Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrnek kell bizonyítania?

A rendőrnek kell bizonyítania?

Figyelt kérdés

Erdélyben éle.

Nem ismerem a magyarországi szabályokat, de nálunk az alábbi a hekyzet:

Ha vezetes kozben a sofőr használja a telefonját 850 lejes (kb. 55 ezer forint) pénzbírságot szabad hat ki, amennyiben más kihágást nem követett el. Ha más kihágassal társul a tekefonozas befonhatja a vezetői engedélyt.


Ma pontosan igy jartam. Vezetes kozben látványosan meg támasztottam a konyokemet az anyósülés váll támaszába, tenyerem pedig a fejem tamasztjttam. A. Mögöttem haladó rendor megállított, majd közölte hogy latta ahogy telefonálok. Övem nem volt bekötve, ezert bevonta az engedélyem.


Hiaba magyarazkodtam, hogy nem telefonáltam, “neki ne magyarázzak, ő látta.


Ilyenkor mi van? A rendőrnek nem kell tudnia bizonyítani, csupán nekem?


2021. márc. 31. 23:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

Hát eléggé úgy nézhetett ki, hogy telefonoztál. Mivel mint ahogy írtad ez látványos is volt, arról van is felvétel, amit látott a kamera. Lehet telefont nem láttak, de eléggé félreérthető helyzet. Ráadásul nem fogtad 2 kézzel a kormányt sem, az is baleset veszélyes. Nem csak a telefonnal lenne baj normál esetben sem, hanem azzal, hogy tartósan nem a kormányt fogod.

De lényeg a lényeg, van róla valami felvétel is erről a pózodról, az öved se volt bekötve, akkor miért pont ezt tartanád??

2021. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Más a helyzet Romániába, neked kell ismerni, bozgor facebook csoportokba kellene ezt megkérdezni, ők tudják. Egyébként pár helyesírási hibát kivéve szépen írsz magyarul, ügyesen megtanultad. Egy tippem így lett, híváslistát miért mutattad meg? Abból kijönne, hogy nem használtad a telefont.
2021. márc. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Van fedélzeti kamera általában, azzal szokták bizonyítani. Ha nem telefonoztál, csak pihentél, akkor talán peres módon visszakaphatod a jogsit, bár nehéz lesz. Ha meg tényleg telefonoztál, akkor megérdemled.
2021. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
29%

1. Nekem szénné van fóliázva a kocsim (20%). Így ezen keresztül nem láthat semmit, ha mögöttem jön. :D

2. Ha ilyennel megállít: "Jól van, mutasson róla videofelvételt".

Nyilván a pénzre ment, ha felkínáltál volna valami kis (?) "jattot", akkor nem feszegeti tovább...

Ha meg nem: Jelentsen fel. Ott a híváslista, az alapján el tudják dönteni, hogy épp akkor beszélgettél-e.

Semmit nem szabad aláírni, és elismerni, ha nincs róla fotó vagy videó.

Pont.

2021. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

A legfontosabb kérdés: tényleg nem telefonáltál vagy csak így adod elő itt? :) Miért nem mutattad meg a híváslistádat?


Amúgy meg már önmagában azért jár a f..szkorbács, hogy nem vagy bekötve. Hogy lehet ennyire kretén valaki még most is? Az összes autóban automata biztonsági öv van, abszolút nem zavar a mozgásban vagy a kényelemben. Csak magadat és másokat védesz vele, mert nem szállsz bele mások kocsijába a szélvédőn keresztül...

2021. ápr. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Be kell nyújtani a kérelmet, hogy munkád miatt szükséged van a jogosítványra. Ez a leggyorsabb módja a visszaszerzésnek. Lehet perelni is, de az bürokratikus, lassú folyamat.
2021. ápr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem tudom elképzelni hogyan támasztottad a fejedet az anyósülés kartámlájába. Akkor félig a kocsi közepébe dőlve vezettél, kibújva a biztonsági öv alól ezek szerint.
2021. ápr. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 D. Brasco ***** válasza:
57%
Eső után köpönyeg kérdés......
2021. ápr. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Nem kell bizonyítani a rendőrnek, látta és kész. Plusz tuti volt kamera a rendőrkocsiban, ami rögzítette is.
2021. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A híváslistát felajanlodtam, hogy megmutatom, de erre az a valasz jott hogy rengeteg alkalmazáson keresztul tudok telefonálni.


Az övet meg nem kötöttem be, ezzel egyet is ertek, jogos volt erre a büntetés. Egyebkent ez városon belül volt, futar vagyok, csúcsidőben gyakorlatilag 200 méterenként allok meg, ezert nem használok övet.


Egyebkent meg hihetetlen, hogy senki nem a kérdésre válaszol, hanem próbálja osztani az észt.


Végül pedig nem vagyok roman. Azert, mert Erdély Romániához tartozik es megtanultam az ország nyelvet attol meg nem vagyok roman.

#székeky

2021. ápr. 1. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!