Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha csattanás van, ilyenkor ki...

Ha csattanás van, ilyenkor ki a hibás és mi alapján ? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
2x1 sávos főútba "T" alakban betorkolló mellékút. jövök a mellékúton, balra indexelek, megállok a stopnál. A főúton nekem jobbról érkezik egy autó, balra indexel (abba a mellékutcába akar kanyarodni, ahonnét én jövök). Megáll, és integet, hogy kienged. Elindulok, közben az udvarias ember mögött álló kocsi megunja, jobba ki a susnyásba (egyértelműen lement az útról), megkerüli az előtte állót és visszajön az útra - pont akkor, amikor én is odakanyarodok. Meg tudtam állni, de ha esetleg nem, én lettem volna a hibás mert neki így is elsőbbsége van?

2020. nov. 29. 20:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Megtörtént eset amúgy vagy elmélet?
2020. nov. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell ilyenkor úgy elsőbbségről lemondani, hogy ne lehessen megkerülni. Ilyen helyzetben is, zebra előtt is tahó módon úgy szoktam helyezkedni, hogy ne tudjon valami sietőske kivágni mögülem. Ez zebrán talán még fontosabb, mint alárendelt út esetén. Különösen olyan úton, ahol a zebra rosszul belátható, pl. Pesten a Reitter nyáron, kocsitetőig érő elhanyagolt zöld sávval középen. Volt amikor ráhúztam a kormányt a mögülem kivágóra, mert amúgy gázolt volna.
2020. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki előtted bármerre indexel, lekanyarodási szándékát jelezve, a legtöbb esetben nem lehet megelőzni. :)
2020. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!