Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Zebrànak minősül?

Zebrànak minősül?

Figyelt kérdés
Tegnap zebrànàl àlló nő akart àtmenni. Lassítottam, àtengettem. ami nekem hibàdzott hogy felfestès volt, de eggyik oldalt sem volt tàbla. ilyenkor is zebra a zebra? vagy csak tàbla+felfestès minősül.
2021. márc. 28. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A tábla az erősebb, de ha egy ilyen bizonytalan állapotot látsz, mindig érdemesebb a kevésbé balesetveszélyes megoldást választani.

Helyesen cselekedtél.

2021. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
ha nincs tábla, akkor is gyalogosátkelőhely
2021. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: igen az oktatóm is ezt mondta annó.

2: èn is ezen gondolkoztam hogy ha a felfestès ott van akkor attól mèg az. lehet elloptàk 5 perce.... ezèrt àlltam meg

2021. márc. 28. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen az egy kijelölt gyalogos-átkelőhely akkor is, ha nincs tábla. (Igaz, ha ellepi a hó, akkor már nem az, hiszen honnan kellene tudnod, mi van a hó alatt?)
2021. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
34%

Haszigorúan vesszük, akkor tábla nélkül nem gyalogátkelő.

A gyakorlatban viszont ezt a gyalogos nem feltétlenül kell hogy tudja, ő nem a táblát, hanem a felfestést fogja nézni, ergo viselkedj úgy, mint galogátkelőnél.

2021. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Jogilag nem minősül átkelőhelynek, mert kötelesek kitenni a táblát is. Ugyanakkor azt is kimondja a KRESZ, hogy a felfestéseknek is eleget kell tenned (legalacsonyabb prioritás), tehát ugyanúgy köteles vagy megállni a felfestett zebra előtt.
2021. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az. Budapesten több helyen is találkozni ilyennel.
2021. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!