Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezethetek, vagy megbuntet a...

Vezethetek, vagy megbuntet a rendőr?

Figyelt kérdés

Meglett a B kategóriás jogositvanyhoz minden vizsgam.

Szóval bementem a kormányablak-ba és igényeltem a jogsit.


Kaptam egy papírt ami jelzi hogy van jogsim de nem kaptam még meg.

És van rajta egy sor ami jelzi hogy meddig vagyok jogosult vezetni ezzel a papírral, de azt az ügyintéző athuzta. Azt mondta ne vezessek vele mert nem szabad.


De én úgy tudom hogy direkt azért van ez a papír.


2020. dec. 20. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
nem
2020. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ibw4x ***** válasza:
58%
Nemsokára hozza a postás, azt a pár napot bírd ki!
2020. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
A kormányablak oldalát olvasgatva szerintem megbűntetnének . Az a sor akkor lenne érvényes , ha abban a kategóriában (amely miatt igényeled az új jogosítványt) , már lett volna érvényes vezetői engedélyed . Tehát ha lejárt vagy elveszett vezetői engedély után újat igényelsz , akkor vezethetsz a papírral . Amúgy nem érdemes próbálkozni , mert ha kiderül , hogy jogsi nélkül vezetsz pénzbírságot szabhatnak ki , meg akár egy éves el tiltást is kaphatsz a vezetésre. Az okmányokat 1-2 hét alatt elkészítik amúgy . Nekem kb. 3 munkanap alatt kész volt jogsi .
2020. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor kibirom azt a pár napot már.
2020. dec. 20. 10:07
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Júniusi új szabályzat szerint lehet vele vezetni alapból, de így hogy át van húzva, nem vagyok benne biztos. Előző válaszolóknak üzenem, hogy nézzenek utána, mielőtt válaszolnak. Tele van a gyakori ezzel a kérdéssel, nem értem miért kell naponta megkérdezni. Használd a keresőt!
2020. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyintéző hülye volt, már vezethetnél, valóban nemrég változott a szabályzás. Elcseszte, most már várnod kell.
2020. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így van ( nem vitatom, csak ezek szerint nem találtam a megfelelő rendelkezést ) , akkor a kormányablak nem frissíti megfelelően az oldalát . Itt van az a rész ami alapján előzőleg írtam , hogy nem lehet : Melyek a járművezetésre jogosító okmányok Magyarország területén? Vezetői engedély, nemzetközi vezetői engedély, új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig: az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap.
2020. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nekem buszból lett meg pár hónapja és varosból busszal mentem haza, én vezettem ( 16 fős ) mert érvényes mert a jogsim eltették a4-es papírt adtak helyette. Vezess, mert el fogod felejteni.
2020. dec. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
HA ennyi évig kibírtál jogositvány nélkül, akkor már várd meg.
2020. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

Az utolsó mondatban egyértelműen le van írva, hogy igen, vezethet vele, első kiadás esetén is.

Az már nincs benne, hogy csak az ország területén és 30 napig.

2020. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!