Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az 50 kilométer per órás sebességre képes elektromos rollerekről?

Figyelt kérdés
nekem főleg az az aggályom hogy ezzel Ugyan egyértelműen csak forgalomban lehet részt venni gépjármű sávban, járdan kerékpáruton kerékpársávban nem, Viszont ha 50-el esünk netán ütközünk akkor ekkora sebességnél annyi
2020. júl. 26. 13:14
1 2
 11/14 Hemi the killer válasza:

Tényleg meg van határozva.

Nem tudom mióta, de régebben én ilyenről nem hallottam segédmotoros járművek vagy kerékpárok esetében.

Kivéve a kötelező csengőt és világítást.

Viszont továbbra sem hiszem, hogy attól, hogy egy jármű nem tartozik egyételműen egy kategóriába sem ne közlekedhetne az utakon.

Ha nem vonatkoznak rá konkrét szabályok, az pont azt jelenti, hogy bármit lehet vele csinálni.

Vagy mi alapján büntetnek meg, ha azt sem tudják meghatározni, hogy mit követtél el?

Szerintem ez ilyen szürke zóna.

Én még nem hallottam olyat, hogy e-rollerest megbüntettek volna (de segédmotorost sem).

Ahogy utánaolvastam ebben a kérdésben amúgy nem túl egyértelműek a szabályok, még arról is ellentmondó infókat találtam, hogy dongómotorhoz kell-e jogsi.

Van, ahol azt olvastam, hogy az e-rollerek nem is mehetnek közúti forgalomba, és bizonyos köbcenti felett segédmotoros kerékpárnak számítanak.

De a segédmotoros kerékpár meg mehet forgalomba...

Szóval én feladom, ez túl bonyolult. :D

2020. júl. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
En azt se bannam ha A kategorias lenne megvan ra a vizsgam csak lenne valami epkezlabb osszefotott rendelkezes torveny definicio stb...
2020. júl. 27. 13:11
 13/14 Alex Fly ***** válasza:

@ Hemi the killer: persze hogy meg van határozva. A közlekedés társas tevékenység, amely hatással van minden résztvevőre. Szabályok nélkül nem működik...

Ha nem így lenne, akkor bármikor összerakhatnék magamnak egy, addig ismeretlen szerkezetet, amellyel kimegyek az útra és nem vonatkozik rám semmilyen szabály: haladhatok a forgalommal szemben, úttesten/járdán/tökön-babon keresztül, át a piroson, nem kellene senkinek elsőbbséget adnom, stb. A következményeket el lehet képzelni...

Főleg ha nem egyedül nekem jut ez eszembe, hanem mondjuk még pár ezren cselekednek így.

Lehet, hogy sokak szerint hagyni kellene mindenkit, hogy eldöntse mivel és hogyan akad közlekedni, de azért nem árt gondolni a következményekre is -főleg hogy adott esetben azok katasztrofálisak is lehetnek.

2020. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Hemi the killer válasza:

Hülyeséget írsz.

ha átmész a piroson az nem a járműtől függ.

Az olyan közlekedési szabály, ami mindenkire vonatkozik.

Járműtől független dolog.

Attól, hogy nem büntetik például a gyorshajtást, még büntetik azt, ha emiatt megölsz valakit.

Vagyis szerintem felesleges valakit a sebessége miatt büntetni, ha nem okoz kárt másnak.

Mindenkinek azért kellene normálisan vezetnie, hogy ne okozzon másban kárt, nem pedig azért, mert különben megbüntetik.

Amerikában a műszaki felkészültséggel kapcsolatos szabályok például sokkal lazábbak, és nem tudok róla, hogy több lenne a baleset.

Mert amennyiben valaki balesetet okoz, és nem jó műszakilag az autója, úgy nem fizet a biztosító, illetve szarrá büntetik.

De amég nem okoz balesetet, addig nem kötnek bele.

Gyorshajtásért is ritkán meszelnek le embereket, szinte kizárt, hacsak nem mész 120mph-val 60-as táblánál.

Szóval nem beszélek f*szságot, van, ahol ez többé-kevésbé így működik.

2020. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!