Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elvehetik a jogsimat ha 8...

Elvehetik a jogsimat ha 8 napon tul gyogyulo serulest okoztam?

Figyelt kérdés

A helzszinen nem vettek el a jogsit egyebkent. A serules valoszinuleg nem 8 napon tul gyogyulo... de meg lehet az.

A helyszinelok azt mondtak hogy szabalyosan kozlekedtem, de meg ki lesz vizsgalva.

Csak azert kerdem, hogy mi lesz a legrosszabb esetben.


2020. szept. 21. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Ha szabályosan közlekedtél nem
2020. szept. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
nem. Apám is okozott 8 napon túlit saját hibából régebben, bíróság is volt, de jogsi nem ugrott. (benézett egy előzést)
2020. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gábor232 ***** válasza:
100%
Ha szabályosan közlekedtel, hogyan tudtál balesetet okozni?
2020. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert szamitok a legrosszabbra... Mivan ha ugy itelik meg. De ugy alltak hozzam a rendorok hogy igazat adtak nekem, de mondtak hogy meg ki lesz vizsgalva. Biciklis jott elem a jardarol, de mondhat barmit, mondhatja hogy az uttesten volt mar eleve.
2020. szept. 21. 22:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehat en szabalyosan kozlekedtem, a masik fel nem. A balesetet elvileg nem en okoztam, de tegyuk fel hogy igen... Mert meg barmi lehet.
2020. szept. 21. 22:28
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Ezért kell menetrögzítő kamera előre és hátra is. Tanú nincs?
2020. szept. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenki tovabb hajtott, pedig lattak paran, de rogton felallt az illeto, igy gondolom nem gondoltak pazarolni az idejuket.
2020. szept. 21. 23:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem van kamerám, ha ilyet látnék tuti megállnék legalább annyira, hogy megadjam az elérhetőségemet mindkét félnek.
2020. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha valami olyan szabálytalanságot állapítanak meg, akkor elvehetik a jogsit utólag is, de erre nemigen van esély.

Általában amit a helyszínelő megállapított, amilyen szellemben felvette az adatokat, az határozza meg egy egyszerű baleset megítélését.

Amikor nekem nem adták meg az elsőbbséget, utólag előkerült egy "tanú", aki "látta", hogy túl gyorsan mentem, ezért a másik fél fellebbezett az ellen, hogy ő lett volna a vétkes fél. Mikor behívtak a rendőrségre, akkor a vallomásomat felvevő rendőr kijavított, ha olyat találtam mondani, ami egy kicsit is a másik fél javára szólt volna.

Ahogy Rózsa Sándor kifejezte magát: „Mögmondtam, hát mögmondtam!" Ha egy rendőr megmondott valamit, a többi nem fogja különösebb ok nélkül megcáfolni.

2020. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha helyszínen nem vették el, akkor utólag sem fogják már, maximum büntetőpontot kapsz.
2020. szept. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!