Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Barátommal ma összevesztünk. Szerinte egy idegbeteg g*ci vagyok, aki nem tud vezetni és balesete lesz. Szerintem pedig ő nem tud vezetni, mert totojázik mindenen.

Adott a szitu: egy kisvárosban élünk, a központon kívül szinte mindenhol kertesházak vannak. Az utcák merőlegesek, tökéletesen kitáblázva, hogy hol kinek van elsőbbsége.

Ma mentünk egy úton, ahol végig nekünk van elsőbbségünk, és ő minden kereszteződésnél lefékezett, nehogy vki ne vegye észre a táblát a másik útról és nekünk jöjjön.

Mondom nem fékezhetsz le minden kereszteződésnél, az életben ez nem így működik. Erre szte ez így működik, csak én idegbeteg vagyok és ennyit sem tudok várni, pedig emlékezzek arra, h milyen volt amikor nem volt még autó és mindenhova sétálnunk kellett....

Mondom ez nem erről szól, hanem hogy neked van elsőbbséged akkor nem fékezel le minden kereszteződésnél (elég széles utcán mentünk ráadásul). Az egyik kereszteződésnél állt is egy autó, aki megadta nekünk az elsőbbséget, és mégis lefékezett. Mondom mitől félsz? Hogy áthajt vki a piros (ilyen autó várakozott) autón és nekünk jön vagy mi?...


Teszem hozzá, az elmúlt 15 évben egy ilyen balesetről tudok, hogy vki nem adta meg az elsőbbséget. Válasz:"az pont elég". Mondom oké....


2020. szept. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
De lefékezek, mert majd jön egy ilyen idegbeteg állat mint te, és leszarja, hogy nekem van elsőbbségem, majd belémjön oldalról. Én is lefékezek, legalább egy kicsit, amikor beláthatatlan kereszteződés jön. Mert ÉN betartom a szabályokat, de más nem biztos.
2020. szept. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én nem szarom le, hogy kinek van elsőbbsége. MINDIG megadom az elsőbbséget és a sebességhatárt is betartom. 10éve vezetek elég sokat, még egy gyorshajtásért sem volt csekkem.


És nem azt mondom, hogy mondjuk ne vegye le a gázról a lábát vagy ilyesmi, de 50ről 100méterenként 30ra lelassítani sztem nem oké.


Főleg, hogy tök egyértelműen vannak megcsinálva a kereszteződések azon a városrészen.

Szóval ha te mész egy utcán akkor végig neked van elsőbbséged vagy pedig végig neked kell megadni az elsőbbséget.


De köszönöm a válaszodat.

2020. szept. 5. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem még le is szidott érte az oktatóm, ha védett úton 30-cal zötyögtem (nyilván ha az út- időjárási stb viszonyok nem indokolták). Ha nem mer 50-el menni, tartson 40-45 közti tempót, az még vállalható. De a 30 az szándékos feltartása a mögöttes forgalomnak normál esetben (tehát nem pl ködben, mikor az orrodig se látsz).
2020. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes fékezni, mert azt a látszatot keltheti, hogy te elengeded a másikat, az meg majd szépen bemegy eléd. Aki ennyire bizonytalan, az vegyen plusz órákat, ne az úton gyakoroljon. Azt meg hab a tortán, hogy pl Pesten mit csinálna...
2020. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Hiányzik belőle a közlekedési előrelátás, ezért bizonytalan.

Én számtalanszor fogtam ki, hogy nem adták meg az elsőbbséget vagy kijött elém úgy, hogy lassítanom kellett. Sőt biciklista is jött egyirányú utcából ellentétes irányból nekem balról, ahonnan tábla szerint autó nem jöhet és biciklista sem. De mégis jött, de nem volt belőle baleset. Szépen azért, mert előre kell nézni. Ha jön valaki, akkor figyeled, hogy csak azért jön, hogy kilásson a kereszteződésből vagy azért, mert ki is fog. De ez látszik. Ha megijeszt egy ilyen autós, akkor csak a gázról veszem le a lábam, és amint meggyőződtem a szándékáról, úgy megyek tovább. Itt BP-n a haverod szívérgörcsöt kapna vagy valaki jól megveri, ha ezt csinálja. Rám már akkor is dudáltak, amikor egy gyalogost engedtem el, teljesen szabályosan. :D

2020. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Foxlady, az elméleted remek, de a gyakorlatban az elsőbbségadás elmulasztása a második leggyakoribb baleseti ok. Akkor ezek szerint mégsem lehet olyan jól látni, hogy valaki csak kidugja a kocsi orrát vagy épp ki is kanyarodik eléd.


Tény, hogy több olyan helyzetet is mentettem már meg, ahol fontos volt az alárendelt irányból érkező mozgásának figyelése, ezt nem vitatom, de meg tudom érteni azt is, aki inkább óvatos és lelassít az egyértelműbb helyeken is (még ha én nem is teszek így).

2020. szept. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyikőtöknek sincs igaza. Ismerek ehhez hasonló kertvárosi övezetet, hálószerű, merőleges utcákkal, a "főút" nem valami markáns, forgalmas út, hanem ugyanolyan, mint a többi, csak éppen azt nevezték ki a telep fő közlekedő útvonalának. Az ilyen úton nem úgy megyek, mint mikor végigmegyek egy falu főútján, tehát nem megyek 50-60-al végig, hanem megyek mondjuk 40-el, és a kereszteződésekbe nem érkezek lendülettel, ha nem belátható, akkor némileg lassítok is (nem fékezek!), mert számíthatok esetleges hirtelen felbukkanó autóra, kerékpárosra, gyalogosra, futóra, stb. stb. Ugyanezen okból nézünk balra ia a jobbkezes utcáknál.
2020. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!