszálni) nem èrdemes konfrontálódni... pl nálunk van egy olyan, hogy nincs kitáblázva autósnak , bp határán egy ilyen felfestès. Senki nem engedi el a biciklist, 1* találkoztam biciklissel ott, mikor átengedtem, másik irányból majdnem elcsapták...
2021. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eléggé fordított logika. Még ha neki is lett volna igaza, akkor is sokkal gyorsabban eltűnsz előle tekerve.
2021. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Sima zebrán is szabályosan át lehet egyébként tekerni (tévhit, hogy "hajtva tilos"), csak elsőbbsége nincs az autókkal szemben, mint a gyalogosoknak.
2021. jún. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!