Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötelező lesz az intelligens...

Kötelező lesz az intelligens sebességszabályozó?

Figyelt kérdés
2022-től kötelező lesz minden új európai autóba intelligens sebességszabályozó asszisztenst (ISA – Intelligent Speed Adaptation) beépíteni. Két változata véglegesítés előtt: a készülék csak hangjelzést ad, de egy másik elképzelés szerint akár a sebességet is manipulálná a rendszer úgy, hogy gyorshajtáskor hirtelen elveszi a motorerőt, és a sofőr hiába nyomja a gázpedált, nem tud gyorsítani. Szerinted?

2020. okt. 20. 05:56
A kérdező szavazást indított:
Csak jelezze
Csökkentse a motorerőt
18 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Forrás?
2020. okt. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak szerintem, de pl. Volvo legújabb modelljei nem engedik hogy 180-nál gyorsabbab menj.
2020. okt. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mar irtak kismillio helyen,hogy kickdown-os padlogazt adva az auto menni fog,mert felűl irja a tabla szabalyzasat.....ugyhogy nem lesz semmilyen motor erő elvétel ha padlozod mrg akkor sem ha 50-es tablanal 300-al mesz
2020. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1: Európai Bizottság irányelve, és az Európai Közlekedésbiztonsági Tanács (ETSC) által támogatott javaslat.

#3: Már kaphatók ISA rendszerrel személyautók, de a jelenlegi formájában kikapcsolható, pillanatnyilag nem kötelező a használata. Ezeknél talán előfordulhat padlógáz esetén, hogy lebutul a rendszer.

2020. okt. 20. 08:43
 5/22 A kérdező kommentje:

Amennyiben valóban a kiiktathatatlan rendszerek kerülnek bevezetésre, magyarországi használatuknál több probléma merülne föl. Az egyik, a munkavégzés miatt kitett 30km/h sebességkorlátozó tábla, munka nem folyik, és nincs utána feloldótábla.

Egy kertvárosi részen autóbehajtót készítenek, a behajtó kész három hete. De, ha dolgoznának is, feloldótábla hiányában a szabályozórendszer mindaddig nem engedné a gyorsabb haladást, amíg feloldást nem érzékelne ...

2020. okt. 20. 08:52
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Életveszélyes, ha a sofőrön kívül más is beleavatkozik a vezetésbe. Mi lesz ha pont egy előzés közben dönt úgy, hogy leszabályoz?

Fel fog menni az értéke az olyan öregebb autóknak, amikben még a gyújtáskapcsolón kívül más nem veheti el a gyújtást, és a gázpedál egy bowdennel nyitja a fojtószelepet, és ebbe a fojtószelepállásba semmiféle szoftvernek semmilyen beleavatkozási joga nincs.


Ha bármilyen baleset történik egy rosszul működő program miatt, ki lesz a felelős? A "vétkes" tulajdonosnak emelkedik a kötelezője, ezt majd a gyártó visszatéríti neki? Ha már csak ilyen kocsik lesznek, a legelső dolgom lesz az egzész fasságot valami hozzáértő hackerrel kiüttetni belőle. Az én autómat rajtam kívül senki nem vezetheti, ha én ülök a kormánynál. Nem döntheti el egy automata vészfékasszisztens, hogy én most szerinte előzés közben túl közel mentem az előttem haladóhoz, és nem nyomhat váratlanul satuféket- Ez utóbbit már átéltem, borzalmas élmény.

2020. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
13%

A feloldó tábla hiánya már most sem okoz problémát ennél a rendszernél. Az én autómban van táblafelismerő kamera és ha van egy 30-as korlátozás a városban, és a következő kereszteződésben nincs 30-as tábla, azután újra 50-es sebességhatárt mutat a rendszerem. Gondolom a navigáció térképéről tudja, hogy elhagytam egy kereszteződést.

Amúgy a térképekben is el van tárolva, minden útszakasz sebességséghatára, különben nem tudná megmondani a navigáció, hogy mikor fogsz célba érni.

2020. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyesnek tartom.

Igazából a fekete dobozt tenném kötelezővé minden autóba.

GPS log, gyorsulásmérők.

Aztán igazoltatásnál a rendőr tudja kiolvasni, meg balesetkor.

2020. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7: De, okoz problémát. A példaesetnél a következő utcakereszteződés 800 méterre. De akadnak olyan falvak is, ahol a köv. keresztutca 1,5 km. Az útmenti házak mögött mindkét oldalon szántóföldek.
2020. okt. 20. 13:47
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Kamionok '95-től így mennek, ha nekik sikerült akkor a személyautókon sem lesz megszokhatatlan. Buszok is 100-nál off még akkor is ha azzal az 50 emberrel a fedélzeten egy kis gáz megmentené a szitut.
2020. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!