Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Illet volna ilyen esetben...

Illet volna ilyen esetben szólni a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Ma történt az eset egy szupermarket parkolójában.


Leparkoltam egy fehér gépjármű mellé szépen, szabályosan, kellő oldaltávolság megtartásával, ahogy az elő van írva. Azonban amikor kiszálltam a kocsiból nem zártam be az ajtót azonnal mert visszanyúltam a telefonomért és eközben jött egy viharos széllökés és neki vágta egy kicsit a kocsi ajtómat a mellettem állónak.

Megvizsgáltam ezután az ajtót és mivel sérülést nem véltem felfedezni rajta és a tulaj se volt a közelben így lezártam a kocsit és mentem a dolgomra.


Igazából nem régóta van jogsim és nekem meg úgy tanították az autós suliba, hogy csak abban az esetben kell belőle "felhajtást" csinálni ha történt anyagi kár. Megnéztem többször is alaposan de még csak egy minimális festék leverődés/horpadás sem volt ezért mentem el.


Helyesen cselekedtem vagy azért illett volna szólni a tulajának, hogy sajnálom a történteket és legyen szíves nézzen rá az ajtóra ő is?



2021. ápr. 13. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Jól csináltad, ha nincs sérülés felesleges lett volna ügyet okozni
Bunkó f*szkalap voltál! Szólni kellett volna a tulajnak.
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs miről szólni akkor felesleges a kérdés.
2021. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem sérült, szóval jól tetted.

Más esteben is jobb, ha nem várod meg, hanem egy üzenetet hagysz az ablaktörlője alá dugva. Volt már komoly incidens amikor a sértett agresszív lett ilyen esetben.

2021. ápr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vortrex ***** válasza:
23%
Természetesen akkor is meg lehet úszni, ha megsérült az ajtaja. Tekintet kereső szándékkal körül kell nézni, ezalatt felmérheted, hogy láthatott-e kamera. Ha senki sem figyelt rád, célszerű visszaülni a kocsiba és elhajtani, ezzel jelentős összeget spórolhatsz meg magadnak.
2021. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Igen, ez nekem is eszembe volt, bár kicsit úgy vagyok vele, hogy nyilvános helyen csak nem ütne agyon :DD


Inkább attól tartottam, hogy ha nincs is kár de azt fogja mondani, hogy mivel bevallottam így már csúsztassak át neki egy 20-ast. Ha meg ellenkezek rendőrt hív és megkarcolgatja magának a kocsi oldalát.

2021. ápr. 13. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
#4 hívjon, ellenben neki kell bizonyítania, hogy te karcoltad meg.
2021. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy a rendőrség ilyennel foglalkozna.
2021. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez a sztori még a kérdést se érte meg, ilyeneken ne stresszeld magad.
2021. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

"Ha meg ellenkezek rendőrt hív és megkarcolgatja magának a kocsi oldalát."


Miért tenne ilyet? :D

2021. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#8 Láttam már hasonlót :D

2021. ápr. 13. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

#4: meglepődnél, milyen emberek vannak.

Auchan parkolójában láttam ezt: egy fickó hangosan üvöltözik egy nővel, már két biztonsági ember is ott volt, hogy nehogy nekiessen. Azt sérelmezte, hogy bénán parkolt le. Valóban, a kocsija kb. negyede átlógott a másik parkolóhelyre, de tudod hol állt az autó? A parkoló egy teljesen félreeső részén, ahol egyetlen másik autó sem volt a közelében.

Szóval, ha ennek ellenére így kikelt magából az ipse, mit csinálna ha megkarcolod az autóját?

2021. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!