Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Cserbenhagyásos balesetokozásn...

Cserbenhagyásos balesetokozásnál milyen büntetésre számíthat a tettes? Megtalálják vajon, ha a rendszámot a "sértett" nem tudja? 8 napon (bőven) túl gyógyuló sérülésről van szó.

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Húha... ez nehéz kérdés :S

A dolgot nagyban befolyásolja a baleset helyszíne... ha valami forgalmasabb hely akkor megvan az esély a térfigyelő kamerákra, de ha nem akkor nagyon kicsi az esély hogy megtalálják a tettest, ha nem tudja senki a rendszámot :(


De mindenképp kell a rendőrségen feljelentést tenni!

És bízni abban, hogy ha nem is találják meg az illetőt, a lelkiismerete tenni fog az ellen hogy bevallja a tettét.

Ha nem így lenne, akkor reméljük hamarabb jön érte a kaszás mint ahogy azt várta!!

2010. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendszám, tanúk nélkül meg sem találják.

Ha megtalálják, akkor elveszik a jogsit egy időre, és pénzbüntetés. Felfüggesztett börtön szoktak ha komolyabb a baleset, de a 8 napon túl gyógyuló az nem az.

2010. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" összetörték a kocsimat, szerencsére sérülés nem volt. Szerencsém volt, mert könnyen kideríthető volt az okozó típus, és elég ritka típus, így könnyen megtalálható volt az illető.

Viszont ha elütöttek valakit, akkor nincs túl sok nyom, mint az én esetemben (törött lámpa, indexbúra). Így ha nincs tanú, vagy bármi nyom, akkor nagyon nehéz megtalálni a tettest. Sőt, inkább lehetetlen.

2010. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sérült vajon a kocsi ütkötzéskor? Van tanú?

Ha elkapják, sok mindentől függ, milyen értékben ítélik el (volt-e jogsija, milyen súlyos, esetleg maradandó sérülést okozott stb.)

2010. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, a kocsija biztos sérült, tanú remélhetőleg akad majd. Felháborítónak tartom ezt a fajta közlekedési kultúrá (latlanságo)t!! Egy ismerősömmel történt, agyrázkódást kapott, 3 hete fáj a feje + a nyakát is majdnem kitörte. Köszönöm nektek a válaszokat!
2010. jan. 7. 18:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm, én is láttam egy hasonló esetet, én meg is jegyeztem a rendszámát. Aztán egy másik autós utánament, szóval végül mégsem lett cserbenhagyásos az ügy, csak cserben hagyni akarós.
2010. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy milyen büntetésre számíthat egy ilyen tettes, de a sértett minden esetre jogosult lehet kártérítésre, ha eddig még nem kapott!!! Tudni kellene, hogy tett-e feljelentést? Orvosi leletei vannak-e a sérülésről? Ha még nem kapott kártérítést és a dokumentumai megvannak, tudok segíteni!
2011. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!