Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne beszüntetni a...

Hogyan lehetne beszüntetni a büntetőfékezést, mint jelenséget?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már személyesen ezzel a jelenséggel? Milyen retorzióval lehetne móresre tanítani ezeket a felelőtlen idiótákat?

2020. nov. 16. 21:01
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
66%
A közúti közlekedés veszélyeztetése jelenleg is 3 évig terjedő börtönt jelent, de reálisan is legalábbis a jogosítvány elvételét. A baj az, hogy a kutya se foglalkozik vele. Szóval nem a retorzió lehetőségének hiánya a baj, hanem hogy nem kapják el a tetteseket. De erre más reális lehetőség nem is lenne, mint a fedélzeti kamera, azzal pedig legfeljebb akkor foglalkoznak a rendőrök, ha baleset lett a dologból.
2020. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy még a tök egyértelmű eseteket sem büntetik megfelelően.


Lásd az alábbi eset:

[link]


Többszöri büntetőfékezés, szándékos baleset okozás, cserbenhagyás és mindössze "felfüggesztett" börtön. Jó hogy nem elnézést kértek tőle.


Ja tudom, elveszik a jogosítványát, ami tudjuk mekkora visszatartó erő, lásd M. Richárd.


Ha ilyen egyértelmű esetben kapna az illető több év letöltendőt, nem birtokolhatna soha többet gépjárművet, akkor rögtön meggondolná más is, hogy megéri-e.

2020. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
87%
Móresre tanítani kb, sehogy. Max. még több civil autós rendőrrel, még több autóba kamerával, és ezek alapján feljelentéssel, és a büntetőttételek drasztikus emelésével. De igazából az ilyenek ellen nagyon nincs hatásos módszer a vezetéstől eltiltáson kívül
2020. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
87%
Amíg egyesek pénzért mindent megvehetnek, addig sehogy!
2020. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
90%

Büntetőfékezés: vélt vagy valós közlekedési sérelem törlesztése a másik autós felé.


A paletta pedig igen széles:

- "indokolatlan" szüttyögés 40-el a 40-es táblánál

- figyelmetlenség miatt elsőbbségadás elmulasztása

- a megelőzött autós dudál, mert szerinte veszélyes manőverrel történt, bevágtak elé és már ezzel fékezésre kényszerítették. A büntifék csak ezután kezdődik...

- satöbbi


A logikát nem értem a büntifékezésben. Vélhetően siet az illető, avagy nem siet de akkor ilyen a vezetési stílusa: gyorsabban megy X km/h-val mint az a személy, akit büntet. Végre megelőzi - mindegy, hogy szabályosan vagy szabálytalanul. Mehetne dolgára. Le is tojhatná, hogy esetleg rádudáltak. De nem. Ő neki áll "oktatni". Közlekedésbiztonsági szempontból pedig 100%-ig a büntetett autós kezébe adja a gyeplőt, mert fogalma sincs róla, hogy a büntetőfékezés milyen kimenetellel fog járni, lehet, hogy beleszalad az előtte lévő autóba, félrerántja a kormányt és árokba borul de lehet a következő lámpánál kiszáll és eltöri a kezét a büntetőfékezőnek. Láttunk videót, hogy percekig képes így szívatni a mögötte lévőt, az sem számít ha kamion vagy betonmixer...


Annak nincs nagy elrettentő ereje, hogy megvágják azzal, hogy kap pénzbüntetést. Az se, ha felfüggesztett börtönt kap. Jogosítványt elveszik? Az autó nem azzal megy... Nem tudom ki hogy van vele, de engem nem olyan sokszor állítottak meg igazoltatni a rendőrök. 11 éve vezetek. Na most ha belegondolok, hogy elvették volna a jogosítványomat - mindegy miért - elég nagy eséllyel nem találkoztam volna rendőrrel sem.


Az én ötletem scifi-be illő. Minden forgalomban lévő autót érvényes jogosítvánnyal lehet vezetni. Minden forgalomban lévő autó rendelkezik azzal a technikával, ami képes arra, hogy az eltiltott személy ne vezethesse. Hasonlóan a tachográf kártyához, a jogosítványt be kell dugni a műszerfalon a leolvasóba. A kártyán biometrikus adatok is találhatóak, 10 ujjas ujjlenyomat (ha asztalos az illető és 7 ujja van az is információ! 😀) tenyérlenyomat, arckép (szemek, orr, száj távolsága, bezárt szögei, stb). Vezetőüléssel szemben kis kamera nézi, ki ül a kormánynál, kormányban a szkenner olvassa az ujjlenyomatokat és tenyérlenyomatot. Ha az adatbázis alapján az illetőnek elvették a jogosítványát, nem indul az autó. Egy métert sem megy előre.


Nyilván ez scifi, mérnöki és informatikai dolog, de alapvetően már rendelkezésre áll a technika: biometrikus azonosítást használsz a telefonon, stadionban vénaszkenner van, van már arcfelismerő/mimika felismerő kísérleti autókban (olvastam, hogy az elalvás ellen fejlesztették, azt figyeli a szoftver, hogy a pislogás mennyire folyamatos és figyelmezteti a vezetőt, hogy pihenjen). Adatbázis... mindent tudnak a világon már rólunk, szóval ez is rendelkezésre áll. "Csak" össze kell gyúrni.


Rendben tudom, utópisztikus, az 1997-es szakadt Swift-be nem lesz ilyen soha, de nem is a mai autókra, körülmények között kell elképzelni ezt. Úgy 100 év múlva.

2020. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
84%

Annyi idiótaság vált a közeljövőben kötelezővé az autókban, hogy nem érem fel ép ésszel, hogy az egyik ilyen h..lyeség helyett miért nem lett kötelező az új autókba beletenni előre meg hátra egy-egy kamerát, meg egy filléres memóriakártyát, amire mentik állandóan a felvételt.


Ha ez meglenne, akkor a közigazgatásban kéne valamennyit alakítani, hogy ezeknek a kameráknak a felvételét befogadják bizonyítékként és gyorsított eljárásban tudják szankcionálni. A büntetőfékezés büntetési tétele nyugodtan indulhat több százezres büntetéssel egybekötött jogosítvány bevonással. Visszaesőknél pedig az autót is le lehetne foglalni vagy elkobozni.

2020. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Alex Fly ***** válasza:
42%
@36: Ennek egész egyszerűen az az oka, hogy vannak helyek, ahol egyenesen tilos a menetrögzítő kamera használata.
2020. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
42%

"@36: Ennek egész egyszerűen az az oka, hogy vannak helyek, ahol egyenesen tilos a menetrögzítő kamera használata."


És melyek ezek az országok? Mintha hallottam volna ilyet talán Ausztriáról, de akkor ott pl nem adnak el egyáltalán Teslákat? Tele van kamerázva az autó, aminek a felvételei visszanézhetőek és ezek folyamatosan működnek mivel eszenciális részei az önvezető képességeinek.

2020. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Alex Fly ***** válasza:
42%
@38: igen. Például Ausztria.
2020. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!