Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autókról kinek mi...

Elektromos autókról kinek mi a véleménye? Érvek, miért jó?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen nyomják az E autókat, már az autósporton belül is bekavar az E irányba való törekvés( Mercedes kilép a DTM-ből, Porsche a WEC-ből).

Az indok amiért ez a "jövő,, , a környezetvédelem, a felmelegedés csökkentése. Szerintem badarság. Annyi haszna van/ lesz, hogy a nagyobb városokban kisebb lesz a szmog. Nem szórványosan lesz károsanyag kibocsátás az autók által, hanem majd az áramtermelés közben az erőművekből, kisebb területen, de koncentráltabban, de ugyanúgy végbe fog menni a környezetszennyezés. Ez az én véleményem.

Mi a véleményetek az E autó jövőjéről?



2017. aug. 5. 13:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak annyit érünk el, hogy a városok tisztábbak lesznek, az is örvendetes. Az áramtermelésben egyre nagyobb szerepet kapnak a megújulók, így én az autózás történetének legnagyobb vívmányának tekintem az elektromos kocsikat.
2017. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahol többnyire alternativ energiatermeles van/lesz ott jobb az e auto
2017. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ebben bízok én is, hogy az energiatermelésben egyre inkább átállnánk más alternatívákra. Akkor én is a legnagyobb újításnak tudnám be, de a hazai viszonyok elkeserítőek( Paks2, Pellet-biomasszakazánok támogatása,) Csak, ami gyorsan eszembe jutott most...
2017. aug. 5. 14:05
 4/24 anonim ***** válasza:
Energiaellátás szempontjából akár pozitív is lehet. Hiszen a hálózat mindig a várható maximum terhelésre van tervezve kényszerből. Ez napközben / kora este van. Éjszaka drasztikusan csökken a fogyasztás. Ilyenkor az erőművek vagy csökkentett kapacitáson működnek ami nem optimális vagy maradnak az optimálison és veszendőbe megy az energia. Nos, az elektromos autók nagy részét éjszaka, otthon töltenek a tulajdonosok.
2017. aug. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

"Annyi haszna van/ lesz, hogy a nagyobb városokban kisebb lesz a szmog."


Ez már önmagában óriási dolog, de ezen felül van még pár előnye. Az egy dolog hogy most főleg atom- és szénerőművekben termeljük az áramot, de lehet pl megújuló energiaforrásokból is, úgy mint a nap és a szél. Ha ezeket használjuk akkor lesz igazán nagy az elektromos járművek jelentősége.

2017. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
nézd a kőolaj készlet sem tart örökké,azért is csinálják,a másik nagy vívmánya ennek a dolognak az ugyebár,hogy elvileg nem szennyezi a környezetet.Szerintem egy dolog miatt jó megújuló energia forrással megy(mondjuk ennyi erővel a régi dízelek is visszajöhetnének,mert azok meg akár mikor elmentek használt napraforgóolajjal).Egyébként szerintem egy ilyen autó semmire nem jó,még hangja sincs,nem nyújt semmit,szinte már az nem is autó,ha elektromos kocsik lesznek nekem nekem nem lesz kocsim,mert én ilyen semmirekellő kocsiba be nem ülök!!!,nem,hogy még megvenni.
2017. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
4# Igen, ez egy jó gondolatmenet. Ha napi egyszeri töltés elég, akkor ezzel már lehet nyerni, erre nem gondoltam. Autósportban fél-háromnegyed óra alatt kiaknázzák a teljes töltöttséget, de átlag energiafelhasználású kocsinál ki kell, hogy bírjon egy napot, igazad van.
2017. aug. 5. 17:01
 8/24 A kérdező kommentje:
5# Ebben bízok én is. De az egyik legnagyobb energia üzemeltető vállalatnál dolgozik és látom, hogy itthon milyen rossz irányba megyünk. Ha globálisan elindulna ebbe az irányba a dolog, amit írsz, akkor teljes zöld út lehetne az E autók előtt a jövőben.
2017. aug. 5. 17:04
 9/24 A kérdező kommentje:
Akkor itthon is le kell követnünk:)
2017. aug. 5. 17:05
 10/24 A kérdező kommentje:
6# simán:) Nem volt az 1.9 TDI semmivel szennyezőbb, mint a PD-k például. Tényleg csak arra jó, hogy el menj A pontból B pontba. Élményt nem igazán tud nyújtani.Én azzal kiegyeznék, ha a maradék "löttyből,, legalább az autó-motorsportok szórakoztatásra használhatnák még sokáig, mert a formula E minden csak nem szórakoztató:) Én is nehezen tudnám megemészteni a suhanást val.színűleg, de nagyon fiókba szeretnék tenni a benzin és dízelmotorokat. Valami elkezdődött...
2017. aug. 5. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!