Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire gyakran történnek...

Mennyire gyakran történnek veletek ilyenek, mint nem adnak elsőbbséget, átmennek a piros lámpán és majdnem neked jönnek, amikor mennél át a zöldön, csakúgy megállnak előtted irányjelző, minden nélkül az út közepén stb.?

Figyelt kérdés
Ezek csak az utóbbi pár napban történtek velem, de minden nap van valami. Szerintetek miért nem tud a magyar közlekedni?
2021. ápr. 18. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem adnak elsőbbséget - Gyakori, napi több alkalom.

Átmennek a piroson - Ez ritka, mondjuk heti 1.

Csakúgy megállnak előttem irányjelző, minden nélkül az út közepén - Nagyon gyakori, akár napi 5-10 alkalom.

2021. ápr. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem adják meg az elsőbbséget akart lenni az első, ha valaki direkt félreértené.
2021. ápr. 18. 00:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket nagyon ritkán tapasztalom.

Ami jellemző, hogy átjönnek a szembesávba, főleg kanyarokban.

2021. ápr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, az is nagyon kellemes. Meg amikor lassítás helyett a nagy suvos letol az útról, mert ő biciklit előz. Ez is ma volt pl. Éljen Budapest és környéke. Remélem máshol normálisan közlekednek, ha már itt nem.
2021. ápr. 18. 01:36
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Meg amikor lassítás helyett a nagy suvos letol az útról"

Ehhez nem kell nagy SUV (már ha tudod egyáltalán mit jelent).

Tegnap egy Yarissal gondolta úgy egy nő, hogy ő bizony kikerüli a sávjában megálló másik autót, csak úgy lendületből.

Az nem számított neki, hogy jövök szemből, és állóra kellett satuznom, hogy ne ütközzünk. Szóval nem kell hergelni megint a SUV indulatokat, mert ez nem autófüggő.

2021. ápr. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es, remélem valamilyen sofőr vagy, mert én Budapesten belül ingázóként jóval ritkábban tapasztalom ezeket.


Például meg nem adott elsőbbség (tehát ahol vészfékeznem vagy hirtelen kormányoznom kellett): havi 1-2 alkalom. Van egy rosszul belátható jobbkezes az útvonalamon, ahol enyém volna az elsőbbség, ott mondanám rendszeresnek, de ezt beleszámoltam a havi 1-2-be.


Piroson szabálytalanul áthaladó, aki engem veszélyeztet, leginkább gyalogos szokott lenni, heti 1-2. Járművel már évek óta nem volt ilyen. Ellenben rengeteg olyat látok, hogy az előttem haladók mennek át a piroson, holott nyilvánvalóan féktávon kívül kapták a sárgát. Ez napi 3-4 is lehet.


Az utolsó pillanatban vagy egyáltalán nem használt irányjelző miatti váratlan manőver talán a leggyakoribb, heti 4-5. De ez a motorosok és bringàsok kirajzásakor durván megnő minden évben sajnos.

2021. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Budapest-agglomeráció vonalon mozgok legtöbbet, szóval van mindegyikből bőven:

Nem adják meg az elsőbbséget: Viszonylag ritka, jobbkezes utcákánál fordul elő általában. A közelben van egy iskola, vérmamim a Káskájjal mennek amerre látnak

Átmennek a piros lámpán: Gyakorlatilag minden lámpaváltásnál. De tényleg. És nem a sötétzöldön még éppen átcsúszik, hanem a masszív piroson mennek át. Ami érdekes, hogy egyáltalán nem lehet általánosítani, hogy a hurkásnyakú, fekete német szedánosok csinálják. Szakadt Suzuki, kisteher, férfi, nő egyaránt csinálja. Még olyanok is, akik alapvetően bénáznak, nem haladnak, azért nem érik el a zöldet, de a piroson meg átcsorognak lassan

Nekem jönnek: A fentiek miatt nem nagyon. Mert jobban figyelem a keresztirányú forgalmat, mint a lámpát. Sötétben rá szoktam villantani az ilyenekre, vagy megmozdítom a kocsit, amikor vált a lámpa, hogy azért érezze, hogy hülye. Bár tudom, hogy nem jelent neki semmit.

