Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ugye jól gondolom, hogy ebben...

Ugye jól gondolom, hogy ebben a szituációban én vagyok a sértett?

Figyelt kérdés

Mai nap, vagyis tegnap :D mentem egyik haveromhoz órák után a simsonommal.

Egyirányú utca, rajta keresztül egy zebra lámpával. zebrának is meg nekem is.


Nekem ott világított a pofámba a bazinagy zöld, mentem vagy 30km/h csillagközi sebességgel. sétál velem szembe egy nő, kézenfogva a kislányával a járdán, majd lefordul a zebrára elém. Én egyből fékezek, majd nyomogatom a dudát (tütütütütü) hogy hahó, piros a lámpa.

Rám se néz. nagyon keskeny az utca, már a felénél vannak, amikor odaértem, a nő táskájához ért már a kormány.konkrétan satut nyomtam hátul, elöl meg csak óvatosan. Ekkor odakiabálok: Hova jössz ember? Menjél már, hát piros a lámpa, gyerekkel ez így k*rva bátor!


Erre megfordul és elkezd pofázni, hogy hogy merek neki beszólni, gyerekkel van, figyeljek oda jobban. Jó hülye az anyád, motort rak a segged alá, és azt sem veszed észre, hogy itt vagyunk.


Hát ez rosszul esett. Hogy meri lehülyézni az anyámat?

Basszus gyerekkel körül nézés nélkül lelép a pirosnál és még csodálkozik, hogy majdnem elüti aki ott jön? -mondtam neki. Örüljön, hogy meg tudtam állni, máskor lehet, hogy nem lesz ilyen szerencsés.

Legalább nézzen körül, nem körülötte forog a világ jó reggelt.


És még toleráns voltam, igazán járt volna egy ébresztő pofon az anyámért.


2021. ápr. 13. 02:56
 1/10 A kérdező kommentje:

Ezek hol élnek? De tényleg! És milyen alapon szidja az anyámat?

Engem konkrétan felpofozott volna anyám, ha nem néztem körül az utcán.

2021. ápr. 13. 02:57
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Elméletileg te vagy a sértett, gyakorlatilag meg ha elcsapod akkor becumiztad.
2021. ápr. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Erkölcsi értelemben egyértelműen te vagy a sértett teljes mértékben, a nő meg kulturálatlan kretén.

Ha baleset lett volna (szerencsére nem lett) akkor jogilag nem lenne egyértelmű a helyzet. Nyilván nekik van piros, elsőbbséget kell adniuk, tiszta sor. Viszont: neked mindent meg kell tenned a baleset elkerülése érdekében, függetlenül attól, hogy ki a hibás a veszélyes helyzet kialakulásáért. Autóval fel sem merülne a felelősséged a szűk utcában, viszont motorral (főleg ha már az út közepén vannak) "elvárható lenne" tőled abban a helyzetben, hogy ki tudd őket kerülni. Ha szűk is az utca, az legalább 3 méter szélesség (a sáv, járda nélkül), gondolom ők egymás mellett mentek, tehát bőven elfértél volna. Valóban ő volt a bunkó paraszt (elnézést a földművesektől) és a szabálytalan is, de az esetleges baleset miatt te is (hangsúlyozom hogy IS, tehát nem kizárólag) felelős lettél volna.

2021. ápr. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Tahó volt a gyalogos, az biztos, de jogilag az egyetlen amit tehetsz, az a baleset elkerülése minden reálisan elvárható módon. Akkor is, ha nyilván nem is szabadna eléd kerülnie a gyalogosnak így.


Ami pedig édesanyád szidását illeti, lesz még ez cifrább is és lehet bántani fog a dolog, de fognak még szakmát is adni a kezébe....

2021. ápr. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3:ki tudom kerülni, de mint mondta satuféket nyomtam, és aki motorozik az tudja, hogy álló hátsó kerékkel nem lehet olyan könnyen irányítani, sőt szinte sehogy. Azért írtam, hogy hatalmas szerencséje, hogy így alakult, mert azért fáj, ha elcsapom
2021. ápr. 13. 08:03
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem figyeljt a lámpa jelzésére, a közeledésed, duda, beszólás meg megijesztette, és ebből kifolyólag így reagált. Ilyen helyeztekben kevesen tudják megőrizni hidegvérüket.


Ui: tanulj meg fékezni! Nem beszólás, de leírás alapján nagyon jól látszik, hogy nem megy ez neked. Minden nap 2-3 alkalommal csinálj vészfékezést, vagy élesben nem fogod tudni alkalmazni! Most szerencséd volt, de a gyalogos lehetett volna kamion is, amibe beleszállsz ezzel a technikával.

2021. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért ha te 30-cal mész és a gyalogos előtted eljut a sáv közepéig, de te még így is nekimész azért a te fejedben is van baj. Ettől függetlenül nyilván ő a hibás, a piros van neki és eléd lép. Csak tudjad bizonyítani
2021. ápr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ki tudom kerülni, de mint mondta satuféket nyomtam, és aki motorozik az tudja, hogy álló hátsó kerékkel nem lehet olyan könnyen irányítani, sőt szinte sehogy."

Értem, tudom hogy így van, de neked mint vezető fel kell tudnod mérni a helyzetet, és ha satufékkel ugyan lassabban, de nekimész, enyhe lassítás mellett pedig ki tudtad volna kerülni, akkor a satufék rossz döntés volt a részedről (nyilván ez a természetes emberi reakció). Ha látod hogy nem tudsz megállni, féket elengeded és kikerülöd. Mivel ez gond nélkül kivitelzhető (elméletben, nyilván olyan hirtelen kellet reagálnod, hogy teljesen természetes hogy nem tudtad ezt így végiggondolni), ezért te jogi értelemben a fékezéssel nem tettél meg mindent a baleset elkerüléséért.

2021. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól még, hogy lelép eléd, nem ütheted el. Legalábbis ez az a szituáció, mert volt köztetek elégséges féktávolság.
2021. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
#9: Ez az elégséges féktávolság mire alapozva határozható meg? A kérdező azt írta, hogy az út közepén voltak, az kb 2 méter a járdától. Egy gyalogos kényelmesen sétál 4 km/h-val, az kb. 1,1 méter/másodperc, tehát a "lelépéstől" 1,8 másodperce volt a kérdezőnek megállni. A féklassulás a Simsonon legyen 8 m/s2, akkor kicsivel több mint egy másodperc a tiszta lassítás, és 0,7-0,8 másodperc a reakcióidő. Ez teljesen átlagosnak mondható, ennél több nem várható el egy sofőrtől. (a köztudatban valóban benne van egy 0,25 másodperc körüli érték, mint átlagos reakcióidő, de az akkor érvényes, ha rajta van az ember keze/lába a féken és kimondottan várja, hogy mikor kell fékezni)
2021. ápr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!