Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha látsz egy védát vagy egy...

Ha látsz egy védát vagy egy trafit a főúton lelassítasz 60-ra?

Figyelt kérdés
Én igen, nem szoktam figyelni a táblákat és a trafikat/védákat általában 50-60-as táblák után rakják ki, így lesatuzok, nem akarok 100 000 forintot fizetni a semmiért. Persze ahol nincs helyismeretem, másoknak meg van, ott rögtön dudálnak, de nem ér nekem 100 000 forintot más kényelme.
2020. dec. 23. 07:38
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%
Csak megjegyzem: Amikor Te ismeretlen helyen meglátod a sebesség mérőt, már régen be vagy mérve és két lábbal is taposhatod a féket.
2020. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
96%

“ Ha meg nem az sem érdekel, nekem fontosabb a pénzem mint másnak a lelki világa.”


Itt látszik hogy a kérdező egy egoista kis pöcs.

2020. dec. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
82%

Én mindig ki szoktam akadni az ilyen kényszeres gyökereken.

A kedvencem, amikor egy útszakaszon 110 a sebesség korlátozás (130-tól megy a bünti) erre valaki a belső sávba hirtelen befékez 70-80ig.

De volt már aki a 90es táblánál besatuzott 60ig és majdnem baleset lett a vége. Szerintem baromi rossz gyakorlat amit csinálsz.


Általában ha ismeretlen helyre megyek akkor oda jó a waze, vagy figyelem a táblákat. Egyetlen egyszer fordult velem olyan, hogy megkevert a tény, hogy az úton az egyik irányból 70 van a másikból 90 ezért picit lassítottam. Amúgy pedig simán a megengedett sebességgel szoktam átmenni és még egyszer sem büntettek meg.

2020. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

Fix traffik előtt tábla: Közúti ellenőrzés Traffic control. Védák előtt általában sebességkorlátozó tábla. Mindkettő a táblák után érzékel, nagyjából 100-200 méter távolságban.

Háromlábú kitett mobil traffi: 600-800 méterről érzékel.

2020. dec. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Alapból valószínű hogy felfele csal az órád... Főleg régebbi kocsiban. +van tűréshatár... Nyugodtan átmehetsz alatta.
2020. dec. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
68%

Véda:

"Ha megnézzük a traffipax gyártójának honlapját, akkor láthatjuk, hogy a gyári ajánlás szerint a radarok 3–20 méterre mérnek pontosan. A beállítási szögből is ez következik. Ha nem a megadott 10–25 fokban érkezik az útra a radarjel, akkor nem lesz hiteles a mérés"

"A sebességmérésre figyelmeztető táblákat általában 40–70 méterre rakják ki a kameráktól."


[link]

2020. dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

"De volt már aki a 90es táblánál besatuzott 60ig és majdnem baleset lett a vége. Szerintem baromi rossz gyakorlat amit csinálsz."


Követési távolságról még te sem hallottál...

2020. dec. 24. 12:21
 38/40 anonim ***** válasza:
70%

“ majdnem baleset lett a vége.”


Ezek szerint hallott, különben nem csak majdnem lett volna.


Gondolom akkor a te nézeted szerint a büntetőfékezés is teljesen rendben van, és ha baleset lesz belőle akkor a hátsó a hibás. Nem?

2020. dec. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

27. § Követési távolság


(1) Járművel másik járművet csak olyan távolságban szabad követni, amely elegendő ahhoz, hogy az elöl haladó jármű mögött - ennek hirtelen fékezése esetében is - meg lehessen állni.


A körülmények alapos vizsgálata dönti el, hogy a fékező-e a hibás.

2020. dec. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
85%

39

Ez is egy olyan eset, amikor a KRESZ szerint egy baleset bármely résztvevője LEHET hibás, akár egyszerre mindkettő is.

Mert a követési távolságon kívül még ez is benne van:

"A jármű sebességét hirtelen fékezéssel csökkenteni csak abban az esetben szabad, ha ezt a személy- vagy vagyonbiztonság megóvása szükségessé teszi."

A vagyonbiztonság megóvása nem terjed ki arra, hogy nem akarunk fizetni a gyorshajtás miatt. :)

2020. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!