Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor tiltják már be ezeket a...

Mikor tiltják már be ezeket a rollereket? Legalább jogsihoz kössék!

Figyelt kérdés

Mai napon is találkoztam három esettel.


Első. Rakpart, 13. ker. Jobb oldalamon az út jobb szélén sávon belül megy a rolleres. Csoda, hogy csak 50-el ment, nem úgy mint a többi. Aztán hirtelen bevág elém. Hát ez őrült? Hátra se néz, de átvág előttem. És rádudálok és lehúzott ablaknál megaszondom neki, hogy bátor volt, ez holnap az életébe fog kerülni. És még ő anyázik! Közúti veszélyeztetés.


második. szintén rakpart. ugyanott a 13. ker. ben. Megyek a pozsonyi úttal párhuzamos úton, a rakparttól egyel följebb a házak mellett...

Elérkezek egy zebrához, de mivel nem látok gyalogost abbahagyom a lassítást és gyorsítok. Erre körülnézés nélkül a semminől 8 (NYOLC) rolleres és 3 (három) bringás átvág előttem a zebrán. gurulva és tekerve.

A jó édes anyjukat! Ha elütök őket, akkor ki fogja mondani, hogy nem tolták a biciklit és a rollert?

Fhúú baz+ körül se néznek és úgy 40-el átvágnak előttem. Ezek öngyilkosok akarnak lenni?


harmadik


Megállok a pirosnál a radnóti-pozsonyi sarkán. Állok, várok. Akkroa sebességgel suhan el mellettem 3 rolleres, hogy meg is ilyedek ,hogy mi ez. Akkroa szerencséjük volt, hogy épp nem jött autó baaaszki. Még ha nem is őket ütik el, hanem ők mennek neki a hirtelen felbukkanó autó oldalának, már ott csontok törnének...

Zöld lett a lámpám, én egyből utánuk mentem. Megkérdeztem megállítva őket, hogy ez mégis hogy gondolták? Gyalogos is volt a zebrán!!!

Erre ők: Mit szólsz bele? törődj a magad dolgával! Azt csinálok amit akarok, nem vagyok autós.


Na szép. 40-50 el elgázolni gyalogost, ZEBRÁN. Nem az én dolgom ahaaa.

Dehogynem! Az én dolgom megakadályozni a közúti balesetet! Mert én közlekedek! Benne van a kreszben!!!!!!!!

Onnan tudom, hogy 40-50-el mennek, hogy alig tudtam utólérni őket a szűk utcákban.


2020. aug. 6. 22:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%
Nyugoggyále.
2020. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Szövegértés sem megy azt már látom, ugye nem esett le, hogy overall a BP-i közlekedésről beszéltem? De ha magadra vetted, hát arról sem tehetek.
2020. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 D. Brasco ***** válasza:
28%
Tíccssák be!!!
2020. aug. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell betiltani, mert alapvetően egy jó cucc, a tömegközlekedést jól kiegészíti, ezért mindenképp támogatandó. Normális, betartható szabályokra lenne szükség és persze szükség esetén ezek betartatására.

A mostani helyzet egy vicc, hogy a roller mint olyan nem létezik a kreszben, senki nem tudja megmondani, hogy most smkp, kp, gyalogos vagy mi a szarnak számít. És mégis több ezren használják nap mint nap.

A szerencsétlen nyomi jogászaink meg nem tudnak egy épkézláb kresz-t összerakni, hanem még mindig a '75-öst toldozgatják-foltozgatják, de azt is évtizedes lemaradással.

2020. aug. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Ha kezdenek figyelmetlenségük és merészségük okán elhullani hőgutás legyek módján, majd lenyugszanak és körültekintően fognak közlekedni. Nem hiszem, hogy bármelyikük föl bírna lökni egy autót v. kamiont.
2020. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy feszült vagyok, de annak is meg van az oka. Leírtam. rettegve kell végigautóznom a városon, minden egyes méteren már arra is kell figyelni, hogy VÉDETT útra, elémkanyarodik a rolleres.

10-20 éve ilyen nem volt! Akkor ha védett úton közlekedtél, akkor tudtad, hogy ott NEKED van elsőbbséged. Erre meg elémkaynarodik a rolleres. negyedik szituáció ma, munkába menet. Főútvonalon haladok. Megyek, mendegélek, erre hirtelen jobbról nem áll meg a kereszteződésben, átmegy előttem és körül sem néz!

Ne mondjátok már, hogy ez oké!!!!! Hogy lehet ennyi mindent megengedni?

Védett úton áthajt körülnézés nélkül, aztán még neki áll feljebb??

Ez nem csak nem tudás kategória! Önzőség és nagyképűség! Szépen szólok, hogy legalább a saját érdekében ne csináljon ekroa mutatványt, de ő b*sz le engem. Engem, akinek kötelessége megakadályozni, hogy baleset kialakuljon. Benne van a kreszben.

2020. aug. 7. 10:43
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

"Védett úton áthajt körülnézés nélkül, aztán még neki áll feljebb??"

Elütöd, majd nem hőzöng, jajgat.

2020. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

17: Ezt légyszi ne itt! Tudod milyen szar védett úton folyamatosan fékezgetni? Mert még a jobbra tartásikötelezettséget sem tartják be?


Olyan furák!!! A gyalogos nézelődik folyton, de valamiért a roller mintha elkábítaná a vezetőjét. Nem lát, nem hall, csak megy.

2020. aug. 7. 11:09
 19/26 A kérdező kommentje:
Index? vagy karjelzés? minek az. Fogalmuk sincsen, hogy mi az a kresz. JOBBRÓL? jobbról kanyarodsz balra? Az autós elé kanyarodva? Hát anyám ilyenért 3 napig vert volna :D
2020. aug. 7. 11:13
 20/26 Alex Fly ***** válasza:
74%

Kipanaszkodtad magad?

Ha ekkora stresszel jár számodra a járművezetés, akkor talán nem kellene erőltetned... Ha egy rollertól ilyen félelmeid vannak, akkor a jóval több - és legalább ennyire szabálytalan- gépkocsik között félő, hogy gutaütést kapsz a volán mögött... Inkább ne kockátrass!

2020. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!