Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindenki távolsági fényszóróva...

Mindenki távolsági fényszóróval közlekedik városon kívül?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nekem van szar fényszóróm, és az új autóknak már ennyire erős, de az a tapasztalatom, hogy városon kívül, mindenki szarik bele, hogy távolsági fényszóróval megvakítja a szembe jövőt...


Nektek mi a tapasztalat? Tényleg mindenki távolságival megy permanensen, vagy ennyire erős a tompított fényszórója 10-ből kb 8 autónak?


2020. dec. 8. 17:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a poén az egészben, hogy ezt nappal csinálják. Ma is amikor mentem a 10-es úton délelőtt, vagy 20-an jöttek reflektorral. Általában furgonosok, meg női sofőrök (ha ez számít is valamit) voltak ilyenek. Egyébként ez is egy létező tendencia, hogy a mai autók hideg fénye bántóbb a szemnek. Még a tompítottja is ilyen az új autóknak, a reflektoruk pedig szó szerint vakító már. Az én '86-os Fordomnak átlagos a fényereje, csak akkor villognak rám, ha égve hagyom este a reflektort... de nem nappal. Hidd el, nem vagy ezzel egyedül, én se értem ilyenkor az embereket
2020. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon sok autónak van rosszul beállítva a fényszóró magassága, ezért vakít. Ezen kívül van aki megáll forgalommal szemben lámpát felkapcsolva hagyva, vakítva engem, amikor arra közlekedek. Miért nem tudják lekapcsolni ha állnak egyhelyben? Van olyan is, aki szarik bele, hogy szemből jön valaki, fent hagyja a refit. Többszöris kell villognom neki, hogy legyen szíves, kapcsolja le... Olyan is van, hogy az egyik lámpája ki van égve, ezért a másik oldali sokkal erősebb. Na azok is kapnak cserébe egy kis vakítást tőlem is, nehogy már csak én érezzem szarul magam...
2020. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
30%
Persze, mert azzal lehet látni a nagy sötétben.
2020. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Érdekes én látok a tompítottal is.
2020. dec. 8. 18:16
 5/41 anonim ***** válasza:
33%
Biztos látod vaddisznót, vagy a reszeg biciklist is például. Igaz csak akkor, mikor már 20 méterre vagy tőle. Reflektorral ellátsz 100+méterre, azalatt kényelmesen megállsz. Nagyon nem mindegy.
2020. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Jaja, meg megvakítod a szembe jövőket, hú de poén.
2020. dec. 8. 18:26
 7/41 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos sok az olyan autó, ahol nincs beállítva a fényszóró és azért vakít. Nap mint nap egy csomó ilyennel találkozok. Könnyen fel lehet ismerni, általában csak az egyik oldalon vakít.
2020. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
83%
Eddig csak egy olyannal találkoztam az évek alatt akinek akárhogyan villogtam nem vette le. Jó nagy tahó aki ilyet csinál.
2020. dec. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
87%

Az nem távolsági, csak xarul beállított tompított. Szándékosan feltekerik, hogy jó messzire világítson.

Az új autók tényleg viccesek, amikor mögöttem jön egy és elnyomja az én tompítottam fényét. Konkrétan látom az autóm árnyékát benne.

2020. dec. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
9-es, na igen, az a durva, dettó én is imádom 😄
2020. dec. 8. 19:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!