Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor tiltják már be ezeket a...

Mikor tiltják már be ezeket a rollereket? Legalább jogsihoz kössék!

Figyelt kérdés

Mai napon is találkoztam három esettel.


Első. Rakpart, 13. ker. Jobb oldalamon az út jobb szélén sávon belül megy a rolleres. Csoda, hogy csak 50-el ment, nem úgy mint a többi. Aztán hirtelen bevág elém. Hát ez őrült? Hátra se néz, de átvág előttem. És rádudálok és lehúzott ablaknál megaszondom neki, hogy bátor volt, ez holnap az életébe fog kerülni. És még ő anyázik! Közúti veszélyeztetés.


második. szintén rakpart. ugyanott a 13. ker. ben. Megyek a pozsonyi úttal párhuzamos úton, a rakparttól egyel följebb a házak mellett...

Elérkezek egy zebrához, de mivel nem látok gyalogost abbahagyom a lassítást és gyorsítok. Erre körülnézés nélkül a semminől 8 (NYOLC) rolleres és 3 (három) bringás átvág előttem a zebrán. gurulva és tekerve.

A jó édes anyjukat! Ha elütök őket, akkor ki fogja mondani, hogy nem tolták a biciklit és a rollert?

Fhúú baz+ körül se néznek és úgy 40-el átvágnak előttem. Ezek öngyilkosok akarnak lenni?


harmadik


Megállok a pirosnál a radnóti-pozsonyi sarkán. Állok, várok. Akkroa sebességgel suhan el mellettem 3 rolleres, hogy meg is ilyedek ,hogy mi ez. Akkroa szerencséjük volt, hogy épp nem jött autó baaaszki. Még ha nem is őket ütik el, hanem ők mennek neki a hirtelen felbukkanó autó oldalának, már ott csontok törnének...

Zöld lett a lámpám, én egyből utánuk mentem. Megkérdeztem megállítva őket, hogy ez mégis hogy gondolták? Gyalogos is volt a zebrán!!!

Erre ők: Mit szólsz bele? törődj a magad dolgával! Azt csinálok amit akarok, nem vagyok autós.


Na szép. 40-50 el elgázolni gyalogost, ZEBRÁN. Nem az én dolgom ahaaa.

Dehogynem! Az én dolgom megakadályozni a közúti balesetet! Mert én közlekedek! Benne van a kreszben!!!!!!!!

Onnan tudom, hogy 40-50-el mennek, hogy alig tudtam utólérni őket a szűk utcákban.


2020. aug. 6. 22:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A feszkóval nem az a baj, hogy van, és jogos-e, hanem az, hogy azon vezeted le, akinek közé nincs hozzá.

Van ennek a témának egy intelligens, kulturált módja is és bizony folyamatban van több fórumon (valódi és nem virtuális fórumon) a megvitatása.

2020. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Közlekedj busszal, ha ettől ennyire nem bírsz magaddal, akkor inkább el sem képzelem miként viselkedsz a forgalomban.
2020. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

mint a motort:18èv jogsi rendszàm.

bicikli: kresz vizsga

gyalogos:8.èvfolyam kresz oktatàs

sajna odàig jutottunk hogy nem azt nem tudja hogy nem szabaf, hanem hogy mièrt. àtmèsz a piroson a zebràn elütnek csonttörès. Ha kamion alè lèpsz meghalsz. ès ezt nem fogja fel. nekem oldalról jött nekem a biciklis balról kanyarodó sàvból jobbra ment. a mögöttem lèvő megàllt tanuskodott, ìgy nem volt az hogy a zebràn ment, mert elsőnek azt monda.... de bebukta....

2020. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"mint a motort:18èv jogsi rendszàm.


bicikli: kresz vizsga


gyalogos:8.èvfolyam kresz oktatàs"


Remélem ezt nem gondoltad komolyan. :D :D

2020. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük hogy kresz szerint nem használhatják az úttestet így igen komolyan gondolom...

ez az oldal erről szól nem kell egyet értenem de érdekel a te állás pontod és hogy miért gondolod így.... ha nem elég a kifejtésem akkor szólj és kifejtem hogy miért....

2020. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Egyedi esetekről van szó. Van, ahol az egyik, van ahol a másik a hibás még azoknál is, akiknek van kresz vizsgájuk.


A KRESZ akkor is vonatkozik a közlekedésben részt vevőre, ha nem ismerik azt.

A KRESZ oktatás általános alsóban, amíg meg nem kezd lázadni a gyereke, sokkal többet ér, mert látni fogja, mi az értelme a szabálynak. Igen. Ezt használják is egyre több, de még mindig kevés helyen.


Az elektromos roller, gördeszka, segway ellenben nincs kresz szerint szabályozva. Sőt! Ha egy robogó nincs ülés, nem számít robogónak! Sem jármű, sem gyalogos.


40-50-60-70el is tud menni némelyik feltunningolt roller. Vannak lelkes, amatőr villanyászok. Nem bonyolult átírni a szabályzót, vagy egy motort cserélni.


A KRESZ reformja késik.

A keresztbe forgalom, az útra ráhajtás az elsődleges baleset forrás ezeknél a járműveknél. Akkor inkább menjen végig az úton! Az is kevésbé veszélyes, mint, hogy egyszer csak leugrat a jardáról, vagy kijön egy behajtani tilosból, balról, vagy villamos megállóból a tömegen keresztül, az elsőbbségadás kötelező táblázott bringa útról.


Nem szabálysértés, ha nincs rá szabály, ami tiltaná.


Nem csak Magyarországon probléma és nem csak itthi került vízbe dobásra jó néhány roller, mert a felhasználók kihívják maguk ellen a sorsot!

2020. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!