Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha csattanás van, ilyenkor ki...

Ha csattanás van, ilyenkor ki a hibás és mi alapján ? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
2x1 sávos főútba "T" alakban betorkolló mellékút. jövök a mellékúton, balra indexelek, megállok a stopnál. A főúton nekem jobbról érkezik egy autó, balra indexel (abba a mellékutcába akar kanyarodni, ahonnét én jövök). Megáll, és integet, hogy kienged. Elindulok, közben az udvarias ember mögött álló kocsi megunja, jobba ki a susnyásba (egyértelműen lement az útról), megkerüli az előtte állót és visszajön az útra - pont akkor, amikor én is odakanyarodok. Meg tudtam állni, de ha esetleg nem, én lettem volna a hibás mert neki így is elsőbbsége van?

2020. nov. 29. 20:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
15%

Emberek!!!!

EGYSZERRE CSAK EGY+EGY jármű lehet elsőbbségi helyzetben!

Ha többsávosra kanyarodsz,akkor IS a belső sáv 1,a külső sáv 1,másik irányból ugyanez.

A főúton ÉRKEZŐnek kell elsőbbséget adni.NEM a MÁSODIK érkezőnek...(meg-ennyi értelmezéssel- az egy kilométerrel hátrább közlekedőnek!)

A példát, a forgalmi helyzet NEM MEGFELELŐ értelmezésére írtam.

2020. nov. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%

Nem beszélve a kérdéses helyzetben szereplő EGYÉRTELMŰ helyzetről.

MINDHÁROM jármű állt.

A második IS.NEM ÉRKEZETT.

VELE,akkor került elsőbbségi helyzetbe,amikor az kikerülte az előtte állót.

Ezzel kényszerítette az elsőbbség adást, a már megoldott helyzet-MEGKEZDETT manőver közben.

2020. nov. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
44%
Aki a susnyásból "ugrik" vissza az úttestre, annak miért lenne elsőbbsége? Ha lement az útról, akkor neki indexelve újra be kell kapcsolódnia a forgalomba, nem?
2020. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
36%

"EGYSZERRE CSAK EGY+EGY jármű lehet elsőbbségi helyzetben!"


Ha ezt belátod, hogy nem így van, akkor kevesebben fognak dudálni és anyázni rád vezetés közben (remélem nem vezetsz).

2020. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%

"EGYSZERRE CSAK EGY+EGY jármű lehet elsőbbségi helyzetben!"

Ez max. a kresz vizsgafeladatokban van így. A valóság kicsit más.

2020. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

#23 "Aki a susnyásból "ugrik" vissza az úttestre, annak miért lenne elsőbbsége?"


Azért mert a kérdező meg a "semmiből tűnt fel".

2020. nov. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
33%
#26: De a kérdező végig a forgalomban vett részt, a susnyásból érkezőnek/visszatérőnek pedig ebbe a forgalomba kell körültekintően újra becsatlakoznia.
2020. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
28%
#27: Attól függ, hogy mi az a "susnyás". Bement a fák közé és onnan hajtott ki? Vagy csak lehúzódott az útpadkára? Az útpadka az út része.
2020. nov. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
35%
A susnyás nem így mesélte :)
2020. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
16%

Ez,innentől,felesleges szócséplés.

A közlekedésnek a szabályok,és a forgalmi helyzetben való alkalmazásuknak az alapjával jár.

A forgalmi helyzetet NEM bonyolítani kell,hanem megoldani.

A kérdésben az elsőbbségadás is,és a baleset elkerülése is megtörtént.

A feltételezés-mi lett volna ha-,arra vonatkozik,amelyik jármű NEM vette részt az adott helyzetben hanem KIKÉNYSZERÍTETT egy másikat.

Mindennap közlekedem,személy és tehergépjárművel is.

Köszönöm a "féltést" a dudálókkal kapcsolatban! :)

HA NEM érthető,hogy egy adott helyzetnek, adott "pillanatban", csak KETTŐ részvevője van,baj van a közlekedési értelmeddel.

Ennyi.

Részemről...

Dudálj,acsarkodj kedvedre,mert neked lesz akkor igazad.(vagy nem)

2020. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!