Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van aki támogatja az ingyenes...

Van aki támogatja az ingyenes parkolást?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 20:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

"Ugyan, miféle költsége volt az önkormányzatnak azzal, hogy az úttest két szélén parkolóhelyet létesített?"


Alternatívaköltségnek hívják. Azt a 10-15 négyzetmétert amin egy autó parkol ki lehetne adni éttermek teraszának, lehetne a helyén buszsáv, hirdetőtáblák, turista-kioszk, egy csomó jövedelmező tevékenységet lehetne folytatni rajta. Összehasoníltásképp jobb helyeken a közterület használati díj 2-3 ezer Ft/négyzetméter/nap fölött is lehet, tehát ha mondjuk nem autóval áll oda valaki, hanem egy manapság divatos "food truckkal" amiből mondjuk hot-dogot meg hamburgert árusít, akkor ő ennyit fizetne a helyért. Visszafelé: ha nem a büfékocsinak adja ki az önkormányzat a területet, hanem ingyenes parkolót létesít, akkor ettől a bevételtől elesik, kárt szenved. Pedig a közterületet ugyanúgy használják, ugyanúgy amortizálódik. Ez olyan, mintha szociális lakásként adna ki piaci ár alatt (vagy ingyen) saját ingatlanokat, csak azt még mondjuk valahogy meg lehet indokolni mindenféle népjóléti intézkedésként, az ingyenes parkolást már aligha.

2021. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tévedés. Nincs se kárpótlás se bértámogatás se semmi a parkolásban dolgozóknak. Rokonom ott dolgozik és semmi ilyesmit nem kapnak, annak ellenére, hogy az ingyenparkolás miatt nagyot csökkent a fizetésük. ( Már akiket nem rúgtak ki azonnal).
2021. ápr. 11. 22:34
 13/18 anonim ***** válasza:
45%
Én csak ott támogatom az ingyenes parkolást, ahol indokolatlan a fizetős bevezetése. Tömött helyeken még a fizetős is tele szokott lenni.
2021. ápr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

"Azóta szívesebben járok a belvárosba vásárolni, postára, intézni valamit."

Pontosan erről az ellentétes hatásról írtam.

2021. ápr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Goldmund73, ha már több mint félórája keringenél a házatok környékén, a csomagtartó tele azzal, amit vásároltál, nem hiszem, hogy örülnél. Akkor sem, ha például árut szállítanál, vagy költöztetnél, esetleg gyorsszolgálatnál dolgoznál mondjuk mint vízszerelő... Kibicnek semmi sem drága.
2021. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
35%

15-re:

A költöztetők, szolgáltató szakemberek gondját megértem. Az ott lakókét viszont nem. A belvárosban pont az a pláne, hogy minden közel van, nem kell autót használni. Aki a városszéli bev.központban telerakja az autó csomagtartóját, hogy visszaautózzon a belvárosi lakásába, az magára vessen, ha egy kilométerről kell hazacipelnie a csomagját, mert közelebb nem talál parkolóhelyet.

A szolgáltatóknak meg fenn kéne tartani helyeket, ahová nem állhat be más, hasonlóan mint a rakodási területeknél. Így ha nem is a bejáratnál, de belátható távolságban számíthatna a szaki, hogy lesz szabad helye.

De én eleve mindig ellene voltam a fizetős parkolóknak, még évtizedekkel ezelőtt is, amikor még autóm se volt, és a belvárosba mindig busszal vagy biciklivel jártam.

2021. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Én minden korábbinál jobban támogatom a fizetős parkolást. Egy baromi logikus és kő egyszerű keresletszabályozó eszköz, HA jól használjuk. Nyilván ha csak az a mérőszám, hogy minél több pénzt lehessen magánzsebekbe vándoroltatni belőle, az lófåsz. De ha tényleg az a siker mérőszáma, hogy mennyi egy adott időszakban a szabad és foglalt helyek aránya, mennyire cserélődnek a járművek , mekkora a forgalom keringési sebessége és károsanyag-kibocsátása, akkor lehet ebből egy nagyon jó, akár teljesen dinamikus forgalomszabályozást csinálni . És ezért fontos, mert egy jó lehetőség, amit ma még nem használunk ki elég jól.
2021. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%
Én személy szerint örülök, hogy nem a parkolási maffiát tömöm a pénzemmel.
2021. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!