Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne beszüntetni a...

Hogyan lehetne beszüntetni a büntetőfékezést, mint jelenséget?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már személyesen ezzel a jelenséggel? Milyen retorzióval lehetne móresre tanítani ezeket a felelőtlen idiótákat?

2020. nov. 16. 21:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
91%

A mixereskocsira visszatérve: és ha a mixeres (pláne, ha teli van betonnal) egyszerűen kicsit késve lépett volna a fékre, és úgy istenesen seggbe rúgta volna az autót és a benne ülőt? Nem úgy, hogy a nyaka kiszakadjon, csak annyira, hogy szomorú látványt nyújtson a Citroen hátulja. Mivel ő magasan van, még joggal mondhatja is, hogy ő LÁTTA, hogy nem volt semmi váratlan akadály a Citroen előtt. De még ha kihozzák gondatlan hibázónak, akkor is jobban jár, mintha verekedésért keresi a rendőrség. (Mert a sztori vége viszont ez lett.)


Én azt hiszem, ha a büntetőfékezéseknek mondjuk a felében-harmadában beleplaccsanna a hátsó autó a bunkó fékezőbe, hamar megszűnne ez a jelenség.

2020. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
12%

Persze, baromi veszélyes. Szankcionálni kellene.


Viszont az éremnek kettő oldala van.

Büntetőfékezni ritkán szoktak ok nélkül. Esetleg agresszívan levillogod a belső sávból az épp előző autót? Legtöbbször akkor fordul ez elő, és az is elég veszélyes, illetve határtalanul suttyó dolog.

2020. nov. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
88%
#22 Igen ok nélkül nem szoktak, csak valakinek az is ok ha 35-tel hajtok 30-as táblánál.....
2020. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a büntetőfékezést (is) alapvetően gyilkossági kísérlet szintjén kellene kezelni, hiszen szándékosan, tudatosan veszélyezteti az adott személy mások életét.


Alapvetően a létre kellene hozni egy "tiltó" rendszert, ami az adott személyhez lenne kötve. És ilyen egyértelmű esetekre lenne egy "közúti közlekedésre alkalmatlan" opció.


Ez az opció kiterjedne a jogosítványra, a gépjármű birtoklásra, illetve a gépjármű vásárlásra is.


Egyrészt a jogosítvány nélkül vezetést alapból börtönbüntetéssel "kezelném" hiszen nincsen jogosultságod sem arra, hogy az autót vezesd. Nyilván itt lennének "szintek" hogy pár hónap, év, vagy örökös eltiltás.


A gépjárművet "elveszteni" pedig mindenkinek elég nagy érvágás. A "csórónak" is a pár 100 ezrest, meg a milliomosnak is az 50 milliós autót.


Plusz alapból ha egy ember tiltólistán lenne, akkor nem vásárolhatna/birtokolhatna autót, és a "jogosítványa" is maximum segédmotoros kerékpárra maradna érvényes.


Illetve bevezetni azt, hogy ha az adott személy más járművét vezeti, akkor azt a személyt is "elővenni".

2020. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
93%

Találkoztam már ezzel, előttem is fékeztek, én is fékeztem, a mögöttem jövő meg elbambult és majdnem belém jött. Megtorlásképp az első adandó alkalommal megelőzött és nyomott egy satut.

Büntetni sajnos nem egyszerű, hiszen ha te véletlenül belemész hátulról rgy ilyen parasztba, akkor téged hoznak ki hibásnak a követési távolság be nem tartása miatt.

Ilyen szituációban egyedül a fedélzeti kamera menthet meg, ami nekem sincs.

2020. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy szerintem már az is sokat segítene, ha a szándékosan okozott "baleseteket" főleg a halálos áldozattal járókat kőkeményen szankcionálják.


Amit fentebb írtak, ehhez kötelezővé kellene tenni a a menetrögzítést.


Viszont onnantól a szándékosságot illetve az olyanokat mint a drog, alkohol, nagymértékű sebesség túllépés kőkeményen büntetni kellene.


Mert érdekes módon ha rendőr, kamera kerül elő, akkor hirtelen mindenki "kis angyal" lesz. És ha annak tudatában vezetnének, hogy adott esetben a "kakaskodás" vagy "szórakozás" több évükbe és örökös eltiltásba kerülhet, akkor lehet egy fokkal jobban meggondolnák, megéri-e.

2020. nov. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
91%
Engem nem érdekel, megállok mondjuk inni egyet vagy megnézem kaptam e e-mailt , megunja úgy is 5 másodperc miatt alakul ki egy ilyen ha én várakoztatom fél percet már óráknak élné meg. Ha kárt tesz a kocsiban hetekig áll nincs másik, ha megver kimaradok a melóbóljutalék pénzbe vagyok. Jobb az , hogy röhögök ment nyomok egy mentést a fedélzeti kamerán.
2020. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon egyszerűen. Minden gépjárműből ki kell szerelni a féket. Akkor nem tudnak büntető fékezni sem.
2020. nov. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekek, minden szigorú vagy aggresszív büntetési forma csak akkor ér valamit, ha azt a büntit jó eséllyel meg is kapja az, aki elköveti ezt a deliktumot. Lehet itt életre elvett jogsival meg pofozkodással keménykedni, de ha az elkövetők soha nem találkoznak e retorziókkal, legfeljebb csak a hírekben, akkor nem ér semmit az egész.
2020. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
84%

Azt gondolom, hogy Tökös Matsó Tsávók megjelenése miatt ma már nincs senki sem biztonságban, tehát sajna bármikor bárki bárhol találkozhat velük.

Ja, és van belőlük Dominák is...

2020. nov. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!