Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg lenézik az embert a...

Tényleg lenézik az embert a kisautókkal, vagy ezt csak bebeszéljük magunknak?

Figyelt kérdés

Már 2 éve járok egy F10 530D-vel, nem tapasztaltam különösen nagy tisztelet az autó irányába a forgalom többi résztvevőjétől, minden pozitív gesztust normális dolgoknak tekintettem, én is gyakran voltam előzékeny.

Sokan mondták, hogy ha kisautóm lenne nem lennének ilyen előzékenyek, de én ezt hülyeségnek tartottam, mert én soha de soha nem néztem hogy milyen autóval vagyok előzékeny, ha úgy gondoltam, hogy lemondok az elsőbbségemről akkor azt azért tettem, hogy segítsek valakinek, de sosem azért mert ilyen vagy olyan autója van.

A covid óta nem járok nagy távokat amihez szükség lenne egy 30d-re és amire vettem. Sokáig használtam napi 20-30 km-s távokra, de természetesen nyűgös lett, sorra jelentkeztek az ebből fakadó hibák, így beálltam a garázsba vele, és már csak akkor használom ha vidékre kell menni. (és alig várom, hogy vége legyen a covidnak)

Mivel ahogy írtam 20-30 km-t megyek, megkaptam apukám 2000-es évjáratú Swiftjét, abszolút megfelel a célnak még ha eleinte büdös is volt átülni egy ilyenbe.

Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy döbbenetesen nagy taplókkal futok össze folyamatosan, és nem akarom elhinni, hogy ez az autó miatt van.

Bevágnak elém, nem nagyon kérnek elnézést akkor sem ha dudálok, mintha ott se lettem volna.

Nem nagyon akarnak lemondani a javamra az elsőbbségről, nem igazán előzékenyek. Persze sokszor igen, nem azt mondom hogy teljesen számkivetett lettem, de jóval gyakrabban fordul elő mint a BMW-vel.

Ráadásul olyan autókkal is pofátlankodnak meg emberkednek amiknél a Swift piaci áron biztosan többet ér.(ha esetleg ez szempont)

Néha tényleg annyira feltudnak bosszantani, hogy mutogat miközben sehol nem volt, meg azért se enged ki inkább elém áll és így tovább.

Gondoltam arra is, hogy kisebbségi komplexusom lett, mert én továbbra sem akarom elhinni, hogy ennyit számít az autó.

Biztos hogy számít valamit, és biztos hogy vannak emberek akik emiatt vesznek semmibe, de azért nem ez a jellemző?

Vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem sokkal többen szemtelenkednek, de aki igen az elég durván elereszti a pofáját, azaz a BMW-vel is tapasztaltam ilyen-olyan jellegű kisebb-nagyobb pofátlanságot, de ha a Suzukival vagyok és jön egy pofátlan akkor az olyan hogy bármit megenged magának.


Ez tényleg így van?Vagy csak nekem lett komplexusom és felnagyítom a dolgokat?



2020. nov. 9. 16:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

10

Én megelőznélek téged akkor is, ha 740-es BMW-vel vagy, de 90el gurulgatsz a széles országúton. Meg a másik, amikor a Lada 90et mutat, az valójában 70. Plusz a tűréshatár, valahol 80 környéke max.

2020. nov. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Valójában 70 a tudod micsodád! Te nem vagy normális. Attól, hogy régi gyártású autó, még nem mutat 20 km/h-val kevesebbet a mutatója.
2020. nov. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
De igen, csak utána kell nézned. Van egy 1310es Daciám, és Ladával is jártam. Ismerem őket.
2020. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 veterán vas ***** válasza:

Biztos velem van a hiba, de a másfél éves Avensisből nem nézem le a kisautókat, és ha átülök párom tizenéves swiftjében, akkor sem érzem, hogy lenéznének.

Fölösleges ezt a kérdést így túllihegni.

2020. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13 Elképesztő vagy ember! Kicsit gondolkozz és rájössz. Ha 20 km/h-val többet mutatna az óra, akkor meginduláskor rögtön felugrana a mutató. Meg különben is, amikor szabályosan haladót követek 100-al, akkor jól mutatja, de amikor megelőznek, akkor rosszul? Nem tudom mid volt neked valójában és mid nem volt, de hogy teljesen téveszméid vannak a régi autókról abban biztos vagyok.
2020. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 veterán vas ***** válasza:
100%

"..van egy 1310-es Daciám és Ladával is jártam.."


Íme egy mindent elsöprő műszaki érvelés, 2020-ban. :D

2020. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért írtam le ezt, mert tudom mennyire pontosak a szoci autók mérőműszerei, mert van tapasztalatom velük. És vicces mennyire felkaptátok a vizet, egy nyilvánvaló tényre.
2020. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Körülbelül 5 km/h-t tévednek a "szoci autók" kilométerórái, plusz legyen mondjuk durván 2 km/h a leolvasási hiba, ha a remegő mutatós műszerről van szó. Még ha túlzok is, úgy sem jön ki 20 km/h különbség. Gondolod, hogy manőverezés közben nem tűnne fel, ha 20-30 km/h-t mutatna a műszer?
2020. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!