A rendőrnek kell bizonyítania?
Erdélyben éle.
Nem ismerem a magyarországi szabályokat, de nálunk az alábbi a hekyzet:
Ha vezetes kozben a sofőr használja a telefonját 850 lejes (kb. 55 ezer forint) pénzbírságot szabad hat ki, amennyiben más kihágást nem követett el. Ha más kihágassal társul a tekefonozas befonhatja a vezetői engedélyt.
Ma pontosan igy jartam. Vezetes kozben látványosan meg támasztottam a konyokemet az anyósülés váll támaszába, tenyerem pedig a fejem tamasztjttam. A. Mögöttem haladó rendor megállított, majd közölte hogy latta ahogy telefonálok. Övem nem volt bekötve, ezert bevonta az engedélyem.
Hiaba magyarazkodtam, hogy nem telefonáltam, “neki ne magyarázzak, ő látta.
Ilyenkor mi van? A rendőrnek nem kell tudnia bizonyítani, csupán nekem?
Off
Senki nem mondta, hogy román vagy.
Igen, lattam de nem ez volt a kerdes. Tudom ennek a legrövidebb módját.
De teljesen mas volt a kerdes
Én is és többen is leírták, hogy van rá bizonyítékuk. Ott van egy videó felvétel.
Az, hogy pont nem látszana a telefon, hát istenem.
De minek ülsz úgy?? Gyanus.
Gyanuval megállítottak és öved se volt bekötve. Ez már nem az a kategória, hogy bízzon benned, hogy márpedig, te egy törvény tisztelő állampolgár vagy.
Sajnos ez ilyen. Van rá bizonyíték, bizonyítani tudják, hogy ez volt. Te meg csak a szavad adhatod, hogy nem telefonáltál, csak úgy ültél. Jaaaa az övem az amiatt nem volt bekötve mert úgy is ki kellett volna kapcsolnom.
Kicsit se voltál hiteles így.
Mintha lenne a csomagtartódban egy véres lepedő, ásó, tiszta földes lennél, majd próbálnád magyarázni, hogy senkit nem ástál el sehol.
#18
Kicsit kihajolsz oldalra, a másik ülés fejtámasz melletti részére felkönyökölsz és támasztod a fejedet.
Csak azt tudom, hogy Magyarországon mi a helyzet...
Itt a rendőr dönthet úgy, hogy kiszab egy helyszíni bírságot. Megírja, aláírod, jön a határozat és kész. Megkaptad a beosztásod, ennyi.
Másik eset, ha vitatod a jogosságát - ilyenkor nem írod alá a helyszíni bírságról szóló határozatot. Ebben az esetben jogi úton folytatódik a dolog, megteszi a szabálysértési feljelentést és majd a tárgyaláson eldől, hogy ítél a bíró. Ha megállapítja, hogy jogos volt a bírság, akkor általában annak duplája szokott lenni az ítélet...
Viszont: ha elfogadod a helyszíni bírságot, akkor ezzel elismered a jogosságát és utólag már nem tehetsz semmit. Viszont feljelentés esetén megillet az ártatlanság vélelme és a fakabátnak kell bizonyítania, hogy elkövetted a terhedre rótt cselekedetet. Itt egyrészt te is tudsz védekezni, másrészt ha vitatod az ítélet jogosságát, akkor lehetőség g van fellebbezni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!