Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hóesèsben autópályán hogy...

Hóesèsben autópályán hogy közlekedjek?

Figyelt kérdés
ígx mèg nem vezettem...
2020. dec. 27. 12:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*így
2020. dec. 27. 12:19
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ésszel.
2020. dec. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vortrex ***** válasza:
83%
Arra kell nagyon figyelni, hogy amikor lejössz a pályáról, akkor az 50km/h-t baromi lassúnak fogod érezni, pedig ha le van fagyva a lehajtó, akkor az nagyon sok lehet.
2020. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Figyelmesen, abban a tempóban, ahogy a többiek mennek (ne menj lassabban, az nagyon veszélyes ilyenkor). Ha már áll a hó az úton, akkor gyakran csak az egyik sáv járható már, amit kitaposnak a kamionok, ilyenkor abban kell maradni. A legveszélyesebb ilyenkor a sávváltás, és ha fékezni kell (kéne) hirtelen.
2020. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Leginkább sehogy.

Még tapasztalt sofőr számára is megterhelő, hát még egy kezdőnek. Jó, tudom, valójában te vagy a fittipaldi és már többszáz kilométert levezettél, de akkor is.

Ha nagyon muszáj, akkor pedig kibazsott óvatosan. Az a kormánymozdulat, az a fékezés ami akár nedves úton is halálbiztos, havon végzetes lehet. Szóval csak óvatosan, sávot váltani csak végszükség esetén, fékezni is leginkább motorfékkel.

2020. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Főként arra, hogy SEMMI HIRTELEN MOZDULAT a kormányzásban, mert könnyen megpördülhet a kocsi. Ugyanígy a fékezés is, ha nem indokolt akkor csak szép nyugodtan, hosszú fékúton kicsi mértékben fékezz.
2020. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Annyit tennék hozzá, hogy egy ABS-es autóval lehetne nyugodtan fékezni tükörjégen is, ez az ABS egyik lenyege. Ami gond szokott lenni, hogy általában régebbi autóknál van már eltérés a fékhatásnál a két oldal között, emiatt jöhet létre megcsúszás, amit enyhe kormányzással nagyon könnyű korrigálni legtöbbször. Tudom mert próbáltam.
2020. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Használd az ablaktörlőt.
2020. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Hirtelen mozdulat nélkül. Kanyar elött fékezve. Kanyarban már gázadással haladva, mert ha ott fékezel bele akkor kicsúszol.
2020. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkortájt még hétvégi autós voltam, amikor egy prágai kirándulás végén kifogtam egy egész káeurópát beterítő hózáport. Érdemes tisztes távolságban követni egy nagyobb járművet annak nyomában haladva, kerülve minden hirtelen mozdulatot. Hajnalra gond nélkül hazaértem, autópályán 60-as átlag lett a vége.
2020. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!