Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrnek kell bizonyítania?

A rendőrnek kell bizonyítania?

Figyelt kérdés

Erdélyben éle.

Nem ismerem a magyarországi szabályokat, de nálunk az alábbi a hekyzet:

Ha vezetes kozben a sofőr használja a telefonját 850 lejes (kb. 55 ezer forint) pénzbírságot szabad hat ki, amennyiben más kihágást nem követett el. Ha más kihágassal társul a tekefonozas befonhatja a vezetői engedélyt.


Ma pontosan igy jartam. Vezetes kozben látványosan meg támasztottam a konyokemet az anyósülés váll támaszába, tenyerem pedig a fejem tamasztjttam. A. Mögöttem haladó rendor megállított, majd közölte hogy latta ahogy telefonálok. Övem nem volt bekötve, ezert bevonta az engedélyem.


Hiaba magyarazkodtam, hogy nem telefonáltam, “neki ne magyarázzak, ő látta.


Ilyenkor mi van? A rendőrnek nem kell tudnia bizonyítani, csupán nekem?


2021. márc. 31. 23:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
#19 Azt írta futár, tehát furgonról van szó. Azt megtudtuk, hogy kicsalt övvel vezetett. De hogyan könyökölt át oda? Mert ez szerintem csak úgy lehetséges egy teherautóban, hogy közben oldalra elfekszik az ember. Utána se a kormányt nem tudja normálisan fogni, se nem lát ki normálisan a középkonzoltól és még a tükröket sem látja jól. Szerintem megérdemelte, hogy elvegyék a jogsiját.
2021. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#21

Étel futár vagy furgonos futár??

Ha mögötte mentek akkor nem biztos, hogy kamionnal volt vagy furgonnal, mert ugye nem látnak be.

2021. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Ételkihirdás, kis autó.

Nem tudom milyen videófelvételről beszélnek. Ha lett volna és en elmondom neki hogy nem telefonáltam akkor azt a felvételt ott helyben meg tudja nekem mutatni?


Egyebkent koszonom, most az utolso válaszadók kozott volt egy valaki, aki leírta a lehetőségeket.

2021. ápr. 1. 18:03
 24/26 anonim ***** válasza:
A rendőrautókban van menetrögzítő kamera. Ha kéred, megmutatják.
2021. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A bozgor nem románt jelent.
2021. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
#25 pontosan a bozgor az azt jelenti, hogy Romániában elő és adózó, de magyar kisebbséghez tartozó ember.
2021. ápr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!