Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a mámor abban, hogy amikor...

Mi a mámor abban, hogy amikor meg kell állni, buszok, teherautók egészen közel állnak meg?

Figyelt kérdés

Szinte kivétel nélkül azt tapasztalom, hogy ha forgalmi okból meg kell állni, akkor a buszok, teherautók egészen-egészen közel jönnek.

Tudom, mivel az elejük szinte függőleges, az érzet más, mint amikor egy személyautó áll meg.

De volt, amikor kiszálltam, és a két ujjamat nem tudtam volna bedugni a két jármű közé.

Síkon sem értem, de emelkedőn felfelé? Harminc centi visszagurulás azt hiszem még vizsgán is elmegy (régen volt), de 1-2 centit a legmesteribb vezető is visszagurul szerintem, akármennyire is ügyes. (A modern autókat nem ismerem, ami tele van elektronikával. Lehet, van ez ellen valami. Ezt nem tudom).


2020. szept. 11. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Sosem tapasztaltam ilyet.

Amúgy az újabb autók közül már a legolcsóbbakban is van visszagurulás-gátló. (Fenntartja a féknyomást a rendszerben, amíg el nem indulsz)

Aki ilyennel visszagurul, az tényleg nagyon béna.

2020. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez az...nekem már nem gurul vissza, nem kell kézifékes indulást abszolválni. Amúgy bátor a mögém álló, mert megbízik bennem, hogy nem fog lefulladni, nem fogok ökörködni.

Nem kell az ilyennel törődni, legalább látom a busz dukkóján, hogy minden lámpám világít..


Ne foglalkozz vele, ha nekik ez öröm, tegyék.

2020. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De nekem 2004-es Ignisem van. De egyébként nem 3 pontért írtam ki a kérdést, meg nem komplexusom van a kocsi típusa miatt. Unatkozni sem szoktam, és nem kitalált történetekről írok ki kérdést.
2020. szept. 11. 09:34
 4/15 anonim ***** válasza:
2%
Akkor ajánlom a kézifékes indulás elsajátítását és akkor nem fogsz visszagurulni 1 centit sem.
2020. szept. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy egy centit visszagurulok-e vagy sem, hanem az, ha mindenképpen állunk, akkor mit nyernek azzal, ha túl közel állnak meg.
2020. szept. 11. 09:38
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Csak szerinted állnak túl közel. Egy személyautó is pont olyan közel áll, csak nem látod a hűtőrácsát, csak a szélvédőjét. Azt nyerik, hogy 4-5 ilyen közel állás már egy autónyi területet szabadít fel a sorban, egy lámpaváltásnál 2-3 autóval kevesebb jutna át, ha mindenki az általad vélelmezett helyes távolságot tartaná.
2020. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Mondom, én soha nem tapasztaltam ilyet, szóval én is azt tudom elképzelni, hogy rosszul méred fel a távolságokat a tükörben. Az meg nem túl életszerű, hogy kiszállsz nézegetni, hogy mennyire áll a mögötted álló, szóval ez egy kirívó eset lehetett.

#1 voltam.

2020. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem szoktunk ilyen közel állni. Kb 80 centi szokott lenni.

Az oka: jó móka,mindig be kakikáznak a személyautósok.

Úgy tudod visszakínálni,hogy rakd hátramenetbe a kocsid mintha véletlenül váltottál volna be és a fehér lámpától majd megijed.

2020. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez ilyen buszos szokás :D Pont tegnap olvastam egy vicces buszos gyűjteményt, tanácsok buszvezetőknek. Na, ez volt az egyik, hogy ha meg kell állni valaki mögött, akkor addig gurulj rá, amíg már csak egy hajszál fér be közétek :D
2020. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van a kérdezőnek, nem tudom mit játsszák itt sokan a hülyét.

Tipikus buszos szokás, hogy rááll a seggedre.

Kisebbségi komplexus lvl 100000

2020. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!