Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek ezekről az...

Mi a véleményetek ezekről az 50 kilométer per órás sebességre képes elektromos rollerekről?

Figyelt kérdés
nekem főleg az az aggályom hogy ezzel Ugyan egyértelműen csak forgalomban lehet részt venni gépjármű sávban, járdan kerékpáruton kerékpársávban nem, Viszont ha 50-el esünk netán ütközünk akkor ekkora sebességnél annyi
2020. júl. 26. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Remélem, nem a járdán száguldoznak vele?

Emellett védősisak viselésére kötelezném őket.

minden guruló járműt le kell tiltani a járdáról.

Kivéve a gyerek lábhajtós motort, bicajt és a

babakocsit.

2020. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Hemi the killer válasza:
100%

Miért mindig a tiltás és kötelezés jut először az eszébe mindenkinek?

Szerintem rendben van, ha valaki ésszel használja.

Ez eyéni felelősség, ne lehet szabályozni.

Nekem biciklisként a legtöbb majdnem-balesetet a bicikliúton portyázó gyalogosok okozták.

Tiltsuk le őket onnan?

Ugyan már...

Ha kultúráltan mennének rajta és nem kézenfogva, vagy a kellős közepén, akkor nem lenne baj.

2020. júl. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Alex Fly ***** válasza:
Az elektromos roller a KRESZ alapján nem közúti jármű, szóval alapvetően nem is közlekedhetne az utakon. De ha járműnek tekintjük, akkor a paraméterei alapján (50 km/h+ sebesség, két kerék) a legközelebb a motorkerékpár definíciójához áll a legközelebb.
2020. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Hemi the killer válasza:
46%

Az utakon miért ne közlekedhetne bármi?

Az út szélén gyalogolhatsz is, ha indokolt, illetve ha szabályosan teszed.

2020. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Alex Fly ***** válasza:
50%

@4: nem közlekedhet bármi. Vannak bizonyos előírások egyrészt arra, hogy mi az ami az utakon közlekedhet (KÖHÉM-rendelet) illetve arra is, hogy azokkal hogyan kell közlekedni (KRESZ).

A gyalogos közlekedésnek is megvannak a szabályai...

2020. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Hemi the killer válasza:
48%

Rosszul fogalmaztam.

Úgy értettem, hogy attól, hogy valami nincs benne a szabályokban, még közlekedhet.

Vannak kizáró tényezők, például a köbcenti ilyen.

Dongómotoros járműnél például nincs műszaki, bárhogy van megépítve, mehetsz vele.

Elektromos rollerrel szerintem hasonló a helyzet, ahogy az elektromos kerékpárral is.

2020. júl. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alex Fly ***** válasza:

Rosszul. És rosszat.

Az elektromos kerékpárnak is megvannak a műszaki feltételei - talán a legfontosabb, hogy a pedálozást maximum 300 Watt teljesítményű motor segítheti. Ami ennél nagyobb teljesítményű, az 4,5 kW-ig és maximálisan 45 km/h tervezési sebességig segédmotoros kerékpár, afelett motorkerékpár. Az viszont jó meglátás, hogy ezt lehetne alkalmazni a villanyosrollerekre is...

2020. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hemi the killer válasza:
49%

Határértékek vannak, műszaki feltételek nincsenek.

nem szabják meg a gyengébb járműveknél, hogy milyen felszereltséggel rendelkezzenek.

nincs megszabva tudtommal, hogy milyen lehet a fék, a pedál, a segédmotort hova lehet tenni, és hasonlók, amiet egy autónál például elég szigorúan vesznek.

Bármit összetákolhatsz, ha gyengébb, mint a határérték.

Szerintem inkább az embereknek kéne normálisan használni az eszközöket és nem túlszabályozni mindent.

2020. júl. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alex Fly ***** válasza:

@8: hogyne lennének műszaki feltételek. A már említett rendelet pont erről szól:


6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről


Ez tartalmazza az általad említett fékekre, a világító berendezésekre, fényvisszaverőkre, stb vonatkozó előírásokat.

2020. júl. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Én mondjuk csak sima rollert próbáltam, de már olyan 15 km/h-nál is állati instabilnak éreztem a bringához képest. El nem tudom képzelni, hogy forgalomban 30-40-el vagy még többel haladjak egy ilyennel szkafander nélkül.
2020. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!