Megállnak előttem jelzés nélkül: Ritka. Egyszer volt ilyenből balesetem, külterület, meg akartam előzni, minden indok nélkül megállt az út közepén, nem tudta megmondani miért, 1 milliómba került. Ezen kívül egy hely van, ahol valami magán buszos cég rendszeresen az út közepén veszi fel, rakja le az utasokat. Ez baromi bosszantó, egyik budai nagyobb csomópont melletti utca. Egyszerűen meg sem pórbál úgy megállni, hogy el lehessen mellette férni, direkt tartják fel a forgalmat. Persze, aki parkolni próbál arra dudálnak, villogtatnak. Már párszor komolyan elgondolkoztam, hogy be kellene jelenteni valahol. El nem tudom képzelni, hogy ez így szabályos lenne, amit művelnek. De aztén mindig elengedem

2021. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az érzésem, csak panaszkodni akarsz.

Aki nagyobb városokban közlekedik - főleg Budapesten - azoknál ez megszokott.

Ezen olyan ember csodálkizhat csak, akinek rendszsresen csak kis távolságot kell autóznia gyér forgalmú helyeken.

2007 óta vezetek. Egyszer, még az elején kellett satuznia miattam valakinek.

Nekem úgy évi 2-3.

Nem vagyok ügyes vezető, de már a tudatalattiban működik egy elhárítási rendszer. Az ember valahol érzi, mit akar a másik.

Meg vannak nem leírt szabályok is, amit magamnak alkottam.

Szerintem másoknak is van hasonlója.

Pl. igyekszem előzékeny lenni, de ne függjön a dolog harmadik autóstól.

Pl. szemből balra kanyarodna.

Ha belső sávban vagyok, csak akkor engedem, ha külsőben jövők nem rombolnak bele. És hasonlók.

Az meg írott szabály is, hogy ahol van firgalomirányítás, tilos behajtani a kereszteződésbe, ha a szabad helzés alatt nem tudom elhagyni.

Ha nincs us bedugulva, addig nem indulok el, amíg keresztforgalom van.

Ezzel ki lehet védeni az ütközést.

Persze vannak esetek, amikor semmit nem tudsz tenni.

Egyébként a fedélzeti kamerám naponta legalább egy piroson átgajtást felvesz.

Már olyan érzésem kezd lenni, hogy az csak egy szép szín, noncs jelentősége.

Heti 2-3 alkalommal tapasztalok tolakodókat. Néha sűrűbben.

Kanyarodó sávban áll a lámpánál nyolc-tíz kocsi. Sietős beáll eléjük.

Sokan nem tudják használni az egyszerű körforgalmat.

Az egyik nem hajt be, noha tehetné.

A másik meg bejön eléd.

Kerékpárosok gyakran szabálytalanok, de amit az aztósok művelnek velük az botrány. Centikre mennek el mellettük nagy sebességgel.

Gyalogosnak nem adnak elsőbbséget.

Ga te elenfeded, akkir ledudálják a fejed, anyáznak, kikerülnek, majdbem elsodieva azt.

Én ezeket tapasztalom.

2021. ápr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

#5 azért írtam le milyen autóval van, mert tegnap 3/3 szabálytalanság ellenem SUV-val volt. Egy fehér nem adta meg a jobbkezet, egy fekete le akart tolni az útról mert ő biciklit előz, és egy csakúgy át akart jönni a piroson, amikor már 5-10 mp-je az volt és én meg fél órát álltam keresztbe a lámpánál mert 2-3 percenként vált. De direkt vártam még egy kicsit, miután zöldre vált, és utána indultam, mert tudtam, hogy ott figyelmen kívül szokták hagyni a lámpát. Múltkor is ugyanott, csak fordítva volt, tehát én mentem a főúton és egy régi swiftes türelmetlen volt és nem akarta megvárni azt a 2 percet, mert ő siet. Majdnem kihajtott elém neki piros lámpánál. És ilyen eseteknél pont nincs sehol rendőr, pedig nagyon jó lenne helyrerakni a tetveket... Aki olvassa és magára ismer, kérem gondolkozzon el mennyire veszélyes amit művel, ha már rendőr nem veszi el azonnal a jogsiját. Jó, tudom, aki ilyeneket csinál, értelmiségi szintje nem éri el azt a szintet, hogy változtasson, de hátha.

2021. ápr. 18. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9: Jelzés értékkel már megy a Pofátlanítás, de nagyon kevés. Arra meg ne várj, hogy majd egy ilyen idióta elolvassa itt a hisztit, aztán változik. Aki így közlekedik, arról egyszerűen lepereg, téged néz hülyének és fel sem fogja mi a bajod. Ő siet, fontosabb, dolga van stb stb.
2021. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!