Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hóesèsben autópályán hogy...

Hóesèsben autópályán hogy közlekedjek?

Figyelt kérdés
ígx mèg nem vezettem...
2020. dec. 27. 12:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
44%

Igazából úgy fogalmaznám meg, hogy ugyanúgy kell(ene) közlekedni mint normális körülmények között (azaz ésszel) csak fokozott óvatossággal.


Nem kell nyomni neki kilóötvennel mert "addig nem büntetnek" hanem be kell állni egy kellemes, biztonságosnak megítélt szintre. Ha ez 90-100-as tempó akkor annyira, rossz körülmények között mások is vissza fognak venni.


Fokozott követési távoltágot kell tartani, amit amúgy is kellene, csak ilyenkor jobb megszorozni kettővel, nincs olyan, hogy "túl nagy" követési távolság. Főleg autópályán, ahol aki akar el tud menni.


Illetve kerülni kell ahogy írták a hirtelen fékezést, manővereket. Nem az utolsó pillanatban kell kivágódni kamion mögül a belsőbe, hanem inkább legyen benne +2 perc a menetidőben, de legyen biztonságos a közlekedés.


Összességében tehát ésszel.

2020. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%

Függ attól is, hogy a hőmérséklet milyen. Tehát, hogy olvad e vagy fagy rá az úttestre.

Ha olvadó akkor én be szoktam állni a kamionosok tempójára, azaz 90-100-ra azonban ha észreveszem, hogy fagy rá az úttestre akkor azért visszaveszek 50-60-ra mert nulla elektronika van az autómban és tapasztalatból tudom, hogy nagyon könnyen megpördül.

2020. dec. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
na hazaèrtünk èpsègben. hó vègül nem volt. köszönöm a tanácsokat. előzni nem előztünk, kènyelmes 100 al tudtunk jönni...
2020. dec. 28. 14:02
 14/15 anonim ***** válasza:
30%

(Hogy legyen mit lepontozni a trolloknak)


Megfelelő követési távot tartva, 70-80km/h között.

2020. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
èn nem pontozlak le, mert kèrdès szempontjából helyes válasz...
2020. dec. 30. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!