Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek, vagy megbuntet a...

Vezethetek, vagy megbuntet a rendőr?

Figyelt kérdés

Meglett a B kategóriás jogositvanyhoz minden vizsgam.

Szóval bementem a kormányablak-ba és igényeltem a jogsit.


Kaptam egy papírt ami jelzi hogy van jogsim de nem kaptam még meg.

És van rajta egy sor ami jelzi hogy meddig vagyok jogosult vezetni ezzel a papírral, de azt az ügyintéző athuzta. Azt mondta ne vezessek vele mert nem szabad.


De én úgy tudom hogy direkt azért van ez a papír.


2020. dec. 20. 09:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elnézést . Az ést a mondatban én úgy értelmeztem , hogy mind2 kell , a vagy-al lett volna egyértelmű .


8as 1 vagy 2 hét alatt nem felejti el . Én a tanfolyam alatt volt hogy 2 alkalom között több mint 1 hónapot kellett várjak. Nem felejted el ennyi idő alatt , csak kell egy kis idő , hogy bele gyere . Ami friss jogsinál egyébként is szükséges, mert más egyedül vezetni oktató nélkül .

2020. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz, de a kormanyablak oldalán nem frissítették GYIK szekciót, olyan jogsazbályra hivatkoznak (326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet), ami azóta megváltozott.

Ha utánanézel, június óta így szól a kérdéses kormányrendelet:

"(2) Magyarország területén a járművezetési jogosultság igazolására alkalmas:


a) a vezetői engedély igénylésétől az új vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 30 napig


aa) a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelem adatlap,

ab) az elektronikus ügyintézési ponton keresztül sikeresen benyújtott vezetői engedély pótlás iránti kérelemről az elektronikus ügyintézési pont által kiállított bizonylat;"

[link]

2020. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Vezethetsz, az ügyintéző nem korlátozhat hatályos kormányrendeletben biztosított jogosultságot.

Képen a vonatkozó jogszabályi rész: [link]

↑ A *-ok csak a jogszabályba iktatást és a hatálybalépést mutatják, nem korlátozzák az érvényességet. Nem akartam kitakarni szövegrészt, de megmutatva, hogy mióta érvényes a rád vonatkozó rész: [link]

Ezzel nem vezethetsz külföldön, és legfeljebb a vezetői engedély megérkezéséig, de legfeljebb 30 napig érvényes.

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

(Utóbbiban a módosításokat nem csillag, hanem kék felső index jelöli; arra kattintva a változás okának megadásához lehet ugrani. De, mindegy mikortól, milyen módosító rendelet alapján érvényes; most érvényes.)

2020. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A 7-es válaszol szerint akkor azzal a papírral vezethetek.

De az ügyintéző athuzta akkor így is vezethetek?


Csak azért mert lenne dolgom amihez kell az autó, jó persze nem munkához, hanem hétköznapi eletemhez.

2020. dec. 20. 13:34
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem lesz érvénytelen a kormányrendelet, hogy manci néni összefirkálta a papírodat.
2020. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Szóval akkor vezethetek.

Azért jó tudni hogy a kormanyablakban dolgozok sem tudnak az ilyen dolgokról.

2020. dec. 20. 13:41
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

13:34 percig csak a 11:19-kor megjelent 7-es válaszig jutottál el? Háromnegyed óra kevés volt a 13-as válasz elolvasására, hogy vezethetsz, hatályos jogszabályi rendelkezés biztosítja, amit meg is mutatott?

Tudod mit? Ne vezess az igénylő adatlappal! Attól, hogy alkalmas rá, nem kötelez vezetésre.

2020. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Illetve ide lenne még egy kérdésem.

Akkor mi a teendő ha a gépjármű , tehát az autó a testvérem nevén van. Tehát az övé az autó.


Akkor csakúgy nem mehetek igaz?

Kell valami meghatalmazas?

2020. dec. 20. 13:47
 19/21 A kérdező kommentje:

Olvastam. Elnézést.

Csak rohanok és nem igazán tudok figyelni. Megegyszer elnezest

2020. dec. 20. 13:53
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha közúti ellenőrzés miatt kérdezed a meghatalmazást, nem szükséges semmiféle meghatalmazás, szerződés.

Ami az autót illeti, legyen érvényes kötelező gépjármű-felelősség biztosítása, és legyen nálad az érvényes forgalmi engedélye.


Ha esetleg pótdíjra adsz alkalmat (parkolás, útdíj meg nem fizetése), vagy felvétel alapján szedsz össze közlekedési bírságot, akkor azt az üzembentartó kapja. (Gondolom, a testvéred a tulajdonos is, és az üzembentartó is.)

Ilyenkor, ha van közhiteles kölcsönadási szerződés, akkor azzal kimentheti magát, és átháríthatja a kölcsönvevőre a bírságot.

Azonban ez, nem ésszerű. Egyszerűbb, ha megfizeted neki, és ő befizeti. Ha megfizeti, nincs semmilyen nyilvántartás, ami alapján ez hátrányos lenne számára; akárhány bírság lehet. Ha megtörténik a befizetés, törlik a bírságot a nyilvántartásból.

Ráadásul, ha előéleti ponttal (köznyelvben: büntetőpont) is sújtandó szabálysértésről van szó, akkor ő nem kap (nem kerül megállapításra, hogy ő vezetett, csak objektív felelősség alapján az üzembentartó kapja a bírságot); viszont, ha kölcsönadási szerződéssel kimenti magát, rád hárítva a cselekményt, akkor már ismertté válik az elkövető, és te kapsz előéleti pontot. Nem jó bolt; kedvezőbb egymás közt elrendezni. A bírság ugyanannyi, az előéleti pont meg nemigen hiányzik senkinek. Úgyhogy, csak bizalmatlanság esetén jó szerződést írni, ha nem bízik abban, hogy megtéríted számára, amit esetleg miattad kell fizetnie.


Ha netán kárt okozol, akkor az ő KGFB díja fog nőni; ebből a szempontból nem számít, hogy van-e szerződés, vagy nincs. Kettőtök közti megállapodás, becsületbeli ügy kérdése, hogy megtéríted-e neki a díjtöbbletet.

2020. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!