Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor tiltják már be ezeket a...

Mikor tiltják már be ezeket a rollereket? Legalább jogsihoz kössék!

Figyelt kérdés

Mai napon is találkoztam három esettel.


Első. Rakpart, 13. ker. Jobb oldalamon az út jobb szélén sávon belül megy a rolleres. Csoda, hogy csak 50-el ment, nem úgy mint a többi. Aztán hirtelen bevág elém. Hát ez őrült? Hátra se néz, de átvág előttem. És rádudálok és lehúzott ablaknál megaszondom neki, hogy bátor volt, ez holnap az életébe fog kerülni. És még ő anyázik! Közúti veszélyeztetés.


második. szintén rakpart. ugyanott a 13. ker. ben. Megyek a pozsonyi úttal párhuzamos úton, a rakparttól egyel följebb a házak mellett...

Elérkezek egy zebrához, de mivel nem látok gyalogost abbahagyom a lassítást és gyorsítok. Erre körülnézés nélkül a semminől 8 (NYOLC) rolleres és 3 (három) bringás átvág előttem a zebrán. gurulva és tekerve.

A jó édes anyjukat! Ha elütök őket, akkor ki fogja mondani, hogy nem tolták a biciklit és a rollert?

Fhúú baz+ körül se néznek és úgy 40-el átvágnak előttem. Ezek öngyilkosok akarnak lenni?


harmadik


Megállok a pirosnál a radnóti-pozsonyi sarkán. Állok, várok. Akkroa sebességgel suhan el mellettem 3 rolleres, hogy meg is ilyedek ,hogy mi ez. Akkroa szerencséjük volt, hogy épp nem jött autó baaaszki. Még ha nem is őket ütik el, hanem ők mennek neki a hirtelen felbukkanó autó oldalának, már ott csontok törnének...

Zöld lett a lámpám, én egyből utánuk mentem. Megkérdeztem megállítva őket, hogy ez mégis hogy gondolták? Gyalogos is volt a zebrán!!!

Erre ők: Mit szólsz bele? törődj a magad dolgával! Azt csinálok amit akarok, nem vagyok autós.


Na szép. 40-50 el elgázolni gyalogost, ZEBRÁN. Nem az én dolgom ahaaa.

Dehogynem! Az én dolgom megakadályozni a közúti balesetet! Mert én közlekedek! Benne van a kreszben!!!!!!!!

Onnan tudom, hogy 40-50-el mennek, hogy alig tudtam utólérni őket a szűk utcákban.


2020. aug. 6. 22:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

És rájuk is vonatkozik a kresz. Meg KELL állniuk a pirosnál, legalább a saját testi épségük miatt!!

Hülyék komolyan :(

Jó, ezek a szélsőséges esetek, de akkor is! Autóval nehéz ilyet produkálni!

Fel sem bírom fogni!!! Hogy??? Átsuhanni a piroson.. Ha nekem piros, akkor valakinek zöld b*szki!

De ezt sem tudják, hiszen halvány lila gőzük sincs a kreszről!!!


Ezért kéne jogsihoz, vagy legalább kreszvizsgához kötni a mindennemű járművel való közlekedést.

A bérelhető rollekeren, bringákon pedig személyiről ellenőrzi a rendszer, hogy van-e kresz vizsgája az illetőnek...

2020. aug. 6. 23:03
 2/26 A kérdező kommentje:

Mi van, ha elrántom a kormányt? Miattuk fog meghalni néhány ember a járdán?

Észre sem vennék! Csoda, hogy a telefont nem nyomkodják! :(

Egy kib*szott métert nem tudok menni a városban anélkül, hogy ne találkoznék közveszélyes őrültekkel rolleren. Végig azok parázok, RETTEGEK, hogy nehogy elüssem valamelyiket, mert a hülye állatja elém kanyarodik.

Ugyanaz a helyzet. Ki fogja megmondani az igazat, hogy ő kanyarodott elém jobbról? Senki! Én leszek az, aki elütötte. Rettegek baszki

2020. aug. 6. 23:05
 3/26 anonim ***** válasza:
13%
Sajna soha, szerintem. Nincs a rendőröknek kapacitásuk, hogy ezzel (is) foglalkozzanak, közlekedni meg kell. Sokan úgyis hamar eliszkolnának, ha esetleg bepöccenne egy yard emiatt.
2020. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Hát jó, de én már félek! A következményektől! Szó szerint izzadva vezetek végig a városon!

Mi van, ha meghal? Mert én leszek az az autós, aki előtt áthajt a piroson? És elütöm? Ott bizonyítható, hogy ő volt a hibás, de a lelkem tönkremegy!!!

És ha meg elémkanyarodik? Vagy az első pontban foglaltak egy méterrel előbb következnek be? És meghal? Engem csuknak le!!!! Miközben semmit nem vétettem. 10-el pedig nem mehetek :(

2020. aug. 6. 23:08
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Jó kinyafogtad magad, most jobb? Én jobban rühellem azt mikor 50-es szakaszon 70 alatt nem lehet menni, mert különben letolnak az útról, meg amúgy is BP-i közlekedési morál az országban a legrosszabb. Ennyi türelmetlen, idegbeteg, önbíráskodó sofőrt nem lehet máshol látni az országban, de még Debrecen, Győr, stb közlekedése is ég és föld pedig azok sem kicsik.
2020. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Fedélzeti kamera arra jó, hogy bizonyítsd az igazad egy esetleges baleset után, szar érzés lehet ha valakit elütöttél de ha van bizonyítékod arra, hogy a delikvensek csak eléd imbolyogtak s nem tudtad elkerülni az ütközést, legalább nem mész börtönbe.
2020. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Szabályzás kell rá. Ami nincs.
2020. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
5 önbíráskodóó? Kikérem magamnak! nem nyafogok, csupán észrevételt teszek ,hogy életveszélyes amit csinálnak. Anyagi károkról nem is beszélve. 30-40 éve ha egy évben egyszer történt olyan, hogy egy motoros átment a piroson kiröhögték, hogy ez biztos szökésben van a diliházból. most meg? mindennapos és elfogadott..
2020. aug. 6. 23:58
 9/26 A kérdező kommentje:
5: én vagyo ka türelmetlen idegbeteg, amikor a rolleres kanyarodik be ELŐTTEm jobbról balra? felezővonal mellé kell szorosan húzódni miután jelezted kanyarodási szándékodat. Mit véded őket?
2020. aug. 7. 00:00
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

Tényeg kicsit feszültnek tűnsz.

Ezt most jóindulatúan irom.



BP-n a pirosozás divat. A sebesség korlátot törvény sem bünteti csak x km túllépés esetén. Miért lenne akkor máshogy más közlekedési szabálynál.

Nagyon agressziv már a vezetés stílus BP-n.

2020. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!