Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha olyan sávban haladok, ami...

Ha olyan sávban haladok, ami kötelezően egy irányba visz, akkor kanyarodásnál kell indexelnem?

Figyelt kérdés
Pl. piros lámpánál a belső sávból csak balra lehet kanyarodni. Kötelező kirakni a balra irányjelzést? A párom szerint igen, de nekem úgy rémlik, hogy nem kötelező, csak ajánlott.
2010. aug. 10. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező.
2010. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

yep, kötelező...


amire te gondolsz az a kanyarodó főútvonal

2010. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Amire te gondolsz, ott kell (mondjuk egy sáv balra, egy sáv egyenesen és jobbra), és te a belsőbe vagy és balra fogsz menni (pld. Erzsébet kir.né útja - Nagy Lajos kir. útja).

De ha pl két sáv egymás mellett kanyarodik (pld. Éles sarok, mindkét irány), ott nem kell, csak általában azt mondják rá (mondjuk az oktatók), hogy ajánlott. Pedig szerintem akár még megtévesztő is lehet. Ott járva minden nap egyébként azt látom, hogy az autósok 99,9%-a nem tesz ki irányjelzőt.

2010. aug. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Két sáv kanyarodik balra, a középsőből lehet egyenesen is menni, de a belsőből nem. Erre gondoltam, és ezek szerint jól gondoltam:-),

2010. aug. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!